Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przestroic zegar MSF na DCF?

tamasucker 24 Gru 2008 21:50 3621 8
  • #1 24 Gru 2008 21:50
    tamasucker
    Poziom 10  

Kupiłem babci na prezent budzik, który stroi sie do sygnału radiowego.
    Problem w tym, ze kupilem go w Irlandii. W instrukcji pisalo ze odbiera sygnal MSF (z Anglii) / DCF (z Niemiec).
    Niestety zegar zaskoczyl mnie bardzo poniewaz po podlaczeniu w Polsce stroi sie do angielskiej strefy czasowej - jest o 1 godzine do tylu.

Babci sie taki zegar niezbyt przyda. Strojenia do radia nie da sie wylaczyc, nawet jak przestawie zegar recznie to po jakims czasie znowu sie przestawia sam.

Czy da sie to jakos przerobic, zeby odbieral sygnal dla europejskiej strefy czasowej? Zamienic jakis elemencik czy cos??
    Jesli nic sie nie da poradzic to poprostu odetne mu druty od anteny :twisted: Mam nadzieje, ze bedzie potem nadal dzialal ale nie bedzie sie synchronizowal.

Zrobilem mu fotki od srodka, moze ktos cos poradzi?

(Nie wiem jak sie opisuje fotki... 1 - to co jest za wyswietlaczem; 2 - to co w podstawie)

Panocku: Punkt 11.2 & 11.1 Regulaminu - nie umieszczamy "pomocy", emotikon itp. w temacie /yes2mike/

0 8
  • #2 24 Gru 2008 22:36
    yes2mike
    VIP Zasłużony dla elektroda

A nie ma opcji "ZONE" ?

0
  • #3 24 Gru 2008 23:25
    tamasucker
    Poziom 10  

Nie, niestety nigdzie nie widzę opcji 'zone'

0
  • #4 25 Gru 2008 10:41
    roman4
    Poziom 22  

Ustaw ,go tak jak poprzednio i wy lutuj antenę ,nie będzie wtedy się przestawiał, po prostu nie będzie łapał sygnału.
    ( jest to ta cewka nawinięta na rdzeniu. Odlutuj w miejscu przy płytce ).

1
  • #5 25 Gru 2008 15:44
    tamasucker
    Poziom 10  

Chyba tak zrobię ale fajnie by bylo jakby dalo sie go przerobic tak, zeby lapal sygnal z Niemiec. To mial byc glowny bajer tego prezentu, ze zegar ustawia sie sam :/

0
  • #6 27 Gru 2008 23:10
    Tomasz.W
    Poziom 35  

Stare przysłowie pszczół mówi "jak nie wiesz co zrobić to przeczytaj instrukcję". Na tym paneliku z "guzikami" jest taki sobie mały przycisk podpisany RECEIVE. Tak się zastanawiam cóż to może po naszemu znaczyć i do czego służyć :?:

0
  • #7 29 Gru 2008 01:32
    tamasucker
    Poziom 10  

Zegar synchronizuje sie sam 4x na dobe. Przycisk receive sluzy do wymuszenia synchronizacji poza tym harmonogramem. Po jego przyciśnięciu synchronizuje się z sygnałem z Anglii (że też to ma aż taki zasięg).
    Czytałem instrukcję.

0
  • #8 29 Gru 2008 02:45
    jaglarz
    Poziom 23  

Z tego co wyczytałem sygnał MSF jest nadawany na częstotliwości 60 kHz, więc może wystarczyłoby dostrojenie do tej częstotliwości? Wymiana zielonego kondensatora przy cewce?

Może wypowie się ktoś kto zna się na torach odbiorczych.

Pytanie tylko czy sygnał MSF jest kodowany w taki sam sposób jak DCF.

0
  • #9 29 Gru 2008 21:45
    tamasucker
    Poziom 10  

Wlasnie tego nie wiem, czy sa roznice w kodowaniu czy tylko w dlugosci fali? Moze wystarczy przesunac cewke na rdzeniu albo wlasnie wymienic ten kondensator?

0