Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw polo 98 zaciśnięty hamulec ręczny

23 Gru 2008 13:02 7899 7
  • Poziom 2  
    WItam! Mam problem z hamlcem ręcznym w vw polo '98, :cry:mianowicie wyglada to tak.. zaciśnięte szczęki na bebnach z tyłu,i nie można praktyczne jechać.. przy czym dzwignia ręcznego porusza się luźno jakby bez najmniejszych oporów- jak przy zerwaniu.. Jestem początkującym posiadaczem i nie mam pojęcia co może być przyczyną. Proszę o pomoc!! Czy można to jakoś naprawić bez wizyty u mechanika?
  • Poziom 13  
    napisz mi czy masz z Tyl hamulce tarczowe czy bebnowe ?
  • Poziom 2  
    z tyłu mam hamulce bębnowe
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Czy mam szansę na samodzielną wymianę linki, czy muszę odholować auto do mechanika? Samochód zostawilem gościowi na noc, na parkingu, zaufany ktoś, więc zostawilem mu kluczyki, bo mial go przestawić...Przychodzę dziś rano..a tu trach! Nie przejechano nim więcej jak 50 metrów..czy mogły sie już zapiec całkowicie? Jak zabrać sie do tego problemu?
  • Poziom 15  
    Zapieczona linka lub dżwignie szczęk.Zeby dojechać do mechanika trzeba uderzyć młotkiem po bębnach,sprawdzając kiedy "puści" hamulec.Teoretycznie wymiana linki jest prosta ale trzeba wejść pod samochód i mieć trochę wiadomości,
  • Poziom 38  
    Witam
    Klepanie po bembnach nic nie da. To nie maluch. Wiadomo wymiana linek , szczęk i prawdopodobnie cylinderków, ale to dopiero wyjdzie w praniu. Zacięcia mogą wystąpić na linkach albo na dzwigniach przy szczękach, bez rozebrania nic nie zrobisz
    Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Zasada jest jedna brak doświadczenia to nie grzebanie przy hamulcach