Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother DCP-115C kolor OK, rozmazany czarny.

Xebap 22 Dec 2008 23:02 6847 3
    Xebap
    Level 13  
    Witam!!
    Tak jak w temacie, od jakiegoś czasu drukarka źle drukuje w czarnym kolorze. Druk jest rozmazany, czasami wręcz nieczytelny.
    Pojemniki z tuszem napełniałem samodzielnie przy użyciu tuszy marki SIC zakupione na allegro. Wszystkie kolory zostały już napełniane powtórnie (zgodnie z instrukcją), więc chyba złą jakość tuszy można odrzucić.
    Żeby było wszystko zrozumiałe bez względu czy drukuję przy użyciu "wyłącznie" czarnego, czy drukowania w trybie kolorów napisy czarne są bardzo złej jakości.
    Czyszczenie głowic nie pomaga.
    Załączam skany z wydrukami:

Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Xebap
    Level 13  
    Witaj!!

Byłem w tej komfortowej sytuacji, że miałem drukarkę na gwarancji.
    W raporcie z naprawy miałem notatkę:
    "zastosowano tusz niezgodny z zalecanym przez producenta, co doprowadziło do zatkania (przytkania) dyszy drukującej, co wpływa bezpośrednio na pogorszenie się jakości wydruku.
    Następna podobna usterka nie będzie podlegała gwarancji."

Osobiście nie polecam stosowania tuszy do uzupełniania, miałem nauczkę po zastosowaniu w/w.
    Od dłuższego czasu stosuję, zamienniki z którymi nie ma najmniejszego problemu,
    jedyny minus to blokowanie się pływaka, w dolnej pozycji przez co drukarka wykrywa pełny pojemnik jako pusty, ale wystarczy taśmą zalepić i ciągle widoczny jest jako pełny, nawet po całkowitym opróżnieniu, więc trzeba samemu doglądać stan tuszy.
    Bartek.k.k
    Level 21  
    Mam identyczna drukarke oraz mialem identyczny problem jak kolega, tylko ze z zoltym tuszem. Problemem okazal sie kiepska jakosc tuszu w zamienniku, wsadzilem inny i wszystko w porzadku. Na allegro za +/- 27zl kupuje zestaw 10 zamiennikow wiec chyba nie ma sensu sie brudzic. Pozdrawiam.

PS Przepraszam za brak polskich znakow.
    rys57
    Moderator
    Xebap wrote:
    zastosowano tusz niezgodny z zalecanym przez producenta, co doprowadziło do zatkania (przytkania) dyszy drukującej, co wpływa bezpośrednio na pogorszenie się jakości wydruku
    W tym temacie - wszystko. Zamykam.