Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spalona głowica PIXMA IP3000

sokolek-1978 23 Dec 2008 11:53 4460 3
 • #1
  sokolek-1978
  Level 2  
  Witam!

  Drukarka Canon PIXMA IP3000. Na początku pojawił się problem z włączaniem drukarki. W ogóle nie reagowała na przycisk włączania lub włączała się na 1 sekundę i gasła. Wszystko rozebrałem, posprawdzałem - złożyłem i było OK - działała dalej. Teraz pojawił się kolejny problem. Zaczęła migać 5x pomarańczowa dioda, po niej zielona i znowu pomarańczowa. Znalazłem w SM i na Forum, że to może być problem z głowicą. Uruchomiłem drukarkę bez głowicy i jest OK - nic nie miga. Po oczyszczeniu głowicy widać na taśmie przy dyszach wypalone kilka ścieżek (jak na obrazku).

  Spalona głowica PIXMA IP3000

  I pytanie; Czy oprócz tej głowicy jeszcze coś poleciało. Co sprawdzić? Czy jak kupię i wsadzę nową głowicę żeby i ta się nie spaliła?

  Pzdr,
  sokołek
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  endriuf
  Printers specialist
  Mogła się spalić karetka. Ale bez włożenia sprawnej nie da się tego sprawdzić. Najlepiej oddaj do serwisu. Polecam http://www.fiskomp.pl/.

  Pozdrawiam
 • #3
  leeart

  Level 34  
  Zreguły przy takim uszkodzeniu więcej nic się nie psuje, ale masz 10% szansy, że mogła się uszkodzić płyta główna.
 • #4
  konmaj
  Printers specialist
  No właśnie, czasem przy spaleniu głowicy uszkadza się płyta główna - ostatnio trafiły mi się 2 takie drukarki po spaleniu głowic i ze sprawnymi głowicami wypuszczają czyste kartki zamiast wydruków. Na Twoim miejscu skombinowałbym jakąś częściowo niedrożną głowicę - popytaj w serwisach zajmujących się drukarkami w Twoim mieście.