Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Generator Cyfrowy na uC

mar_barszcz 27 Mar 2004 02:19 1877 5
  • #1 27 Mar 2004 02:19
    mar_barszcz
    Poziom 10  

Witam wszytkich.

Muszę skonstruować takie coś:

Generator cyfrowy przebiegu sinusoidalengo na '51-ce (eventualnie AVR). Najlepiej jakby działanie generatora opierało sie na układzie DDS (bezpośrednia cyfrowa synteza czestotliwości).

W generatorze musi dać się regolować częstotliwość, przesunięcie fazowe i wartość amplitudy z możliwie najmniejeszym krokiem za pomocą klawiatury.

Może ktoś będzie chciał się podzielić gotowym rozwiazaniem układowym takiego generatora. Może ktoś zna jakieś DOBRE linki do stron www na których można znaleźć dobre materiały bądź projekty takich układów.

Z góry dziękuję wszytkim zainteresowanym za ewentualne materiały, linki, propozycje układu i pomysły. :)

0 5
  • #4 27 Mar 2004 14:36
    lechoo
    Poziom 39  

mar_barszcz napisał:
    W generatorze musi dać się regolować częstotliwość, przesunięcie fazowe i wartość amplitudy z możliwie najmniejeszym krokiem za pomocą klawiatury.

Przesunięcie fazowe przy jednym generowanym przebiegu? Jak to sobie wyobrażasz?
    Jestem w trakcie budowy generatora 3-fazowego DDS o częstotliwości 1..12000Hz (krok 1Hz) i regulowanej amplitudzie 0..12V (krok 1V). Układ będzie oparty o 2 procesory (AVR i '51) żeby sterowanie parametrami generatora nie powodowało zakłóceń generowanego sygnału. Gdy będę miał działający model i kompletną dokumentację to postaram się zamieścić to na elektrodzie.

0
  • #5 28 Mar 2004 14:02
    mar_barszcz
    Poziom 10  

DZieki za zainteresowanie. RPojekt gen. 3-fazowego chetnie obejze.

A z tym przesunieciem chodzi mi o to zeby dalo sie tak ustawic generator na starcie zeby generowal sinus np o kąta 35'. Bedzie mi to potrzebne

0
  • #6 29 Mar 2004 12:39
    mar_barszcz
    Poziom 10  

niestety miniDDS jest zbyt mini i nie ten procek. Ale moze sie przyda. dzieki.

0