Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trzaski w głośnikach komputerowych po podłączeniu tunera TV

juha 23 Gru 2008 11:28 2447 1
  • #1 23 Gru 2008 11:28
    juha
    Poziom 2  

Witam
    Mam raczej nietypowy problem i postanowiłem napisać posta na te forum, ponieważ większość z Was to pewnie elektronicy, a mój problem raczej opiera się właśnie o takie problemy.

Posiadam:
    - Laptopa HP (model raczej nie ważny)
    - Monitor DELL 2709W
    - Tuner TV zewnętrzny AverTV DVI BOX7
    - zestaw głośników Bose Companion 5

Monitor mam podłączony do laptopa, laptopa używam jako komputera stacjonarnego. Wykorzystując sytuację, że kupiłem fajny monitor postanowiłem zrobić przy okazji z niego TV, więc kupiłem zewnętrzny tuner o nazwie jak wyżej, zupełnie nie zależny od komputera (nie podłączany do komputera).
    Głośniki to konstrukcja raczej nietypowa, podłączane są do komputera poprzez USB, posiadają wbudowaną swoją kartę muzyczną. Podłączamy głośniki do komputera, w menadżerze urządzeń pojawia się na nowa karta muzyczna. W Programie ustawiamy ją jako kartę domyślną i zaczynają nam grać głośniki. Mają na pilocie przewodowym wejście Audio na małego Jacka stereo, dzięki któremu możemy podłączyć zewnętrzne źródło dźwięku (w moim przypadku tuner TV, który kupiłem).

Tu można zobaczyć te wejście Audio
    Trzaski w głośnikach komputerowych po podłączeniu tunera TV

Wszystko mam podłączone w następujący sposób:
    - komputer do monitora kablem HDMI
    - głośniki do komputera kablem USB
    - Tuner TV do monitora kablem DVI
    - wyjście dźwięku z Tunera TV do wejścia dźwięku na pilocie w głośnikach kablem mały Jack na mały Jack
    - nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie, ale monitor ma HUB USB, który mam też podłączony do komputera, ale głośniki nie są podpięte do tego HUBA, lecz bezpośrednio do komputera do innego gniazda USB
    Problem polega na tym, że po podłączeniu tunera TV w głośnikach non stop następują trzaski, szumy itd. Wydaje mi się, że jest to po prostu słyszalna praca komputera nie da się słuchać muzy z komputera. Nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Kiedy komputer jest włączony a tuner wyłączony (w trybie stand by) trzaski słychać cały czas. Wyłączenie tunera z gniazdka też nic nie daje, trzaski nadal słychać. Kiedy odłączę głośniki od komputera (wyjmę kabel USB) trzaski ustępują i mogę spokojnie włączyć tuner i oglądać TV słuchając dźwięku na głośnikach, kiedy tylko podłączę je z powrotem do komputera trzaski wracają. Co jest dziwne, kiedy do głośników mam w tym samym momencie podłączone komputer i tuner i odłączę wtedy kabel DVI od monitora (którym jest doprowadzany obraz z Tunera), trzaski cichną.

Podsumowując trzaski są, kiedy do głośników jest podłączony jest w tym samym momencie komputer i tuner (bez znaczenia czy tuner jest włączony, czy jest w trybie stand by, czy w ogóle odłączony od prądu, wystarczy, że jest podłączony).
    Trzaski i szumy ustępują kiedy:
    - wyłączę komputer lub
    - odłączę wtyczkę USB od kompa, lub
    - odłączę wtyczkę mini jack od głośników lub
    - odłączę kabel DVI którym tuner jest podłączony do monitora.
    Czy ktoś może zna rozwiązanie problemu?
    Komputer, głośniki i monitor podłączone są do tej samej listwy zasilającej. Listwa zasilająca jest podłączona do gniazdka bez uziemienia jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie.

Pozdrawiam

• #2 26 Gru 2008 16:11
    juha
    Poziom 2  

Sam sobie udzielę odpowiedzi na problem ponieważ udało mi sie go rozwiązać. Podłączyłem głośniki do huba USB który był w monitorze i trzaski i szumy ucichły.

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME