Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nie działa 1kanał wzmakmacaudio mp4000,opis ustawiń

24 Gru 2008 18:01 1044 9
  • Poziom 10  
    Mam taki problem ze nie zawsze gra mi 1-szy kanał. Narazie mam podłaczone pod niego dwa przodnie głośniki.I pierwszy kanal gra bardzo cicho,dopiero po podgłosznieu na 90% zaczyna grac dobrze i pozniej mozna przyciszyć i gra dobrze,aledo czasu jak są jakis wstrząsy albo puknie sie reka w wzmacniaz znowu zaczyna grac cicho,nieraz jak puknie sie kolejny raz zaczyna znowu dobrze grać.najbardziej zastanawiam mnie czemu zaczyna grac po podkreceniu powiedzmy do 90% na radiu, apozniej mozna przyciszyć i gra sobie nadal dobrze:(
    Głosniki sa napewno ok bo podłaczałem zamiennie pod 1 i2 kanał i sa tylko problemy z tym podłączonym do pierszego.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Sprawa jasna: zimny lut. Rozkręć go i przeglądnij głównie przy wejsciach gniazd chinchy w płytę.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 10  
    Ktoś juz kombinowął przy wejsciach cinch w płyte widać jak by ślady rysika między ścieżkami,moze ktoś myślał ze zwarciejest miedzy nimi albo coś.A sprzedający zarzekał sie ze nie naprawiany/nie rozkręcany. Ja chba tutaj nic nie zrobie,musze oddać komuś do naprawy,ile moze kosztowac takie przejrzenei wzmacnaicza i likwidacja zimnego lutu.
    I jeszcze takie pytanie.Czy przy podłączeniu 2 głosników +1 w mostek mozna podłączyć dwa przodnie pod 1i2 kanał a suba pod 3i4w mostku i czy mozna tez odwrotnie czyli sub pod 1i2 w mostku ,i głsoniki przod pod 3i 4 kanał.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Petercali napisał:
    Czy przy podłączeniu 2 głosników +1 w mostek mozna podłączyć dwa przodnie pod 1i2 kanał a suba pod 3i4w mostku i czy mozna tez odwrotnie czyli sub pod 1i2 w mostku ,i głsoniki przod pod 3i 4 kanał.
    Można.
    Otwórz wzmacniacz, wszelkie podejrzane luty przygrzej lutownicą, zobaczysz czy pomoże
  • Poziom 30  
    Ciężko jest połączyć pęknietą ścieżkę samą cyną. Proponuję wykorzystać kawałek rozizolowanego przewodu jako "mostka". Jeżeli masz lutownicę to także masz jakieś pojęcie o lutowaniu.
  • Poziom 10  
    Przelutowałem troche połącznie ktore dochodza do chinchy i jest tak samo moze minimalnie lepiej bo wiecej gra niz nie gra.Całosci nie udalo sie przelutowac bo czesc 2 sciezek jest pod obudową i nie chciało mi sie dzisiaj rozbierać.Na razie podłączyłem głosniki pod 3i4 kanał,bo suba nie mam,a suba bede chciał podłaczyc pod 1 i2 w mostku,zastanawiam sie czy jest szansa zeby grał poprawnie bez naprawy przy takim połączeniu.
  • Poziom 10  
    Udało mi sie naprawić wzmak,tak jak podejrzewaliście zimny lut przy wejsciu chincz w płyte.
    Dzięki wielkie za pomoc.
  • Poziom 10  
    Mogłby ktoś opisac do czego słuza kolejne pokrętła

nie działa 1kanał wzmakmacaudio mp4000,opis ustawiń

i jak sie ustawić do głosnikow helix db 62.1 i do magnata w mostku.

i druga rzecz ktory głsonik bedzie lepszy do tego wzmacniacza bo zastanawiam sie nad magnatem xpress 10' i 12'.

parametry wzmacniacza jakie znalazlem:
    Maksymalna moc wyjściowa (1 kHz sinus burst 2:8, B+ = 14,4 V) 4 x 180 W 2 x 500 W przy 4 Ohm Nominalna moc wyjściowa (DIN 45 342, B+ = 14,4 V) 4 x 60 W 2 x 160 W przy 4 Ohm Maksymalna moc wyjściowa (1 kHz sinus burst 2:8, B+ = 14,4 V) 4 x 250 W przy 2 Ohm Nominalna moc wyjściowa (DIN 45 342, B+ = 14,4 V) 4 x 80 W przy 2 Ohm Impedancja głośników (stereo) 2 – 8 Ohm
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    MODE na 3
    X-OVER na góra na suba LPF
    X-OVER na dole na przód FULL, lub HPF
    Dół pokrętła:
    LEVEL- jak uwżasz (*)
    BASS EQ- Jak uważasz (*)
    HPF-jak uważasz (*)
    LFP-jak uważasz (*)
    Góra pokrętła:
    LEVEL- jak uważasz (*)
    BASS EQ- jak uważasz (*)
    HPF- nie zadziała (filtr)
    LPF- nie zadziała (filtr, chociaż do końca nie jestem pewny)
    (*)- kwestia gustu
    poprawcie jak pomieszałem
  • Poziom 14  
    Bardzo dobre i jasne wytłumaczenie kolegi u góry :)