Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dekoder samsung HD polsat - zanikanie

23 Gru 2008 18:56 1985 4
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem, który już mnie zaczyna wyprowadzać z równowagi. Dekoder Samsung HD DSBH370G cyfrowego polsatu podłączony kablem HDMI, telewizor samsung. Codziennie na większości kanałów telewizja się zawiesza, pojawiają się artefakty, zaczyna "strzelać", zawiesza się obraz po czym całkowicie zanika i pojawia się komunikat "szukanie sygnału". Taka przerwa potrafi trwać nawet kilka minut. Jest to o tyle przeszkadzające, że niezależne od kanału, pory dnia czy nocy, po prostu przerywa każdy oglądany program. Sprawdzałem podłączenia, dociśnięcie kabla itd. Nie wiem nawet które urządzenie oskarżyć o taki stan rzeczy. Bardzo proszę o wskazówki co to może być, czy to jest normalne dla tej telewizji / dekodera, czy jest sposób, żeby to opanować?
  • Poziom 34  
    Antena ma odpowiednia wielkosć ? pow 80 cm .
    Czy jest dokładnie ustawiona ?
  • Poziom 2  
    mieszkamy w nowym bloku, na którym jest duża antena zbiorcza (średnica ponad metr). Jakość sygnału zazwyczaj jest w granicach 80%, zatem podejrzewam, że jest dokładnie ustawiona (sąsiedzi z różnymi platformami nie mają takich problemów). Zdarza się, iż sygnał czasami zanika (wtedy nie ma żadnych kanałów), po czym wraca po kilku minutach. Zdarza się to losowo, mniej więcej raz dziennie.
    Bardziej irytujące są trzaski w fonii, oraz artefakty występujące właściwie co kilkadziesiąt sekund. Czy powodem takiego zachowania może być kiepskiej jakości kabel HDMI?
  • Poziom 28  
    Witam. Jeżeli jest taka możliwość to wskazane by było zainstalowanie indywidualnej anteny o średnicy około 80 cm. Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    no niestety takiej opcji nie ma, wolałbym wyeliminować inne rzeczy