Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SMS 7082 - nie pobiera wody

eDmnK 23 Gru 2008 02:49 3966 5
  • #1 23 Gru 2008 02:49
    eDmnK
    Poziom 9  

witam
    moja zmywarka zwariowała a mianowicie mam z nią taki dziwaczny problem: raz program zaskoczy a raz nie i nie wiem od czego to zależy; sprawa jest o tyle poważniejsza że skutkiem tej usterki może być realne zagrożenie pożarem kiedy to zmywarka po jej uruchomieniu nie napuściwszy wody próbuje ją podgrzać i grzeje na pusto; wtedy grzałka rozgrzewa się do czerwoności a plastikowe koszyki zaczynają się topić - w ten sposób już raz jedna grzałka mi się spaliła i całe szczęście że w porę zareagowałem to cała maszyna nie zdążyła spalić się na amen a po otwarciu buchnął mi tylko czarny duszący dym - grzałkę wymieniłem na nową a podtopione koszyki nadal nadają się do użytku co jednak nie zmienia faktu że usterka wciąż istnieje i należy się jej pozbyć chociażby dla samego bezpieczeństwa; raz wodę napuści a raz nie; czasem jeszcze przed uruchomieniem trzeba ręcznie wlać jej 5-10 l wody to zaskoczy ale też nie za każdym razem bo zdarza się że potrafi wszystko wypompować i kontynuować program z ww. skutkiem; bywa też że na programie samego płukania grzałka działa (co mnie dziwi a nie powinno?;) a do tego zatnie się (jakby zawiesi) i ten sam program (tylko na płukaniu tak jest) realizuje kilkakrotnie (2 czy 3 a nawet 4 razy) z rzędu bez zatrzymania i to czasem jeszcze bez wody; czasem zaskoczy za 1szym razem, wleje wodę i elegancko zaliczy cały program myjący jednak gdy przed programem docelowym włączę płukanie dla efektywniejszego umycia to już raczej nie jest tak świetnie i znowu problem z wodą; mam na nią jednak swój patent - albo ręcznie wlać 5-10 l wody, zamknąć klapkę od proszku i nasłuchiwać czy program dotrze do miejsca w programie gdzie grzeje wodę (zaraz na początku), czy ją nagrzeje i czy otworzy klapkę (słychać puknięcie) wówczas otwieram i nasypuję proszek (by w razie nieudanego startu nie marnować proszku) a w razie gdy nie zaskoczy przełączam na płukanie i znowu od początku albo też wlewam wodę, naciskam wszystkie programy po kolei od lewej do prawej i z powrotem wówczas załączam a wtedy zwykle zaskakuje od razu jednak nie zawsze; wydaje mi się że to programator do naprawy/wymiany - zgadza się?
    proszę o odp. [konkrety] - dziękuję i pozdrawiam.

0 5
  • #2 23 Gru 2008 08:20
    Jasxx
    Poziom 21  

Proponuję wymienić całą zmywarkę.
    Jak widać jest to model wodooszczędny, co nie powiem o Twoich nerwach. Usterka jest nie tyle poważna co niesamowicie niebezpieczna.
    Apropo typowych zabezpieczeń.
    1. Zmywarka nie włączy grzałki bez wody.
    2. Na grzałce są dwa zabezpieczenia (powinny) na 80 stC i 120 stC.

0
  • #3 23 Gru 2008 20:32
    eDmnK
    Poziom 9  

ale ta zmywarka chyba nie posiada takowych zabezpieczeń skoro tak się dzieje lub one wcale nie działają jak powinny;
    ile może kosztować naprawa programatora a ile nowy do tego modelu? z tego co wiem to ok. 500-600 zł a nowa zmywarka to wydatek rzędu 2 tys. zł czyli różnica całkiem istotna i odczuwalna przez niemilionera ;)

0
  • #4 23 Gru 2008 20:52
    birre
    Poziom 20  

z lewej strony zmywarki masz pływak z mikro włącznikiem wyjmij go i wyczyść

0
  • #5 26 Gru 2008 00:35
    eDmnK
    Poziom 9  

a jak wygląda ten pływak? nie widzę tam żadnego pływaka - po lewej jest tylko wlew wody mniej więcej w połowie wysokości zmywarki a na dnie kosz, ramię i filtry przy samym odpływie...

1