Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG LCD 47LG5000 - sterowanie włączaniem bezobsługowym

adas12000 23 Gru 2008 15:44 11212 26
  • #1 23 Gru 2008 15:44
    adas12000
    Poziom 13  

Witam! posiadam TV LCD LG 47 cali (47LG5000) strona producenta: http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=...arentId=01&modelCodeDisplay=47LG5000&model=39
    ten tv ma właczanie i wyłącznie samoczynne. mam go podłaczonego do komputera przez HDMI. mój problem polega na tym, że chcę aby telewizor załączał się codziennie o godzinie np. 8 rano. jest to możliwe jednakże załącza się w tryb telewizyjny (TV), a ja chciałbym aby załączał się samodzielnie w tryb odbioru sygnału z kabla HDMI-sygnału z komputera. czy jest możliwe zmienic to w oprogramowaniu TV przez serwis? jeżeli nie to jak można by zrobić lub czy może ktoś zrobić dla mnie jakieś sterowanie, które będzie włączać codziennie TV o tej samej ustalonej godzinie ? nadmienię, że jeżeli sygnał wejściowy jest ustalony w TV na HDMI i współpracuje z komputerem to po wyłączeniu i włączeniu TV z pilota sygnała sie nie przestawia i dalej pracuje z sygnałem z HDMI. chciałbym aby tv włączał i wyłączał sie codziennie o tej samej godzinie - z wyłączaniem nie ma problemu. natomiast jest problem z samoczynnym załaczeniem z sygnałem odbieranym z HDMI.
    proszę o poradę lub kontakt jeżeli ktoś wie jak sobie z tym poradzić. pilna i bardzo potrzebna pomoc !! tel. 691 761 747 comdruk(malpa)tlen.pl

0 26
  • #2 29 Gru 2008 19:08
    Shel
    Poziom 27  

Witam, reklamuj TV, niech wgrają nowszy soft - on rozwiązuje tą usterkę, pozdr.

1
  • #3 31 Gru 2008 13:13
    Speedy_FA5
    Poziom 12  

Nie sądzę, żeby nowszy soft pomógł;) ale zawsze można spróbować

0
  • #4 02 Sty 2009 09:03
    adas12000
    Poziom 13  

to że włącza sie z HDMI to nie wada. on poprosty tak ma. dzwoniłem w tej sprawie do serwisu i powiedzieli, że taka jest specyfikacja produktu i nic z tym nie można zrobić. chciałem aby serwis wgrał soft z taką zmianą, ale odpowiedź taka sama - taka specyfikacja produktu.

myślałem nad zrobieniem jakiegoś siłowniczka, który bedzie fizycznie wciskał przycisk POWER na TV o danej godzinie. sam tego nie zrobię bo nie siedzę w takiej materii. więc prosze o pomoc- wynagrodzenie gwarantowane :)

Dodano po 1 [minuty]:

poprawka do pierwszego zdania :) : to że włącza sie z HDMI to nie wada. -- ma być oczywiście: to że nie włącza sie z HDMI

0
  • #5 02 Sty 2009 10:51
    30402
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 03 Sty 2009 11:11
    adas12000
    Poziom 13  

port COM jest. ale nie mam bladego pojęcia o softach i sam boję się robić takie rzeczy. jeżeli ktoś ma pojęcie to bardzo proszę o pomoc. z tym softem to byłoby najlepsze z możliwych wyjęć.
    naprawdę mi na tym zależy, a mój wybawca będzie wynagrodzony :) tel. 691 761 747

0
  • #7 03 Sty 2009 15:09
    Shel
    Poziom 27  

adas12000 napisał:
    to że włącza sie z HDMI to nie wada. on poprosty tak ma. dzwoniłem w tej sprawie do serwisu i powiedzieli, że taka jest specyfikacja produktu i nic z tym nie można zrobić. chciałem aby serwis wgrał soft z taką zmianą, ale odpowiedź taka sama - taka specyfikacja produktu.

