Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Seicento, problem z rozruchem

bender71 23 Dec 2008 14:28 2683 2
    bender71
    Level 2  
    Witam,
    Chcialbym przedstawic swoj problem z jakim borykam sie od jakiegos juz czasu.
    Przegladalem forum i znalazlem pare podobnych przypadkow, jednak odpowiedzi nie byly zbyt jednoznaczne a ja bym potrzebowal w miare pewnej porady.
    Otoz, mam Fiata SC, 900cc, rocznik 2001, niecale 90tys przejechane.
    Problem polega na tym, iz od czasu do czasu autko nie chce zapalic. Silnik kreci, jednak nie ma iskry i zrobic nic nie moge. Od kiedy jezdze autem, mialem taka sytuacje moze 5 razy... i za kazdym razem gdy cos takiego mialem wystarczalo odczekac 10min (z zegarkiem w reku) i sprobowac zapalic - dzialalo. Ostatnio jednak, nic takiego sie nie dzieje. Fakt, ze zagapilem sie w pewnym momencie i skonczylo mi sie paliwo - dolalem do pelna bo akurat dotoczylem sie pod stacje i auto nie ruszylo. Nic sie nie dalo zrobic. Dopiero po odholowaniu pod dom zaskoczylo i tak jezdzilem do dzis. Dzis znow problem z zapaleniem, jednak pol dnia mija i dalej lezy i kwiczy.
    Coz to moze byc ?
    Filtr paliwa do wymiany ? Czy od razu pompa i filtr ? A moze swiece zaplonowe ?
    Prosze o pomoc.
    Michu10
    Level 32  
    Iskry nie ma to co masz zrobić , wn do kontroli , oraz czujnik wału ewentualnie
    Lysunevada518218168
    Level 13  
    Też miałem problem z zapaleniem tegoż autka bo tez mi brakło paliwa no i musiałem wyczyścic pompke paliwa w baku bo sie zapchała no,i teraz biega .. A co do iskry sprawdź cewke zaplonową i połoczenia kablina na niej możliwe że od drgań mogły sie poluzować w co raczej nie wieże .
    Najlepiej sciąg "fajke" z kabla który idzie do świecy przyłóż do korpusu silnika i niech ktoś zacznie kręcić rozrusznikiem jeżeli iskra jest niebieska to ok a jeśli jakaś pomarańczowa no to trzeba na wartsztat ...Oczywiście czujnik położenia wału też mogł powiedzieć papa ....