Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV JVC AV32H20EUS - czy kineskop do wymiany?

24 Gru 2008 22:54 2117 7
  • Poziom 10  
    Krótko przedstawię mój problem- tv jak w tytule, objawy: po załączeniu po około 1-2 minutach obraz zaczyna pulsować z przewaga koloru zielonego, następnie ustala się z tą przewagą, przy przełączaniu kanałów na ciemnym tle widać linie cienkie poziome, po powtórnym wyłączeniu i załączeniu wszystko jest ok- kolory są prawidłowe aż do powtórnego załączenia tv na następny dzień, występuje czasami trudność przy tak szybkim załącz - wyłącz z odpaleniem obrazu- przy braku obrazu jest fonia, większe trudności występują przy wykonywaniu tego manewru z poziomu pilota- inny jest dżwięk wydawany przez telewizor przy załączaniu przyciskiem na ściance przedniej. Jeden poproszony fachowiec tylko po obejrzeniu obrazu , bez otwierania tylnej scianki stwierdził wymianę kineskopu, natomiast drugi fachowiec był lepszy gdyż po zdjęciu tylnej obudowy pokazał mi na trafo potencjometry abym sobie dolnym kręcił jak wyskoczy mi ten zielony odcień- stwierdził także wymianę kineskopu.Chcę zaznaczyć że obaj nic nie mierzyli ani nie badali- na moje zapytanie dlaczego wszystko powraca do normy po powtórnym załączeniu usłyszałem iż tak się zdarza. Mieszkam w okolicy Będzina - czy na forum jest poważny uczciwy fachowiec który mógłby mi pomóc czy faktycznie jest potrzebna kosztowna wymiana lampy kineskopowej?
  • Poziom 17  
    Witam. na 99% początek końca kineskopu. Jak czujesz się na siłach otwórz tv i zobacz jaki symbol ma kineskop W 76 ERF lub ESF jeśli takie ja podałem.Stawiam na kineskop.
  • Poziom 10  
    Kineskop W76ERFo42X044

Dodano po 12 [minuty]:

ile kosztuje kineskop i jakiej firmy są dobre? gdzie można kupić i czy ekonomicznie jest to opłacalne?
  • Poziom 20  
    Wyczyść dobrze złącza kineskopu (ewentualnie wymień podstawkę), jeżeli nic się nie zmieni to dopiero wtedy myśl o wymianie kineskopu.
  • Poziom 10  
    Dzięki za zainteresowanie i pomoc daję sobie spokój- los TV -utylizacja a trochę szkoda. Życzę wszystkim w Nowym Roku dużo zdrowia. Zamykam temat
  • Poziom 15  
    właz napisał:
    Zamykam temat

To nie sezam, nie reaguje na głos i trzeba kliknąć w kłódkę.

Potwierdzam, szkoda telewizora a z dobrym kineskopem to żaden LCD mu do pięt nie dorasta.