Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki kupic tv LCD czy plazmę

tomalawn 25 Gru 2008 12:33 9568 40
  • #1 25 Gru 2008 12:33
    tomalawn
    Poziom 12  

Witam nie bardzo sie znam na tv lcd ale chce kupić jakiegoś 37 cali LCD,czy może ktoś mi wytłumaczyć na czym polega kontrast?
    I jaki najlepiej kupić do 2,5 tys ..

0 29
  • #2 25 Gru 2008 14:11
    any56
    Poziom 39  

Jeśli chcesz być naprawdę zadowolony z oglądania telewizji, to kup odbiornik plazmowy np. Panasonic TH-37 PX 80 E. Będziesz musiał jednak troszeczkę dołożyć...
    Jeśli się zdecydujesz, poczytaj trochę o "docieraniu" plazmy i formatowaniu.

0
  • #3 25 Gru 2008 17:28
    tomalawn
    Poziom 12  

Ja chce LCD a nie Plazme

Dodano po 2 [godziny] 21 [minuty]:

Ja mysle nad Sony Bravia wie ktos jak sie sprawuja te tv

0
  • #4 25 Gru 2008 20:28
    AxelNext
    Poziom 38  

Dobrze, ale obraz gorszy niż na Plazmie :|

0
  • #5 25 Gru 2008 22:10
    tomalawn
    Poziom 12  

szukam dobrego lcd

0
  • #6 26 Gru 2008 09:34
    any56
    Poziom 39  

To niestety nie za te pieniądze...
    A jeżeli chodzi o Sony, to już lepsze LG i Samsung.

0
  • #7 26 Gru 2008 11:19
    tomalawn
    Poziom 12  

ja słyszałem ze sony lepiej sie sprawuja sam juz nie wiem jaki kupic lest jeden taki LG 37LG5000 tylko nie wiem jak on bedzie sie sprawował

0
  • #8 26 Gru 2008 11:31
    jurekN
    Poziom 22  

Mam Sony KDL D-3000 już ponad rok kosztował ponad 4000zł.i naprawdę nie ma mu co zarzucić jeśli chodzi o wyposażenie i odbiór.

0
  • #9 26 Gru 2008 11:32
    Ryszard49
    Poziom 33  

Zdecydowanie Sony Bravia, 5 lat gwarancji (promocja do 15 stycznia). Polecam KDL - 40W4000. Niestety cena trochę wyższa ale warto.

0
  • #10 26 Gru 2008 11:40
    tomalawn
    Poziom 12  

tez tak mysle ze chyba jednak zostane przy mysli zakupu jakiegos sonego duzo ludzi sobie chwali. sam nie wiem wyczytałem ze plazmy nsa lepsze ale maja krótsza zywotnosc a nie chce wyrzucic pieniedzy w błoto moze jednak jakas plazma

Dodano po 59 [sekundy]:

plazy maja lepszy kontrast jasnosc kurde nie wiem lcd moze smurzyc

0
  • #11 26 Gru 2008 11:47
    Ryszard49
    Poziom 33  

Plazmy 42 calowe 100Hz można kupić na wyprzedaży już za 1999zł.

0
  • #12 26 Gru 2008 11:58
    jurekN
    Poziom 22  

Jest jeszcze problem mocy pobieranej decydując się na plazmę będzie ona większa.

0
  • #13 26 Gru 2008 12:30
    AxelNext
    Poziom 38  

tomalawn napisał:
    wyczytałem ze plazmy nsa lepsze ale maja krótsza zywotnosc

jurekN napisał:
    Jest jeszcze problem mocy pobieranej decydując się na plazmę będzie ona większa.

Hmmm, znowu piszecie o mitach. Poczytajcie o FAKTACH :!:
    http://plazma-lcd-fakty.pl/

Od tygodnia mam Plazmę 42' (Pobór mocy - znamionowy 255 W, użytkowanie 215 W, oczekiwanie 0,4 W) zamiast CRT 32' z poborem mocy 114 W. W tym samym dniu w którym kupiłem Plazmę chodził gościu z elektrowni i spisywał liczniki, a przed samymi świętami dostałem rachunek. Mam dobrą okazję porównania rachunków za dwa miesiące o czym nie omieszkam poinformować szanownych forumowiczów.