myślałem nad zrobieniem jakiegoś siłowniczka, który bedzie fizycznie wciskał przycisk POWER na TV o danej godzinie. sam tego nie zrobię bo nie siedzę w takiej materii. więc prosze o pomoc- wynagrodzenie gwarantowane :)

Dodano po 1 [minuty]:

poprawka do pierwszego zdania :) : to że włącza sie z HDMI to nie wada. -- ma być oczywiście: to że nie włącza sie z HDMI

Jutro będe w pracy to się upewnię czy ten TV tak ma w specyfikacji, bo jakoś mi się wydaje, że nie i serwis coś ściemnia ;) - wiem bo pracuję w LG ;)

0
  • #8 03 Sty 2009 15:22
    lisek
    Spec od monitorów

" naprawdę mi na tym zależy......"

Czy jest tak trudno wstać np. godz. 8.am i na pilocie przestawić z TV na HDMI

Co jest w tym tak ważne ,że .. trzeba aż przestawiać firmware ?

0
  • #9 04 Sty 2009 22:54
    30402
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 05 Sty 2009 12:30
    adas12000
    Poziom 13  

niestety na mojej płytce CD jest tylko instrukcja obsługi w PDF. nic poza tym. jeżeli ktoś posiada CD serwisowe to proszę o kontakt! w tym modelu jest też gniazdo USB i pisza na nim: service only tel. 691 761 747 ale nie mam oprogramowania.

0
  • #11 05 Sty 2009 15:33
    30402
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 05 Sty 2009 19:26
    Speedy_FA5
    Poziom 12  

-->"Na pewno dali program serwisowy do wgrywania nowego softu."

Jestem pewien, że takich rzeczy to firma nie udostępnia klientom.

0
  • #13 06 Sty 2009 11:07
    lisek
    Spec od monitorów

Wgranie softu jest ..w miarę proste
    -zassysasz nowy (zazwyczaj jest jako .rar) ..z strony LG > rozpakowujesz zapisujesz na klucz-memory stick USB
    -jak masz zł.serwisowe USB ........ to
    dalej wg. opisu (po niem.)
    http://www.p4c.philips.com/files/3/37pfl9603d_10/37pfl9603d_10_fur_deu.pdf#search='Firmware-Upgrade'

Spróbuj poszukac na na
    http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=32PFL9632D/10&scy=gb&slg=ENG

p.s

Jak nie "kumasz " > DAJ sobie spokój
    Narobisz wiecej szkody niż pożytku

0
  • #14 06 Sty 2009 13:16
    30402
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 07 Sty 2009 07:08
    Shel
    Poziom 27  

Saabotaz napisał:
    adas:

Prawdopodobnie znalazłem rozwiązanie twojego problemu. Teraz tylko od ciebie zależy czy zrobisz tak jak napisałem czy jak 15-latkowie z tego forum zmarnujesz mój czas.

1) Potrzebny ci kabel COM - wtyki żeńskie, krzyżujący, null-modem
    2) Wyłącz TV i kompa, podłącz je tym kablem (komputer daj na COM1)
    3) Włącz kompa i uruchom Hyper Terminal albo jakiś inny program (jak w XP go nie masz to doinstaluj przez dodaj/usuń programy)
    4) Włącz TV i z menu ustaw jego ID na 1 (jak to zrobić to zobacz w swojej instrukcji), wyjdź z menu
    5) Połącz się Hyper Termem na COM1 z parametrami: szybkość 9600, 8 bitów, 1 bit stopu, bez parzystości
    6) Kodowanie znaków w terminalu ustaw na ASCII
    7) Wpisz w terminalu ( [] to spacja a [enter] to wciśnij enter)

ka[]1[]0[enter]

TV powinien się wyłączyć

ka[]1[]1[enter]

TV powinien się włączyć

Jeśli tak się stało to spróbuj:

kb[]1[]8[enter]

I powinien się przełączyć na HDMI. Za każdym razem w oknie terminala powinieneś dostać jakieś literki w odpowiedzi na twoje komendy.

