Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kolumny do RADMORA

mardors 25 Gru 2008 18:23 3490 7
  • #1 25 Gru 2008 18:23
    mardors
    Poziom 12  

Witam kolegów,

No i naszło mnie. Przymierzam się do budowy kolumn głośnikowych dla mojego Radmorka 5102. Obecnie podpinam do niego Altusy 75 i pora na własne dzieło. Od jakiegoś czasu przeglądam różne projekty i im więcej szukam tym większy mętlik mam w głowie. Ukierunkujcie mnie proszę co najlepszego zaaplikować do mojego Radmora.
    Założenia moje są takie:
    1. pokój ok. 17 m2
    2. Konstrukcja trójdrożna ok. 90 - 100cm wysokości
    3. Głośniki: Tesla, Tonsil, Vifa
    4. Nie myślę o subwooferze więc kolumny powinny zapewnić troszkę basu.
    5. Rodzaj muzyki: jazz, blues + Pink Floyd, Deep Purlpe - ogólnie nie głośno ale chodzi o jakość przekazu (stereofonia, przestrzeń)
    6. Budować kolumny 4 czy 8 ohm?
    Proszę o kolegów o wszelkie sugestie :)

0 7
  • #2 25 Gru 2008 18:36
    Jamess8
    Poziom 16  

HDS180 + XT25TG - te mam
    Seasy L18RNX/P + 27TBFC/G - > obecnie zastanawiam się nad takimi monitorkami
    M18WH + MDT-29
    Vifa M18WH-08-08 + Vifa PL27TG-35-06
    kep165 + vifa xt19

trochę słabsze:
    15/40/5+DX25
    15/40/5 + XT25TG
    STX 15AKX + VIFA DX25TG

I wiele innych ale trza by poszukać więcej

0
  • Pomocny post
    #3 25 Gru 2008 19:12
    mczeslaw
    Poziom 36  

Ciekawej muzy słuchasz. Mój gust. Tak na marginesie "Independent" znasz. Mój ulubiony album.
    Czyli już wnioskuję że hałasowanie nie wchodzi w rachubę.
    Czy robimy Quasi, czy tylko L+P?
    Jaki budzet, ten radmor ma możliwość 4 omowego obciążenia, więc takich kolumn sie trzymajmy, mimo dość małej mocy, to przy końcówce na kultowych tranzystorach 2N3055 to on pięknie zagra, a przy bardzo wydatnym konturze wrażenie będzie jakby moc była bużo wyższa.

Do takiego sprzętu i do tej muzy polecam starą TESLE, której głośników się stosuje jak to mówią do słuchania.

0
  • #4 26 Gru 2008 20:37
    WOJTEK-BO
    Poziom 11  

Witam.
    Chciałem zacząć nowy temat,ale widzę podobny "problem" to nie będę śmiecił.Mam także Radmora 5102 w stanie praktycznie fabrycznym-elektronika w 100% nowa.Szukam teraz zestawu głośników,które będą najbardziej optymalne do parametrów wzmacniacza.Planuję podłączyć 2 zestawy.Myślałem o 2x25 i 2x15 4 ohm,czyli takie jakie są w opisie Radmora.Nie zależy mi na dudniącym basie-nie słucham techno itp a jedynie dobry rock z lat 70/80,new age itp.Chciał bym raczej sprzęt z epoki-jakieś Tonsile, bo wyboru specjalnego nie będzie np przy mocy 15 watt.Nie potrzebuję wprawiać w drżenie szyb w oknach i plomb w zębach.Zestaw ma być do słuchania w systemie quasi.Może trochę podnieść poprzeczkę i zwiększyć nieznacznie moc kolumn na przodzie i tyle?Nie wiem jaki zapas ma wzmacniacz.Radmor jest dla mnie kultowym sprzętem,którego mogłem tylko oglądać na wystawie w sklepie dla górników-rok 79.Teraz młodzieńcze marzenie się spełniło i chcę z Radmorka wydobyć co się da.Proszę o porady.Może ktoś już ma taki zestaw i może się pochwalić jego jakością.Pozdr

Aha.Zapomniałem dodać.
    Pokój ma 16 m2,ściany nie są zastawione meblami-żadnych segmentów itp,jedynie do wysokości oparcia w sofie.Na suficie 5 cm styropian,na podłodze panele(bez dywanu czy wykładziny)To z pewnością ważne przy doborze zestawu.

Dodano po 3 [godziny] 40 [minuty]:

Mam na oku taki zestaw:2xZG30-C114 na tył oraz 2x ZG40C na przód.Powinno chyba zagrać dość dobrze?Co Wy na to?Nie za dużo?

0
  • #5 28 Gru 2008 14:09
    mardors
    Poziom 12  

Wybór padł na TESLE w obudowie zamkniętej 60l.
    Czy płyta OFB ( duże wióry) nada się do wykonania obudowy zamkniętej? Z tego co wyczytałem na forum płyty z pyłu lub mdf lepiej tłumią. U mnie w garażu z kolei wala się wiele płyt ofb które chciałbym wykorzystać na moje kolumny. Wiem, że ofb wymagają większej obróbki. Czy jednak odpuścić sobie moje płyty i kupić mdf'y?

0
  • #7 18 Sty 2009 18:11
    mardors
    Poziom 12  

A więc, głośniki Tesli zamówione jutro odbieram przycięte płyty na kolumny.
    Kusi mnie jeszcze zamiana RADMORA-a na wzmacniacz lub dobry amplituner.
    Następny to amplitunery:
    YAMAHA CR-450 - 300zł.
    ROTEL RX-304 - ok. 200zł
    Mam możliwość zakupu wzmacniacza NORDMENDE PA 1200 Philharmonic za ok. 300zł. Jednak w sieci nie znalazłem wielu informacji na temat tego wzmacniacza. Czy mieliście koledzy do czynienia z tym sprzętem i co o nim sądzicie. Mnie osobiście powalił wygląd tego wzmacniacza. Jak dla mnie cacuszko ale chodzi mi o jakość dźwięku tego modelu.

0
  • #8 19 Sty 2009 09:22
    Arkadyo
    Poziom 29  

Tesle? No wiesz... tesla nie jest droga i jej przetworniki fajnie trzymają parametry ale to takie sobie pierdziawki - ani kopa ani mocy ani zejścia a jakość dzwięku... no wiesz... zależy co słyszałeś :P Jak dla mnie to nic w nich nie ma i już wolałbym przetworniki stx - na dzień dzisiejszy ich najsłabsze serie to takie porównywalne ze starą teslą. A nowe, choćby scx, to już ciekawsza propozycja, zwłaszcza na średnicy. No nie wiem ale ja do takiego pokoju wolałbym 2 way choćby na 14-100-8scx plus 10-200 pj i co by 4 Ω z radmora all wydusić dobrze by było 2 sztuki 14 równolegle połaczyć. A tak? 3 way na czym? Na przestarzałym arn 226??? a na średnicę co? Wściekły arp150??? czy zapiaszczone tonsile? Jak dla mnie szkoda kasy na takie 3 way. Ta 14 stxa w br będzie miała prawie tyle samo basu co arn 226 w clozecie a może nawet więcej i przy tej samej skuteczności.

0
  Szukaj w 5mln produktów