Aha, proponuję popatrzeć w sklepach na naklejki z tyłu na Plazmach i LCD bo możecie się zdziwić.
    Przypomniało mi się jak zerknąłem na tył jednego z LCD SAMSUNG 40 cali i z niedowierzaniem zobaczyłem pobór prądu 280 W :shocked!:

0
  • #14 26 Gru 2008 13:09
    tomalawn
    Poziom 12  

mi wystarczy plazma 37 cali tylko teraz jaka marka z tego co czytam to samsung ma dobre parametry tylko ciekaew jak bedzie chodził a ty kolego jaka masz plazme

0
  • #16 26 Gru 2008 13:29
    tomalawn
    Poziom 12  

na 21 metrów pokoju 42 moze byc za dłuzy

Dodano po 2 [minuty]:

ten 37 cal ma mały kontrast ten 42 tez mały ja myslałem o Tv samsung ps42a451

Dodano po 19 [sekundy]:

ale to tez 42cale

Dodano po 21 [sekundy]:

a ty kolego jaki masz model

0
  • #17 26 Gru 2008 13:59
    AxelNext
    Poziom 38  

tomalawn napisał:
    na 21 metrów pokoju 42 moze byc za dłuzy
    Nie ważna wielkość pokoju, ale odległość z jakiej patrzysz na TV.
    Ja patrzę na TV z około 3,5 metra w pokoju 17m2 i prawdę mówiąc to lepszym wyborem byłby TV 46'

Dodano po 15 [minuty]:

tomalawn napisał:
    a ty kolego jaki masz model
    Już Ci napisałem :idea:
    tomalawn napisał:
    ten 37 cal ma mały kontrast
    Następny mit :idea:
    Mam w rodzinie SONY KDL 40 S 3000 z kontrastem 8000:1 i zdziwiłbyś się gdybyś popatrzył na ekran.
    Jest jeszcze kontrast dynamiczny który w przypadku TH-37PV80 wynosi 1.000.000:1.
    http://panasonic.pl/oferta.php?prod=3801

Samsung 42" PS42A451 - Pobór mocy 380W :|

Widzę że Cię nie przekonam dlatego z mojej strony THE END :D

0
  • #18 26 Gru 2008 15:30
    tomalawn
    Poziom 12  

sam nie wiem musze sie jeszcze zastanowic i pomyslec
    ale dzieki za pomoc

Dodano po 7 [minuty]:

ale wezme na 99% plazme

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

a odnosnie plazmy to trzeba ja jakos sformatowac???????

0
  • #19 26 Gru 2008 19:56
    AxelNext
    Poziom 38  

tomalawn napisał:
    odnosnie plazmy to trzeba ja jakos sformatowac???????
    Formatowanie, dogrzewanie, docieranie.
    Na stronie PANASONIC - Polska nic na ten temat nie znalazłem, ale czytałem na różnych forach że przez pierwsze 300 godzin nie należy przekraczać ustawień obrazu (kontrast, jaskrawość, kolor, ostrość) ponad 50%.
    Na swojej Plazmie wszystko mam ustawione na 50% i już tak pozostawię nawet po przekroczeniu 300 godzin dlatego że taki obraz z takimi ustawieniami mi odpowiada bez względu na zalecenia.

Z forum hdtv.com.pl
    Panasonic Deutschland:
    Code:
    Vielen Dank für Ihre e-mail sowie Ihr Interesse an Panasonic.

...
    Weiterhin möchten wir Ihnen mitteilen, dass Panasonic einen neuen Phosphor entwickelt hat, der sehr resistent gegen "Bildeinbrennen" ist.
    Der Phosphor im Plasma ist in den ersten 100 Stunden besonders anfällig für das "Bildnachleuchten". Danach ist das Panel erheblich unempfindlicher dafür.

Üblicherweise werden Fernsehgeräte, einschließlich der Plasma-Fernseher, ab Werk mit einer sehr hohen Kontrasteinstellung ausgeliefert, damit sie in der hellen Umgebung des Ausstellungsraums beim Händler ein leuchtendes Bild haben. In einer normalen Wohnung ist es meistens nur halb so hell wie im Ausstellungsraum beim Händler, manchmal sogar noch dunkler. Deshalb muß der Kontrastwert des Fernsehers im Wohnraum stark reduziert werden, da sonst die Augen zu sehr angestrengt werden.

