Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ESF 46010 - uruchomione zabebezp. przed zalaniem

24 Gru 2008 22:10 32575 12
 • Poziom 10  
  Witam. Kilka dni temu stałam się szczęśliwą posiadaczką zmywarki Electorlux ESF 46010. Szczęście trwało krótko: wczoraj podczas zmywania włączyło się zabezpieczenie przed zalaniem (kod błędu 30) i od tego czasu nie mogę uruchomić zmywarki.
  Przed awarią zmywałam na programie auto + 3 w 1. Zmywarka włączyła się po ok. 40 minutach i ok. 50 minut przed zakończeniem programu (tak wskazuje wyświetlacz). Byłam zaskoczona, bo naczynia były czyste i suche (mogły się jednak wysuszyć "samodzielnie", bo wyjmowałam je znacznie później). Wewnątrz zmywarki było sucho i czysto. Próby ponownego włączenia kończą sie tym, ze na chwilę na wyświetlaczu pojawia się symbol programu A i czas do zakończenia 52 min., słychać krótki szum jak przy pobieraniu wody i natychmiast pojawia się kod błędu 30.
  Miałam problemy z instalacją pod zlewozmywakiem- przeciekał syfon. Przed tym ostatnim zmywaniem wszystko miało być ok. ale po awarii zmywarki stwierdziłam znowu niewielki wyciek. Kiedy jednak zabrałam się do zmywania ręcznego po chwili zalałam całą kuchnię- syfon się rozleciał. dzisiaj został naprawiony po raz kolejny ale zmywarka nadal nie działa.
  Próbowałam oczywiście kontaktować się z serwisem ale dzisiaj widocznie nie pracowali, bo nikt nie odbierał telefonu.
  Może ktoś tutaj potrafi mi cos doradzić zanim skończą się święta?, bo przyznam, że oprócz rozczarowania, że nie mogę korzystać z tego urządzenia, które miało mi uświetnić świętowanie, niepokoje się, że spowodowałam jakąs poważną usterkę.
 • Specjalista AGD
  Witam.
  Odłącz zmywarkę od prądu i wody ,wyciąg z mebli rzuć na podłogę ręcznik i połóż na plecy zmywarkę żeby wylała się woda z miski zmywarki.
  Podłącz zmywarkę i powinna działać.
 • Poziom 10  
  Bardzo dziękuję i mam nadzieję, że to rozwiąże problem; Wprawdzie wczoraj już próbowałam lekko przechylić zmywarkę. (nie miałam odwagi jej całkiem położyć "na plecy"). Nie mam pewności, czy rzeczywiście wylewała się z niej woda: na podłodze pod zmywarką było mokro ale możliwe, że to pozostałości po podtopieniu kuchni o którym pisałam poprzednio.
  Czy to możliwe, że przyczyną awarii zmywarki był ten nieszczelny syfon pod zlewozmywakiem?
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Mogło być tak ,że woda z uszkodzonego syfonu naciekła po wężu spustowym do zmywarki.
 • Poziom 10  
  Niestetety nie udało się:cry:. Przyznam, że nie połozyłam zmywarki całkiem na podłodze, ale przechyliłam ją tak nisko jak to mozliwe bez odkręcania węża pod zlewozmywakiem. Stwierdziłam tylko, ze w tej pozycji nie wyciekła nawet kropla wody i w związku z tym poddałam się- czekam na serwis. Obawiam się, żeby nie spowodować dodatkowych uszkodzeń i tym samym utratę gwarancji.
 • Poziom 10  
  Dzisiaj udało mi się dodzwonić do serwisu ale przyjdą do mojej zmywarki dopiero za tydzień. Według pani, która przyjmowała zlecenie to krótki termin.:idea:

  Wydaje mi się, że tak jak sugeruje Andrzej1959 przyczyną awarii jest woda w misce. Czy ta miska jest pod filtrem?. jeżeli tak to na pewno stoi tam woda- sprawdziłam to po odkręceniu filtra.

  Analizuje różne możliwe przyczyny, tego ze woda nie została odprowadzona. 1)niesprawny syfon pod zlewozmywakiem 2)podczas tego feralnego zmywania z dolnego kosza wypadło małe sitko (znalazłam je na dnie zmywarki chyba gdzieś w okolicach filtra; może coś się przyblokowało? 3) przed tym ostatnim zmywaniem zmieniłam trochę położenie węża odprowadzającego wodę; być może leżał za nisko? Doczytałam, że powinien znajdować się minimum 30 cm nad podstawą zmywarki. Na pewno tna takiej przynajmniej wysokości jest podłączony do syfonu zlewozmywaka ale dalej opada na pdłogę.

