Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 97` zamek pneumatyczny, długie otwieranie zamka!

23 Gru 2008 18:01 5134 7
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam delikatny problem z zamkiem pneumatycznym. Chodzi o to ,iż po otwarciu zamka centralnego z kluczyka zamek od razu się otwiera jednak pompka działa jeszcze przez około 7s do 10s. Natomiast przy zamykaniu nie ma takiego problemu, zamyka się od razu i gaśnie pompka.

Doradzono mi e może to być nieszczelność przewodów, ale nie wiem jak to najszybciej sprawdzić i czy da się bez kompletnego rozbierania auta.

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Jutro sprawdzę jaki mam rodzaj pompki, moje auto to 1.6benzyna
    kines17 napisał:

Koszt silniczka z pompką wyniósł mnie 190zł a cala pompka do mojego modelu (używana) kosztowała od 390zł w górę.

Jednak nie rozumiem trochę końcówki twojej wypowiedzi:?: silnik z pompką 190 a sama pompka 390zł:?:
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    sprawdź w ten sposób, rozłącz pompkę z wężyków, zamknij auto i zatkaj palcem otwór którym powinna pompka wciągać lub dmuchać powietrze, (zrób tak kilka razy) jeśli wyłączy się bardzo szybko znaczy to że masz nieszczelność na przewodach, jeśli będzie długo chodziła, mniej więcej tyle co teraz to do wyrzucenia pomka:D:D:D
    Wesołych Św...
  • Poziom 12  
    Dziś jest już nie mam czasu, ale jutro sprawdze.

Ostatnio sprawdzałem jaki mam model pompki i nie wiem co tu jest oznaczeniem. :?:

• Poziom 9  
    podpinam się pod temat ponieważ mam podobny problem Zamykając auto pompka centralnego strasznie długo pompuje zanim zamknie (3 razy dłużej niż kiedyś) ale otwiera już normalnie. Przeglądnąłem łączenia przy zamkach i nie zauważyłem żadnej nieszczelności. Jak odepnę wężyk od pompki i zatkam tą dyszą pompka wyłącza się natychmiast przy zamykaniu i otwieraniu. Zauważyłem żę przy otwieraniu ma jakby mocniejszy wydech a przy zamykaniu jakby słabiej zasysa. Może to mi się wydaje ale podsumowując zatykając dyszę palcem pomka się szybko zamyka po podłączeniu wężyka zamyka strasznie długo (może za słabe ciśnienie) a otwiera szybko
  • Poziom 32  
    szukaj nieszczelności na przewodach, w passacie b4 lubi sparcieć gumka przy zamku od wlewu paliwa, sprawdź u siebie czy nie masz czegoś podobnego