Für die Erstinstallation eines Plasma-Fernsehers geben Videophile folgende Tipps:

. Stellen Sie sicher, daß die automatische Formatanpassung Ihres neuen Plasma-Fernsehers so eingestellt ist, daß immer ein formatfüllendes Bild ohne Balken links und rechts zu sehen ist ( =Panasonic auto).
    . Regeln Sie den Kontrast herunter auf 50% oder weniger.
    . Schalten Sie nur kurz auf das 4:3 Format um zu prüfen, ob die Balken links und rechts vom Bild mittelgrau dargestellt werden, um die Gefahr des "Einbrennens" zu reduzieren. Schalten Sie ggf. im Set-up Menü die Balken links und rechts um von schwarz auf mittelgrau.
    . Schalten Sie danach während der ersten 100 Betriebsstunden wieder um auf "Panasonic auto", damit das Bild den Bildschirm komplett ausfüllt.
    . Während der ersten 100 Betriebsstunden ist es sinnvoll, einen einzigen Fernsehsender nicht über einen längeren Zeitraum zu sehen. Das sorgt dafür, daß Senderlogos und andere feststehende Bilder, die von einigen Sendern benutzt werden, nicht nachleuchten.
    . Vermeiden Sie während der ersten 100 Betriebsstunden statische Bilder, z. B. von Videospielen oder Computerspielen, oder DVD-Menübilder.
    Nach den ersten 100 Betriebsstunden geben gelten für die nächsten 900 Betriebsstunden folgende Tipps:

. Behalten Sie die Kontrasteinstellung von 50% oder weniger bei.
    . Beschränken Sie sich darauf, nur 15% des Fernsehprogramms, das Sie sich anschauen, mit der Bildformateinstellung "4:3" zu schauen. Nutzen Sie sonst die Stellung "Panasonic auto".
    . Beschränken Sie sich darauf, nur 10% der Nutzungsdauer Video-, Computerspiele etc. zu sehen.

Nach 1000 Betriebsstunden haben Plasma-Displays üblicherweise keine Probleme mit dem "Einbrennen".

mt freundlichen Grüßen

Ihr Panasonic Customer Care Team

Panasonic Deutschland
    eine Division der
    Panasonic Marketing Europe GmbH
    Hauptsitz: Hagenauer Strasse 43, D-65203 Wiesbaden
    Geschaeftsfuehrer: Yoshiiku Miyata, Yorihisa Shiokawa
    Amtsgericht Wiesbaden : HRB 13178
    Ust-Id.: DE118587560
    EAR Reg.-Nr. DE 9208 1004

Tłumaczone

Przez pierwsze 100 godzin:

- kontrast zredukować na 50%
    - unikać oglądania w formacie 4:3 - przełączyć na auto, lub powiększyć ewentualnie obraz tak, aby znikły pasy po bokach, oraz w górze i w dole ekranu
    - uważać na długie wyświetlanie nieruchomych fragmentów obrazu: loga, menu w dvd, pasek w windows, gry komputerowe itp.

Następne 900 godz.
    - na oglądanie w formacie 4:3 można przeznaczyć max. 15% czasu antenowego
    - na gry 10%
    - kontrast dalej 50%

Po 1000 godzin czasu pracy telewizora w takich warunkach, Panasonic gwarantuje, że problem z wypaleniem zniknie.

Jeżeli zaobserwujemy lekkie utrwalenie się loga, lub jakiegoś stałego obrazu (nie mylić z wypaleniem), należy przełączyć na kanał bez sygnału (ze śniegiem) i tak potrzymać parę godzin, najlepiej przez całą noc.

W najnowszych modelach Panasonica w trybie auto, odbiornik po paru minutach stałego obrazu, samoczynnie redukuje kontrast do 30%, zapobiegając tym samym efektowi wypalania.

0
  • #20 26 Gru 2008 22:34
    tomalawn
    Poziom 12  

Czyli plazme trzeba jeszcze sformatowc :((

0
  • #21 26 Gru 2008 23:30
    AxelNext
    Poziom 38  

Nie wiem w czym widzisz problem :?:
    Już napisałem wcześniej że ustawienia obrazu na 50% są normalnymi ustawieniami użytkownika, ustawienia fabryczne są zazwyczaj przesadzone i zbyt mocno świecą po oczach, ale jeśli do TV chcesz podłączyć komputer lub konsolę do gier to lepiej poszukaj LCD.

0
  • #22 27 Gru 2008 01:46
    tomalawn
    Poziom 12  

kompa raz na jakis czas czasami z kompa jakis film lubie obejrzec i raz w tygodniu lubie pograc na ps2,ale to chyba mu nie zaszkodzi ???