  Wiem, ze nikt na odległość nie odpowie mi na pytanie dlaczego moja zmywarka przestała działać. Ale jeżeli te przyczyny są prawdopodobne to może jednak zanim przyjedzie serwisant powinnam jeszcze raz spróbowac pozbyc się tej wody, żeby nie narazić sie na zapewne wysoki koszt nieuzasadninego wezwania serwisu?
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  Patrząc na te strzępy informacji, że nowy sprzęt , że po kilku zmywaniach UWAŻAM ZE:
  -wodę z dna zmywarki-tego nad podłągą należy usunąć- po prostu nie ma innego wyjscia
  ORAZ ŻE
  Powodem zadziałania zabezpieczenia jest to, czego jakoś nie mogę się doczytać w instrukcjach dla użytkowników, a zabudowuja je najczęściej STOLARZE instalujacy meble i PASUJE IM I UŻYTKOWNIKOWI aby front drzwiczek zmywarki licował z pozostałymi drzwiczkami szfek w kuchni-
  A NALEŻY wiedzieć że ZMYWARKA MUSI MIEC SPAD (pochylenie do tyłu)- aby tryskająca woda z ramion myjacych odpływała OD DRZWI- bowiem przy niskim progu i wypoziomowaniu zmywarki powoduje to wyciek wody podczas MYCIA w kierunku do drzwi i wywołuje zadziałanie Aqa-stopu.
  Wczoraj leczyłem taki przypadek- też stolarze zabudowywali sprzęty i drzwiczki bardzo ładnie licowały z pozostałymi tylko ta cholerna woda nie poznała sie na robocie itd.

  Moderowany przez skryn:

  Proszę więcej nie wypisywać HEREZJI (!) na Forum.

 • Poziom 10  
  To jest zmywarka wolnostojąca. Możliwe jednak, że nie jest dobrze ustawiona. W instrukcji jest uwaga dot. poziomowania zmywarki: "dobre wypoziomowanie jest istotne dla prawidłowego zamykania i uszczelnienia drzwiczek/.../ w razie niemożliwości prawidłowego zamknięcia drzwiczek należy...". Ja nie zauważyłam żadnego problemu z zamykaniem drzwiczek.
  Natomiast w dziale instrukcji: "co robić, jeśli urzadzenie nie pracuje prawidłowo" w przypadku sygnału błędu 30, czyli uruchomienia zabezpieczenia przed zalaniem, jedyne podane rozwiązanie problemu to "zakręcić zawór wody i skontaktować się z serwisem technicznym". Żadnych uwag w rubryce "możliwa przyczyna" i sugestii, co można sprawdzić, poprawić tak jak w przypadku pozostałych sygnałów błędu.
 • Specjalista AGD
  Trochę wody pod filtrem powinno się znajdować ,jej wybranie nic nie da.
  Miska o której pisałem to cała podstawa zmywarki i jeżeli to co pisałem wcześniej nie pomogło to radzę oczekiwać na serwis
 • Poziom 10  
  Okazuje się, że najbliższy prawdy był jmk! (wydaje sie więc, że uwaga moderatora o "herezjach" jest niezasłużona?). Powodem awarii mojej zmywarki było jej nieprawidłowe ustawienie, co spowodowało zablokowanie pływaka, który sygnalizował rzekome zalanie. Wody w podstawie zmywarki nie było! Nie potrafię dokładnie powiedzieć o co chodziło, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale chyba zmywarka stała na nózkach a powinna bez?
  W każdym razie już działa. Dziękuję za rady andrzejowi1959 i jmk.
 • Poziom 10  
  Odgrzeję temat i potwierdzę skuteczność wywrócenia zmywarki "na plecy", by wyleciała reszta wody z miski. Po tym zabiegu (objawy dokładnie takie jak miała koleżanka, tyle, że model to ESI 46010) urządzenie wróciło do żywych i "pierze" poprawnie :)
 • Admin grupy AGD
  Witam
  patrycjan napisał:
  Odgrzeję temat i potwierdzę skuteczność wywrócenia zmywarki "na plecy", by wyleciała reszta wody z miski. Po tym zabiegu (objawy dokładnie takie jak miała koleżanka, tyle, że model to ESI 46010) urządzenie wróciło do żywych i "pierze" poprawnie :)

  Ale skąd woda skuteczność wywrócenia zmywarki "na plecy pozornie daje efekt .
 • Poziom 1  
  Wygląda na to, że temat z poziomowaniem u nas też pomógł. Na razie zmywarka nie zgłasza błędu I30 :-)
  pozdrawiam,