Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jaki kupic tv LCD czy plazmę

tomalawn 27 Dec 2008 22:43 10009 40
    tomalawn
    Level 12  
    42 cale bedzie juz za dłuzo na mój pokuj miałem kinola 32 i był troszke mały 37 bedzie w sam raz:)

Dodano po 1 [minuty]:

mam taka nadzieje
    AxelNext
    Level 38  
    Jeszcze dwa tygodnie temu też miałem TV 32 cale i kupiłem TV 42 cale.
    Dziś w "sklepie dla idiotów" patrzyłem na TV 46 cali, a żona na TV 50 cali.
    Na TV patrzę z odległości około 3 - 3.5 m.
    50 cali może byłby za duży, ale 46 cali w sam raz.
    Niestety cena TV 46' jest zbyt wysoka, a i zużycie prądu też mnie odstraszyło.
    tomalawn
    Level 12  
    ja nie ma za dłuzego pokoju bede patrzał z odległosci z fotela ok 2,5 m a z łuzka ok 3,5

Dodano po 0 [sekundy]:

ja nie ma za dłuzego pokoju bede patrzał z odległosci z fotela ok 2,5 m a z łuzka ok 3,5
    raven911
    Level 11  
    axelakis wrote:
    tomalawn wrote:
    wyczytałem ze plazmy nsa lepsze ale maja krótsza zywotnosc

jurekN wrote:
    Jest jeszcze problem mocy pobieranej decydując się na plazmę będzie ona większa.

Hmmm, znowu piszecie o mitach. Poczytajcie o FAKTACH :!:
    http://plazma-lcd-fakty.pl/

Od tygodnia mam Plazmę 42' (Pobór mocy - znamionowy 255 W, użytkowanie 215 W, oczekiwanie 0,4 W) zamiast CRT 32' z poborem mocy 114 W. W tym samym dniu w którym kupiłem Plazmę chodził gościu z elektrowni i spisywał liczniki, a przed samymi świętami dostałem rachunek. Mam dobrą okazję porównania rachunków za dwa miesiące o czym nie omieszkam poinformować szanownych forumowiczów.

Aha, proponuję popatrzeć w sklepach na naklejki z tyłu na Plazmach i LCD bo możecie się zdziwić.
    Przypomniało mi się jak zerknąłem na tył jednego z LCD SAMSUNG 40 cali i z niedowierzaniem zobaczyłem pobór prądu 280 W :shocked!:

Ciekawa ta strona: http://plazma-lcd-fakty.pl/
    aczkolwiek ładnych mają sponsorów Hitachi, panasonic o i nawet pioneer

a na końcu artykułu:
    Copyright 2006 Hitachi Europe Ltd, Panasonic Marketing Europe GmbH, Pioneer and Synovate (badanie). Wszystkie prawa zastrzeżone.

bez obrazy ale 2006 rok to sporo się w rynkach TV zmieniło - więc niestety ta strona jest troszkę nieaktualna.

Aczkolwiek zgodzę się z tym że zużycie energii w plazmach nie jest już tak zdecydowanie większe jak w LCD, biorąc pod uwagę że to jest maksymalne zużycie energii, a przy kolorach ciemnych (naturalna czerń plazmy) zużycie energii jest o 30% mniejsze niż na tabliczce z tyłu, czyli zaraz z tego wyjdzie że 42 cale np. Panasonica bierze tyle samo co 42 cale Sharpa.

A teraz moje konkretnie jedno pytanie, bo tego nie byłem w stanie sprawdzić w praktyce:

Panasonic 37PV80 ma rozdz. 1024x720 - z jaką rozdzielczością pracuję się z nim przez VGA np. z laptopa. 1024x768 już nie pójdzie a niższa jest ale już nie 720 linii tylko 600, czyli jakość nie za dobra.
    Czy ktoś podłączał się do tej plazmy przez VGA? jakie rezultaty?
    tzok
    Moderator of Cars
    Laptop powinien wykryć rozdzielczość TV i się w nią przełączyć (jeśli będzie podłączony przez D-SUB lub HDMI).
    airbites
    Level 22  
    Ja sprawdziłem na Samsung 32 LCD pisze że 200 W a w rzeczywistości to maź jaką udało to max 90W.
    tomalawn
    Level 12  
    Witam ponownie po długim szarpaniu sie z firma panasonic wkoncu odzyskałem pieniadze za tv panasonic ps12p i kupiłem tak jak polecaliscie Plazme th-37pv80 powiem tyle rewelacja telewizor dziekuje za pomoc Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

polecam ten tv
    tomalawn
    Level 12  
    Mam jeszcze jedno pytanie czy głosniki od kina domowego mozna postawic obok plazmy?????
    Kosmy
    Level 11  
    Jeżeli można to też chcę się podłączyć do tematu stoję przed dylematem co kupić Panasonic TH-37PV80, Samsung LE 37A551, LG 37LG3000, Bravia 37V4240. Telewizor jak sama nazwa wskazuje ma mi służyć do oglądania TV Mam Multimedię z tunerem cyfrowym z góry dzięki za rady pozdrawiam
    tomalawn
    Level 12  
    Witam tez stałem przed takim dylematem i po wielu konsultacjach i porównaniach LCD a Plazmy Plazma jest lepsza ja kupiłem w styczniu Plazme Panasonica 37pv80p i jestem bardzo zadowolony polecam polecam ta plazme obraz idealny nie mam nic do zarzucenia
    pozdrawiam