Odpisz czy to działa. Jeśli tak to dostaniesz prosty programik który będziesz musiał uruchamiać lub weź jakiś procesor i w Bascomie napisz kilka linijek programu.

Saabotaz - Raczej to nie zadziała chyba, że o czymś nie wiem ;)

lisek napisał:
    Wgranie softu jest ..w miarę proste
    -zassysasz nowy (zazwyczaj jest jako .rar) ..z strony LG > rozpakowujesz zapisujesz na klucz-memory stick USB
    -jak masz zł.serwisowe USB ........ to
    dalej wg. opisu (po niem.)
    http://www.p4c.philips.com/files/3/37pfl9603d_10/37pfl9603d_10_fur_deu.pdf#search='Firmware-Upgrade'

Spróbuj poszukac na na
    http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=32PFL9632D/10&scy=gb&slg=ENG

p.s

Jak nie "kumasz " > DAJ sobie spokój
    Narobisz wiecej szkody niż pożytku

lisek - Takie wypowedzi mnie śmieszą, skoro adas12000 pyta grzecznie należy mu w miarę możliwości pomóc, po to chyba jest to forum- "Jak nie "kumasz " > DAJ sobie spokój
    Narobisz wiecej szkody niż pożytku"

adas12000 - tu masz opis jak wgrać soft przez usb
    załączam jeszcze soft, aha najważniejsze, jeżeli będziesz miał jakiegoś wirusa na pendrivie albo coś skocisz będziesz potrzebował już odpowiedniego programu i oprogramowania do przywrócenia TV do życia ;) powodzenia

1
  • #16 07 Sty 2009 07:42
    30402
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 07 Sty 2009 10:25
    Shel
    Poziom 27  

Saabotaz napisał:
    Odpowiedź "nie bo nie" nic tu nie wnosi nowego.

Nie wiem o co Ci z tym chodzi, a ta instrukcja jest tylko dla modeli w których soft obsługuje USB, w tym momencie:
    47",42,"42"LG5,6,7,8000
    42",42"LG6100
    i xxLG3050
    xxLG9000 nie pamietam ;)
    pozdr.

0
  • #18 07 Sty 2009 13:20
    lisek
    Spec od monitorów

Do kol.Shel ,raczyłes napisać
    [ jeżeli będziesz miał jakiegoś wirusa na pendrivie albo coś skocisz będziesz potrzebował już odpowiedniego programu i oprogramowania do przywrócenia TV do życia]

czy to nie jest równoznaczne z
    "Jak nie "kumasz " .....

p.s

[- Takie wypowedzi mnie śmieszą] czy zycie musi być tak ponure i smutne
    Kol. grzecznie podpowiedziałem co ma zrobić ....
    *czytaj posty
    ba " jeśli chce strzelać do wróbla z armaty" (przenośnia)
    jego TV/ pieniądze .na serwis jak sknoci.. i jego problem z
    "easy live"
    *Czy jest tak trudno wstać np. godz. 8.am i na pilocie przestawić z TV na HDMI

Proszę nie prowadzić tego typu dyskusji w temacie! [Mirek Z.]

0
  • #19 07 Sty 2009 17:58
    30402
    Użytkownik usunął konto  
  • #20 07 Lut 2009 15:38
    tegesik59
    Poziom 2  

a czy ten soft jest też do scarlet 6100 bo w opisie softu jest 6100

0
  • #21 23 Lip 2009 07:17
    prez8s
    Poziom 33  

Mam, pytanie odnośnie tego pendrive, jaki to musi być żeby telewizor go widział? Bo chce zaktualizować soft, używałem już czytników SD ala pendrive oraz odtwarzacza mp3 ala pendrive i telewizor ich nie widzi.

