Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką spawarke kupić ?? Do 2300 zł ??

metiuk 25 Gru 2008 11:49 3981 9
  • #1 25 Gru 2008 11:49
    metiuk
    Poziom 13  

Witam , mam 2300 zł i chce sobie kupić spawarkę. Tylko nie znam się na tym
    Obecnie mam elektrodową , a teraz zastanawiałem się nad migiomatem , lub tigiem . nie wiem jakiej firmy . zależy mi na tym żeby dało się spawać blaszki itd.
    Proszę o pomoc , bo nie wiem co kupić :P

• #2 26 Gru 2008 08:00
    Narek 1
    Poziom 17  

Na blaszki to obowiązkowo migomat. Tig to taki elektryczny odpowiednik spawania gazowego, mocno rozgrzewa metal dookoła a on się utlenia, robi się miękki itp. Poszukaj w ogłoszeniach migomatu używanego to ci jeszcze połowa pieniędzy zostanie.

• #3 26 Gru 2008 10:52
    metiuk
    Poziom 13  

ja chce coś pożądnego , i mam do dyspozycji całą tą
    kasiurke

• #4 26 Gru 2008 17:31
    adionline
    Poziom 11  

zwróć uwagę przy zakupie na 10-minutowy cykl pracy urządzenia. Każde urządzenie spawalnicze, które ma wentylator powinno mieć takową naklejkę. Piszę, żeby nie okazało się ze kupisz urządzenie 180A w cyklu P10 co znaczy ze możesz spawać prądem 180 amper przez minutę a 9 minut odpoczywać.
    Polecałbym coś używanego.

• #5 26 Gru 2008 19:19
    prez8s
    Poziom 33  

Narek 1 napisał:
    ...mocno rozgrzewa metal dookoła a on się utlenia, robi się miękki itp. ...

ale bzdury kolega pisze,
    tigiem pospawasz wszystko i to z najlepszą jakością, a oprócz normalnego spawania mozna nawet "zgrzewać" punktowo, prawie jak zgrzewarką
    http://www.aspa.pl/spawarki/download/aspa7.pdf

metiuk napisał:
    ja chce coś pożądnego , i mam do dyspozycji całą tą
    kasiurke

a co kolega chce za blaszki spawać? na ilość, czy na jakość? drobne czy duże rzeczy? aluminium, kwasiak też?

z reguły to wybiera sie tak że jeśli na ilość to migomat, a na jakość tig.

• #6 26 Gru 2008 22:36
    metiuk
    Poziom 13  

na pewno chciałbym na jakość , chciałbym wykorzystać spawareczke do blachy w malczanie , by linie mu zmodernizować

• #7 26 Gru 2008 23:45
    prez8s
    Poziom 33  

No to jak na jakosc to tig, troche drozej wychodzi eksploatacja (argon), ale przy odrobinie wprawy spawy sa swietne, spawa sie ok 4 razy wolniej niz migomatem jest to wadą, ale dzieki temu spawanie mozna łatwo kontorlować. Najprostsze tigi są już od ok 600zł i do blacharki samochodwej w zupelnosci wystarczą i niektore blaszki zamiast spawac mozesz sobie zgrzewać tigiem jak w artykule z linka wyżej. Próbowałem ostatnio tej sztuczki i efekty są wręcz rewelacyjne. Mimo wszystko tig jako metoda wymaga treningu i nieco wiedzy, ale na prawde warto. No ale ty chcesz wydać 2300zł, więc na twoim miejscu to bym kupił TIG-a i migomat, do precyzyjnych prac Tig, a do "masówki" Mig, to chyba najlepsze rozwiązanie, w tej kwocie spokojnie sie zmiescisz. Migomat ok 200A jakis uzywany, moze tez byc migomat inwerterowy 160A, one pieknie spawają, do tego tig inwerterowy z HF przynajmniej 120A i spokojnie styknie do twoich zastosowań.

• #8 27 Gru 2008 00:02
    Mariuszczs
    Poziom 19  

za 2300 to migomat i to nie znjadziesz nowego jakiegoś wypasa - cykl bedzie marny
    do blacharki tylko migomat ( metoda MAG )
    używkę znajdziesz w tej cenie spokojnie lux
    cykl pracy jest ważny - ja zaczynałem od blaszek i teraz dopiero widze że przydałby się mi 100% przy 200A a mam tylko 10% przy 160A

TIG da się kupić za tą kwotę chiński ale z dobrym spawaniem, tylko że tig do blacharki nie jest

• #9 27 Gru 2008 10:07
    lord II
    Poziom 11  

Moim zdaniem TIG do blacharki zupełnie mija się z celem, owszem spawy są precyzyjne i wychodzą o.k. ale spawa się strasznie wolno, trzeba również pamiętać o dokładnym oczyszczeniu spawanych elementów. Wybrałbym migomat za tą sumę jest już w czym wybierać. Przed zakupem radzę zrobić próby spawania, poniważ niektórymi migomatami nie da się spawać.

• #10 30 Gru 2008 14:54
    mar400
    Poziom 11  

Do blacharki polecałbym migomat, metoda TIG trzeba umieć spawać, a migomatem elegancko najpierw połączysz punktami a potem całość. Metoda TIG może i osiągnie się wysoką jakość pod warunkiem ze umie się spawać takową metodą !! Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME