Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Złe wskazanioe w multimetrze HY980D

DJ Davi 22 Gru 2008 22:40 1010 8
  • Poziom 21  
    Witam. Mam taki problem że od pewnego czasu gdy przełączę multimetr na funkcje mierzenia napięcia DC na wyświetlaczu pokazuje mi 2.54V . Po przyłożenia przewodów pomiarowych do mierzonego napięcia wskazuje dobry wynik. Co może powodować to ze gdy nic nie mierze ciągle wyświetla to napięcie 2.54V? Na wyświetlaczu ciągle świeci funkcja HOLD , a gdy przycisnę przycisk HOLD podczas pomiaru to zapamiętuje wynik. Czy można jakoś usunąć te wady?
  • Poziom 17  
    Myślę że problem jest w tym iż twój multimetr się rozkalibrował. nie znam tego modelu ale z reguły na płytce jest lub są PR i można to wyzerować .
    Warto użyć dobrego miernika dla porównania.
    Warto sprawdzic baterie ,które przy niskim napieciu potrafią przekłamać każdy multimetr!
  • Poziom 21  
    Niestety nie da się usunąć tych wad przez kalibrowanie. Ale gdy zwieram styki pomiarowe to miernik się zeruje. Co sprawdzić jeszcze?

Właśnie się dowiedziałem od brata ze przyczyną awarii tego miernika było potraktowanie go wysokim napięciem z TV gdy był ustawiony na zakres 20VDC.
  • Poziom 21  
    Pomoże ktoś?
  • Poziom 21  
    Tak , bateria wymieniona na nowa.
  • Poziom 21  
    Znalazłem ten peerek i ustawiłem multimetr według dokładniejszego pożyczonego od kolegi. Teraz multimetr dobrze mierzy napięcia ale po zdjęciu przewodów pomiarowych z mierzonego napięcia miernik wskazuje jakieś tam napięcie ok 2 V ale po zwarciu końcówek to napięcie się zeruje i ciągle świeci na wyświetlaczu funkcja HOLD
  • Poziom 21  
    Przyczyną tych błędnych wskazań była przypalona ścieżka w przełączniku do zmiany zakresu. Zostaje mi tylko problem tego ciągłego wyświetlania funkcji HOLD. Czy to może być uszkodzony wyświetlacz? Aha i piny w wyświetlaczu służące do wyświetlania przecinków idą bezpośrednio z do ICL7106 czy idą przez przełącznik zmiany zakresu ?