Dodano po 1 [minuty]:

bo przekonałes mnie do plazmy i bedesz szukał plazmy a nie lcd

0
  • #23 27 Gru 2008 02:21
    AxelNext
    Poziom 38  

W gry nie gram, a laptopa podłączam czasem jak nie chce mi się przerabiać jakiegoś filmu, a na stacjonarnym odtwarzaczu DVD lub nagrywarce DVD nie chce się odtwarzać, np. rmvb :D

Najlepsze Plazmy robi Pioneer, Panasonic i HITACHI.

0
  • #24 27 Gru 2008 10:52
    tomalawn
    Poziom 12  

miałem problemy z firma panasonic z kinolem ale chyba wezme plazme własnie panasonica

0
  • #25 27 Gru 2008 20:13
    egon-tv
    Poziom 21  

Witam,

Ja myślę o plazmie PANASONIC 100HZ FULL HD model: PANASONIC TH-42PZ8. Jest to nowość. Planowałem kupić LCD SAMSUNG LE40A551 ale sprzedawca namawia mnie na tego PANASONICa.

Cena 2525 PLN brutto w moim mieście....

Co Koledzy myślą o tym pomyśle ?

0
  • #26 27 Gru 2008 20:39
    tzok
    Moderator Samochody

Całkiem fajne wydają mi się LCD Toshiby, rodzice mają 37XV500PG - w/g mnie bardzo fajny TV i ma ładny obraz, przy okazji to chyba najtańszy i jeden z nielicznych modeli 37' Full HD. W trybie ekonomicznym ma pobór prądu poniżej 100W, poza tym automatycznie dostosowuje podświetlenie matrycy do jasności sceny (to można wyłączyć) oraz do oświetlenia w pomieszczeniu. Ma też niezłe skalowanie obrazu 4:3 do panoramy (nieliniowe).
    Mam za to nowy monitor LG i jestem bardzo zawiedziony jakością jego matrycy.

Co do zużycia energii - plazma podobnie jak CRT zużywa tym więcej energii im jaśniejsza jest wyświetlana scena, natomiast na LCD pobór prądu jest stały (jak wykazał jakiś dociekliwy "badacz sensacji" więcej prądu pobiera w ciemnych scenach).
    Jeśli chodzi o wypalanie się - LCD też potrafi się wypalić, w instrukcji rzeczonej Toshiby jest ostrzeżenie, by nie oglądać przez dłuższy czas obrazu 4:3 z czarnymi pasami po bokach, bo pasy mogą się utrwalić. Podobnie na moim laptopie przy mocno kontrastowym schemacie kolorów (czarny pasek tytułowy i jasno szary pasek narzędziowy) pozostawał cień paska tytułowego ze zmaksymalizowanego okna przeglądarki www.
    Mimo wszystko jak rodzice wybierali TV mocno nalegałem na LCD.

Plus dla Toshiby i LG - są "Assembled in Poland".

0
  • #28 27 Gru 2008 21:55
    AxelNext
    Poziom 38  

tomalawn napisał:
    ja myśle o plazmie Panasonica th-37pv8p
    Telewizor TH-37PV8P to uboższa wersja TH-37PV80.
    Tak samo dobry, ale jeśli możesz to dorzuć kilka stów i kup TH-37PV80.
    Jest kilka różnic w wyposażeniu, porównaj http://www.panasonic.pl/oferta.php?sub=239

egon-tv napisał:
    TH-42PZ8
    To ten sam model co TH-42PY8 ale przeznaczony na inny rynek.
    Posiada tuner DVB-T ale dekoduje tylko MPEG2.
    Brak gniazd SD i PC.

tzok napisał:
    Plus dla Toshiby i LG - są "Assembled in Poland".
    Plus dla Panasonic'a za Profi Plasma Service i Assembled in Czech Republic :D

0
  • #29 27 Gru 2008 22:30
    tomalawn
    Poziom 12  

czyli polecasz th-37pv80 tak bo ja juz sam nie wim dzis byłem patrzec za tv i teraz mam metlik w głowie ale napewno kupie plazme z tego wzgledu ze dzis tez byłem u kumpla on ma LG 42lg5000 i normalnie poraszka obraz do du.... co prawda on ma mały pokuj oglada tv z odleglosci ok 2,5m a ma 42cale ,ale mi osobiscie obraz sie nie podobał same kwadraciki :(

0
  • #30 27 Gru 2008 22:39
    AxelNext
    Poziom 38  

tomalawn napisał:
    polecasz th-37pv80
    Tak, chociaż zastanów się nad modelem 42 cale bo różnica w cenie niewielka :D

0