0
  • #22 28 Lip 2009 20:39
    kangyooni
    Poziom 17  

prez8s napisał:
    Mam, pytanie odnośnie tego pendrive, jaki to musi być żeby telewizor go widział? Bo chce zaktualizować soft, używałem już czytników SD ala pendrive oraz odtwarzacza mp3 ala pendrive i telewizor ich nie widzi.

To nie do wiary ile bredni może być w jednym wątku.
    1. Kolega powyżej - strona www.lge.pl, "Aktualizacja oprogramowania do telewizorów serii LG Full HD" - wszystko jest tam opisane.
    2. Sterowanie po porcie szeregowym - pomijając mylenie przez Shela RS-a z USB, to telewizory LG (w tym wiele starych, bez USB) dają się sterować po RS232. Dostępne są funkcje "użytkowe" (bez żadnych serwisowych) jak włączanie / wyłączanie, zmiana wejść, kanałów, głośności, niektórych innych parametrów. Szczegółowe informacje były dość często publikowane w szczegółowej instrukcji (plik pdf, na końcu) wraz z kodami IR. Nie są to informacje tajne, a jedynie mało popularne, ale w internecie jest wszystko.

A wystarczy przejrzeć instrukcję obsługi i stronę www dystrybutora...

0
  • #23 29 Lip 2009 06:15
    prez8s
    Poziom 33  

kangyooni napisał:
    ..."Aktualizacja oprogramowania do telewizorów serii LG Full HD" - wszystko jest tam opisane.
    ...

Wszystko? Chyba żartujesz? Jedyna wzmianka o pendrivie cyt.: "Aktualizacja przebiega za pomocą pamięci flash USB (pendrive) w formacie FAT32."
    Tylko jakiego tego pendrive-a mam kupić żeby mieć pewność że będzie widziany przez telewizor??? Jaka pojemność, jaki producent, itp..?? Pytałem już serwis LG na infolinii i sami nie wiedzą!

0
  • #24 29 Lip 2009 08:04
    kangyooni
    Poziom 17  

prez8s napisał:
    kangyooni napisał:
    ..."Aktualizacja oprogramowania do telewizorów serii LG Full HD" - wszystko jest tam opisane.
    ...

Wszystko? Chyba żartujesz? Jedyna wzmianka o pendrivie cyt.: "Aktualizacja przebiega za pomocą pamięci flash USB (pendrive) w formacie FAT32."

Pobierz plik zip. W środku jest instrukcja w pliku txt, jest nawet wymieniona zmiana, którą wprowadza soft. Nie znalazłem informacji jakiego producenta ma być pendrive ani jaka pojemność, ale z tego co wiem - musisz mieć wybitne szczęście, żeby akurat nie zadziałał.

0
  • #25 29 Lip 2009 10:43
    artaa
    Poziom 43  

prez8s napisał:

"Aktualizacja przebiega za pomocą pamięci flash USB (pendrive) w formacie FAT32."
    Tylko jakiego tego pendrive-a mam kupić żeby mieć pewność że będzie widziany przez telewizor??? Jaka pojemność, jaki producent, itp..?? Pytałem już serwis LG na infolinii i sami nie wiedzą!

Zwykły pendrive, jak najmniejszy, ja robię z 512Mb Kingstona, nie może mieć żadnych wynalazków w postaci szyfrowania, itp .

0
  • #26 16 Sie 2009 20:47
    tegesik59
    Poziom 2  

Witam skąd, z jakiej strony pobieracie oprogramowanie do lcd full hd szukałem i nici z tego nawet na stronie producenta brak oprogramowania a chodzi mi o model 42lg6100

0
  • #27 17 Sie 2009 19:53
    Shel
    Poziom 27  

kangyooni napisał:

2. Sterowanie po porcie szeregowym - pomijając mylenie przez Shela RS-a z USB,

Gdzie ja napisałem, że USB = RS232?
    Koledzy pytali jak zaktualizować oprogramowanie więc napisałem...

0