Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Curtis 2502VT problem z obrazem (rozciągnięty)

24 Gru 2008 22:11 1033 5
  • Poziom 13  
    Witam kolegów naprawiam tv taki jak w temacie usterka polega na tym, że po włączeniu TV np. z całej nocy jak jest wyłączony guzikiem sieciowym to po włączeniu jest rozciągnięty obraz w górę i w dół jakieś 5-10 cm i robi się z boku beczka (z dwóch stron).
    Po uruchomieniu napięcie z przetwornicy wynosi 145 V po nagrzaniu geometria wraca do normy, jeszcze taka sprawa przy pomiarach przypadkowo dotknąłem miernikiem diody D752 na module korekcji TV się wyłączył i po ponownym uruchomieniu z pilota wszystko jest OK, po wyłączeniu go ponownie z pilota znowu usterka się objawia.Wymieniłem również (TDA 4950), komplet kondensatorów pierwotna i wtórna strona, wyeliminowałem zimne luty, sprawdziłem potencjometry, i nic to nie wniosło do sprawy, PROSZĘ O POMOC:cry:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Wygląda na uszkodzenie w pionie. Wymień diody w okolicy TDA 4950 bo zapewne któraś padła mimo że na miernik wydaje się dobra.
  • Poziom 13  
    w takim razie przyczepię się do tego pionu i diodek, a tak poza tym kolego "radekrpisz" naprawdę nie wiem o co ci chodzi i dlaczego mój post został usunięty nie było w nim zakazanych na forum informacji, przepraszam z tą spację niedopatrzenie
  • Poziom 43  
    To wyciągam z kosza jeszcze raz tą poradę: zasilanie linii to
    Cytat:
    90°-118V a 110° -150V.
  • Moderator
    Temat usunąłem, bo zaniżał poziom działu - tak trudno się domyślić?
    Przesuwam do TV Początkujący, zobaczymy...

Przypominam, że na forum obowiązują zasady pisowni!