Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zabezpieczyć sieć WiFi w Pentagram Cerberus ?

skaktus 23 Gru 2008 18:16 22867 12
  • #1 23 Gru 2008 18:16
    skaktus
    Poziom 37  

Witam.

Jak zabezpieczyś sieć WiFi przed niepowołanym dostępem w tym routerze ? Jak narazie szukam takowej opcji i lipa...Prosze o informacje itp.

0 12
  • #2 23 Gru 2008 18:22
    piotrek662
    Poziom 14  

Witam. Znalazłem w internecie coś takiego:

Cytat:
    Wchodzisz do ustawień routera 192.168.1.254
    wpisujesz swój login i hasło ewentualnie jak nie masz to standardowo jest ustawione login:root, hasło:1234 ale radze zmienić
    przechodzisz do ustawień Wireless i tam masz zakładkę Basic Settings w której wpisujesz w miejsce SSDI nazwę swojej prywatnej sieci
    Przechodzisz do zakładki Advance Settings i stawiasz:
    Authentication Type na Shared Key
    Fragment treshold - 2346
    RTS threshold - 2347
    Beacon Interval - 100
    Data Rate oraz pozostaw zostaw tak jak są domyślnie
    Przechodzisz do zakładki Security
    Encryption ja ustawiłem sobie WEP potem przechodzisz do Set WEP Key i wpisujesz swoje hasło dla szyfrowania 64bitowego masz 10 znaków do wykorzystania
    W zakładce access Control możesz ustawić dopuszczenie tylko i wyłącznie twojgo komputera do sieci poprzez wpisanie adresu MAC

Ja osobiście polecam ustawić szyfrowanie WPA2 jeśli jest dostępne.

Pozdrawiam.

0
  • #3 23 Gru 2008 18:31
    voytalo
    Poziom 25  

Witam. Nie tylko Ty masz problemy z tym routerem. Poczytaj sobie tutaj. Może coś zaradzisz. pozdrawiam

0
  • #4 23 Gru 2008 18:41
    skaktus
    Poziom 37  

Problem polega na tym że mam Cerberusa z WiFi model P 6331-42 i chce tylko zabezpieczyć WiFi hasłem a tu lipa - łącze ogólnie dostepne. Hasło i login na zmiany w modemie mam już zmienione, ale nigdzie nie widze lub nie wiem gdzie ustawić.zabezpieczyć sieć.

Czytałem wasze linki i nic z tego - mam inny system ustawień w modemie.

0
  • #5 24 Gru 2008 03:23
    Yansen
    Poziom 22  

Przejdź do zakładki Interface Setup > Wireless > rozwiń opcję Authentication Type - to są możliwe tryby szyfrowania: WEP, WPA, WPA2

0
  • #6 24 Gru 2008 20:57
    skaktus
    Poziom 37  

Do tego już doszedłem po męczarniach - i o to też chodziło...A które jest najlepsze ?

0
  • #7 24 Gru 2008 22:27
    mc_olo
    Poziom 13  

Od najmniej bezpiecznego do najbezpieczniejszego to WEP - WPA - WPA2. Weź tylko pod uwagę, że im mocniejsze szyfrowanie tym większa moc obliczeniowa jest potrzebna do szyfrowania i deszyfrowania. W efekcie WPA2 bardziej opóźni czasy dostępów do zasobów sieci niż WEP. Kolejna sprawa to kompatybilność urządzeń sieciowych komputerów lub telefonów, które będziesz podłączać do rutera. Nie przejmuj się za mocno tymi opóźnieniami, gdyż zauważyć by to mógł chyba tylko jakiś "zawodowiec" Couter Strike'a, ale weź pod uwagę podłączany sprzęt. Telefony z WiFi często mają możliwość podpięcia się tylko pod ruter z szyfrowaniem WEP, drukarki mogą mieć problem z WPA2, ale do WPA już nie. Mam nadzieję, że nie zagmatwałem za mocno. Ja najczęściej stosuję WPA.

0
  • #8 01 Sty 2009 16:03
    mirek mua
    Poziom 9  

Zrobiłem tak jak poradził piotrek662 i teraz nie mogę połączyć się z internetem z innego laptopa. Wie ktoś co zrobić żeby temu zaradzić?

0
  • #9 01 Sty 2009 16:44
    piotrek662
    Poziom 14  

mirek mua napisał:
    Zrobiłem tak jak poradził piotrek662 i teraz nie mogę połączyć się z internetem z innego laptopa. Wie ktoś co zrobić żeby temu zaradzić?

Czy przy połączeniu WiFi został poprawnie wpisany klucz ustawiony w routerze oraz czy w razie filtrowania adresów MAC jest dodany do listy MAC karty sieciowej z laptopa?

Pozdrawiam

0
  • #10 01 Sty 2009 18:35
    mirek mua
    Poziom 9  

A gdzie znaleźć MAC adres w laptopie?

0
  • #11 01 Sty 2009 19:16
    grzeko1
    Poziom 21  

Witam
    Najszybciej uruchomić polecenie "ipconfig/all"
    i tam będzie adres

0
  • #12 02 Sty 2009 09:52
    Yansen
    Poziom 22  

Nie chodzi o adresy MAC, najprawdopodobniej system szyfrowania który ustawiłeś nie jest wspierany przez ten kolejny notebook. Pamiętaj, że w routerze należy ustawić szyfrowanie, które jest obsługiwane przez wszystkie urządzenia, które chcesz podłączyć.

Aby to sprawdzić zmień rodzaj szyfrowania (na niższy) jeśli ustaliłeś WPA/WPA2 to spróbuj na starszym WEP.

0
  • #13 02 Sty 2009 12:05
    skaktus
    Poziom 37  

Ja aktualnie jadę na WPA - dlatego że jest proste i pracuje ze wszystkimi urządzeniami jakie mam w domu. Zasięg routera i tam mam ograniczony więc daleko poza mieszkanie nie wychodzi a i router nie pracuje non stop.

0