Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór szlifierki kątowej dla początkującego

25 Gru 2008 14:06 8366 6
  • Poziom 11  
    Witam,
    Jako, że moja stara szlifierka marki szlifierka padła na amen, poszukuję następcy. Po przejrzeniu 'aledrogo', okolicznych marketów i 'narzędziaków' wybór bardzo się skurczył i ostatecznie mam dwa typy:
    -> Black&Decker CD115
    -> Celma PRAg 125AEO
    Używane głównie hobbystycznie, praca ciągła max. 10 minut.
    B&D mogę mieć za coś około 100zł, Celmę za 3.5x tyle. Pytanie: warto dopłacić za Celmę i czy obecnie jest to ta sama jakość (czytaj: nie do zajechania) jak dawniej? Czy może B&D nie poszedł w ślady Boscha i można mu zaufać?
  • Poziom 11  
    Witam obywatela Cieszyna :D Ja bym pozostał przy wyborze naszego rodzimego sprzętu. Celma oczywiscie :D
  • Poziom 10  
    Cześć, jezeli chodzi o mnie to polecam firme metabo. mniej znana ale lepsza moim zdaniem od Bosch'a co do cen to nieorientuje sie:/
  • Poziom 11  
    Nikt więcej nie doda? Szkoda. Szczególnie zależy mi na opinii o naszym rodzimym wyrobie. O B&D znalazłem w necie, o Celmie cisza (poza zieloną i nieśmiertelną 'boszką'), więc albo nikt tego nie kupuje, albo kupują to profesjonaliści, którzy tym robią i nie mają czasu na narzekanie na forach :D (jak i sam sprzęt nie przysparza im problemów).
  • Poziom 11  
    Celma od dobrych kilkudziesięciu lat ma bardzo dobra opinie na rynku. W produkcji silników zajmuja o ile sie nie myle czołowe miejsce w Polsce. Wybór nalezy do Ciebie. :D
  • Poziom 9  
    Witam, polecam bosch. Uważam, że warto kupować ten sprzęt. Może nie jest najtańszy ale z pewnością też nie najdroższy. Przyklad: posiadam cztery elektronarzędzia tej firmy /przeważnie najtańsze modele/ i muszę stwierdzić, że w bardzo ciężkich warunkach eksploatowane /czasami po wiele godzin/ nigdy mnie jeszcze nie zawiodly /budowa domu/.

W pracy na statkach używam szlifierek na co dzień. Ostatnio firmy Metabo. Rzeczywiście są to najlepsze szlifierki kątowe z jakimi mialem do czynienia, ale Bosch jeszcze mi się w rękach też żaden nie rozpadl.
  • Poziom 11  
    Poczytałem jeszcze trochę opinii i ostatecznie wybór padł na Makita 9555NB. Cenowo po środku, pozytywnie się o niej wypowiadano. Żeby jeszcze pohulała ze dwadzieścia lat to będzie ok :-)