Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektor pytanie o optyke-obiektyw marki canon zoom lens

djkac 23 Gru 2008 23:46 985 3
  • #1 23 Gru 2008 23:46
    djkac
    Poziom 9  

Witam zbieram materiały do budowy projektora multimedialnego na matrycy 10" z przenośnego odtwarzacza dvd. Zakupiłem na allegro 2 fresnele. z uwagi że ciężko znaleźć obiektyw zastanawiam się nad użyciem tego który mam. Jest to obiektyw firmy canon produkcji japońskiej. Używany w projektorze filmów na taśmach 8mm oto link STRONA CANON HISTORY dane spisane z obiektywu: canon zoom lens ps 17-28mm 1:1.3 . Obiektyw w wyśmienitej formie. martwio mnie jedynie jak skupić obraz na tak maleńkiej soczewce która znajduje się w wewnętrznej stronie obiektywu. soczewka ta ma srednice jakies 9 mm. Rozumiem ze matryca pomiedzy 2 fresnelami w tym ten ostatni ma skupic światło na tym obiektywie. Jak myslicie czy to jest dobry wybór czy nic z tym się nie da zrobić? Licz ę na Waszą pomoc. Pozdrawiam i życzę wesołych świąt!

0 3
  • #2 30 Gru 2008 14:31
    djkac
    Poziom 9  

Witam serdecznie proszę osobę o odpowiedniej choćby w kilku % wiedzy o zabranie głosu. Pozdrawiam

0
  • #3 30 Gru 2008 18:01
    me_super
    Poziom 29  

djkac napisał:
    Witam zbieram materiały do budowy projektora multimedialnego na matrycy 10" z przenośnego odtwarzacza dvd. Zakupiłem na allegro 2 fresnele. z uwagi że ciężko znaleźć obiektyw zastanawiam się nad użyciem tego który mam. Jest to obiektyw firmy canon produkcji japońskiej. Używany w projektorze filmów na taśmach 8mm

Obiektyw ma za małe pole krycia, bo dostosowany jest do klatki na filmie 8mm i nie nadaje pokryje klatki o przekątnej 10"

0
  • #4 30 Gru 2008 22:52
    djkac
    Poziom 9  

dziękuję serdecznie. Zastanawiam się w takim razie czy ten obiektyw Link bedzie oki? I mam pytanko zamówiłem 2 fresnele na allegro. Jak się z nimi posłużyć. iem która stroną mam je montować przed i za matrycą ale chodzi mi o ogniskowe. Fresnel ma skupiać światło jakby jasnym punktem na obiektywie? Często tez widze także na lumenlab fresnele o większej i mniejszej ogniskowej które odpowiednio stosuje sie przed i za matrycą. A te z allegro to takie jakby noname. Hmmm

0