Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kodowanie pilotów do alarmu Master typ 2

kpodolak 24 Dec 2008 14:26 5836 4
 • #1
  kpodolak
  Level 15  
  Witam. Mam problem z wyżej wymienionym alarmem. Sytuacja jest taka, że mój ojciec zamknął samochód i poszedł zrobić zakupy i gdy wrócił próbował otworzyć pilotem od alarmu samochód ale w ogóle nie reagował, czyli pewnie wypadł pilot. Jako, że nie było wyjścia, otworzył samochód kluczykiem i alarm oczywiście zaczął wyć, ale włączył go w tryb awaryjny (kluczyk na zapłon i trzymanie 10 sek przycisku awaryjnego) i przestał wyć. Ostatnio byłem w serwisie żeby dopytać się jak programować alarm i dostałem instrukcje "zewrzeć pierwszą zworę przy przekaźniku nacisnąc przyciski pilotów tak, żeby kontrolka mignęła, przełączyć alarm i zdjąc zwore". Wg tego opisu nic nie zdziałałem, natomiast zdziałałem, robiąc 2 sekundowe zwarcie na zworze, potem dioda faktycznie mignęła jak nacisnąłem przyciski i znów 2 sek zwarcie zwory. Efekt jest taki, że działa centralny zamek wraz z domykaniem szybk na drugim przycisku (czyli tak jak kiedyś), natomiast pierwszy nic nie robi. Alarm jest nadal w trybie awaryjnym, może to przez to? Tylko jak wyłączyć ten tryb? Czy ktoś się z tym spotkał? Ew. mile widziana jest instrukcja instalacji tego alarmu. Tylko nie podawajcie linka do tego Mastera z elektrody, bo to jest starszy typ. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt
  Krzysiek
 • #3
  kpodolak
  Level 15  
  To chyba też nie to, bo nie zgadza mi tabela z funkcjami, np. ciche/głośne załączanie jest na pozycji drugiej, a w instrukcji jest jako pierwsze. To jest pewne bo widziałem tabele z kodami, serwisant tylko tyle mi pokazał.

  EDIT: A co to znaczy "przełączyć alarm"? Właczyć i wyłączyć alarm?
  EDIT2: W tej instrukcji jest schemat płytki i już widzę, że różni się od tego co ja posiadam, ten z instrukcji ma dodatkową zworę 6, czyli to chyba nie ta instrukcja.
 • Helpful post
  #4
  Zmacio
  Level 26  
  Odwiedź jeszcze raz adres, który podałem wyżej.
 • #5
  kpodolak
  Level 15  
  Kodowałem dokładnie tak jak w tej drugiej instrukcji, tylko nie wiem czy ma znaczenie, jak nacisne obydwa przyciski pilota przy kodowaniu? Bo tak robiłem, najpierw jeden, potem drugi i w rezultacie działa tylko dolny przycisk - centralny zamek + domykanie szyb.

  EDIT: Już wszystko działa, winien był właczony Tryb serwisowy, który wszystko blokował. Dzięki za pomoc:))