Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Digimax seria S seria D-jaki rodzaj wtyku kabla AV?

Kubbaz 23 Gru 2008 12:54 3940 0
  • #1 23 Gru 2008 12:54
    Kubbaz
    Poziom 26  

Witam,

mam kabel Audio Video (AV) do połączenia aparatu cyfrowego Samsung Digimax z komputerem (USB), aparat posiada też możliwość komunikacji poprzez to gniazdko z telewizorem - wejście AV.

Sprawdziłem połączenia pomiędzy dwoma stronami tego kabla AV (Audio - Video) do cyfrowego aparatu firmy Samsung Digimax model S630 / S760 / D60/ S1050/ S1060 /S 1065 i pewnie wiele wiele innych z jednej strony wtyk (końcówka, a nie gniazdo) 2 x cinch (biały cinch - linia audio mono, żółty cinch - linia video, masa obydwu cinchy jest wspólna dla obu linii - jest zwarta), a wtykiem mi bliżej nieznanym z drugiej strony.

Okazało się, po sprawdzeniu omomierzem, że pinout (styki) wtyku mi nieznanego wygląda tak jak przedstawia poniższy wykonany przeze mnie rysunek:

Niestety w polskiej wersji Wikipedii (link tu: Link) jest błąd, ponieważ poniższe zdjęcie
    nie jest zdjęciem przedstawiającym rzeczywisty wtyk mini-USB (typ Mini-A), ale zupełnie inny wtyk (taki sam jaki ja przedstawiam na swoim rysunku/zdjęciu powyżej).

Rzeczywisty wtyk mini-USB (typ Mini-A) ma 5 pinów. Poniżej schemat ideowy tyku mini-USB (typ Mini-A) z polskiej Wikipedii:

Dodam, że nie jest to też wtyk (wtyk przedstawiony na moim rysunku i na zdjęciu z polskiej Wikipedii) micro-USB (typ Micro-A) - patrz źródło angielska Wikipedia Link, ponieważ wtyk micro-USB (typ Micro-A) również ma 5 pinów, a nie 8 pinów.

Gdzie we wszystkich wtykach interface'u USB pin (źródło: polska Wikipedia)

1 - pin zasilający pod napięciem stałym +5V DC (max. prąd to 500mA),
    2 - pin transmisji danych D-,
    3 - pin transmisji danych D+,
    4 - pin masy (potencjał 0V).

Zatem czy ktoś wie jaki jest to rodzaj wtyku - jaka jest jego nazwa?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME