Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minolta 1300 - pustastrona po wymianie bębna

23 Gru 2008 19:13 864 4
  • Poziom 12  
    Witam!
    Mam problem. Przyszedł do mnie cały moduł wałka OPC do minolty 1300 do naprawy. Moduł jest lekko "zdezelowany" tzn. nie posiada klapki osłaniajacej wałek oraz zielonej rączki.
    Po włozeniu kasety wychodziła pusta strona. Wymieniłem wałek, przy okazji zauważyłem, zę nie ma elementu styku (tki mały drucik) przy elemencie osi wałka - zastąpiłem go nowym.
    Po włożeniu kasety dalej pojawiają się puste strony. Oczywiście kaseta drukuje na innym module włożonym do tej samej drukarki.
    Ktoś mozę wie co jest przyczyną (w sumie to tam nie ma się co popsuć?)
    Proszę o pomoc.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Przypatrz się czy aby na pewno wszystko styka jak powinno. Najlepiej porównaj ze sprawnym modułem.

C.
  • Poziom 12  
    no właśnie wygląda na to, że wszsytko styka, chociaż też sądzę, że to jakiś problem właśnie ze stykiem
  • Specjalista - kserokopiarki
    czegoś brakuje z blaszek stykających albo jest źle złozony cały moduł bębna
  • Poziom 12  
    Dla zainteresowanych, może ktos będzie miał podobny przypadek:
    Rozwiązałem problem - to nie problem styku.
    Jak pisałem moduł przyszedł bez zielonej rączki oraz klapki osłaniającej wałek.
    Klapkę można sobie darować, ale zacząłem kombinować czy nie ma tam jakiegoś czujnika. Okazało się, że jest tam czujnik obecności modułu. Czujnik uruchamiany jest za pomocą mechanicznej dźwigni zamontowanej w klapie drukarki (tej, którą należy otworzyć, aby wyjac moduł bębna wraz z kasetą). Dżwigienka ta opiera się o zieloną rączkę modułu i po zamknięciu klapki włącza czujnik, oczywiscie jeżeli nie ma rączki to czujnik się nie włączy.
    Rozwiazania są dwa (oba przetestowałem i oba działają):
    1. Należy zblokować dźwigienkę poprzez przyklejenie jej taśmą do obudowy
    2. Należy dorobić odpowiednią rączkę (lub element o odpowiedniej długości, tak aby wciskał dźwigienkę)

Drugie rozwiazanie jest dużo bardziej czasochłonne i skomplikowane, jednakże był to moduł dla klienta, który prosił o naprawę, dlatego też je wybrałem.