Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki agregat 3 fazowy pomóżcie.

25 Gru 2008 18:45 10173 13
  • Poziom 9  
    Witam forumowiczów

Posiadam w chwili obecnej mały dylemat, chcę kupić z allegro agregat prądotwórczy 3 fazowy do max 800zł, potrzebuje go na start na budowie, chcę pod niego podłączyć betoniarkę i drobne elektronarzędzia (z przyczyn nie wiadomych prąd budowlany jest strasznie drogi szukam tańszej alternatywy). Silnik w betoniarce jest o mocy 0,75kW, elektronarzędzia o różnej mocy, duża szlifierka kątowa max 2400W itp, i czy taki Chiński agregacik sprosta betoniarce i drobnym elektronarzędziom?

Z góry dziękuje za pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Sylwek_19 napisał:
    z przyczyn nie wiadomych prąd budowlany jest strasznie drogi szukam tańszej alternatywy
    To rzeczywiscie zmierzasz w dobrym kierunku ;) Agregat moze na budowie robic za awaryjne zasilanie a nie podstawowe zrodlo pradu (chyba ze masz wlasna stacje benzynowa). Wybor oczywiscie nalezy do Ciebie (do 800zl to i tak bez roznicy co kupisz, beda sie roznic naklejka) ale tego rozwiazania bardzo nie polecam...
  • Poziom 9  
    z tego co wyczytałem na forach budowlanych to prąd budowlany jest prawdopodobnie dużo droższy od normalnego użytkowego i jeszcze do tego dochodzi opłata abonamentowa i to nie mała, więc na start zastanawiam się nad agregatem i chciałbym usłyszeć kilka opinie, użytkowników agregatów lub tych co zaczynali budowy;)
    pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Kupiłem całkiem nie dawno agregat z wojska 8 kW 3 faz za 500. Sowiecka siermiężna konkretna wojskowa maszyna .
    Silnik na podzespołach zaporożca ,palony kopniakiem lub z rozrusznika , zapłon iskrownikowy ekranizowany . Agregat jest na stalowych saniach z brezentową plandeką i w dwie osoby z bólem można go załadować na przyczepkę .
    Nie dawno na złomie stało kilka wojskowych agregatów tylko że były na przyczepkach z karoserią . Nikt ich nie chciał bo silniki były benzynowe a nie diesla ale były w stanie magazynowym czyli 'igła"
    Myślę że warto się tym tematem zainteresować bo później można taki sprzęt sprzedać i mimo że jest to sprzęt trochę przestarzały to i tak pod względem trwałości bije na głowę chińskie agregaty .
  • Poziom 9  
    kolego bruns nie powiem że nie mas racji co do jakości wykonania wojskowych agregatów, ale one straszne smoczki są;) chińskie podobno połowe mniej palą, a mi jest agregat potrzebny tylko do postawienia domu, głównie do betoniarki i elektronarzędzi;)

To jak myślicie taki Chiński 3 fazowy do max 2,8 kW poradzi sobie i wytrzyma? Słyszałem od kolegi że wystarczy w domu miec na stałe zainstalowaną jedną żarówkę i już mogę podłączać od energetyki prąd już normalny użytkowy a nie budowlany, to może za pomocą agregatu przeskoczył bym drogi prąd budowlany?
    pozdrawiam i z góry dziekuje za odp
  • Poziom 26  
    Nadal nie wiem jak liczysz ta oplacalnosc agregatu, prowizorka moze i jest drozsza ale agregat tez na wodzie nie pojedzie... Jak na godzine pracy betoniarki agregat wessie 3l benzyny to jest 10zl a betoniarka zje kilowat, ktory - jakbys nawet placil po 5zl - to i tak przeplacisz dwa razy. Nie masz gdzies sasiada do 100 - 150m?
  • Poziom 11  
    Za 800 zl to może bedzie 2,5kW realnej mocy znamionowej max i to wylacznie na gniezdzie 400V.
    Na gniezdzie 230V bedzie 1/3 mocy czyli jakies 800W (oczywiscie albo pobieramy z gniazda 4090V albo z 230V)
    Od tych mocy zazwyczaj przy zasilaniu silnikow robi sie zapas min 50% czyli betomiarka 750W na sile pewnie pojdzie natomiast po podlaczeniu szlifierki 2000W pod gniazdo 230V podziala krotka chwile po czym buchnie dym ze stojanu i po agregacie - naprawa nieoplacalna.

Ogolnie min model agregatu realnej mocy 5-6kW a najlepiej w ogole to sobie darowac jak pisza przedmówcy.

Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Sylwek_19 napisał:
    ....i czy taki Chiński agregacik sprosta betoniarce i drobnym elektronarzędziom?

NIE!

Użyj funkcji szukaj, o tych agregatach juz bylo na elektrodzie. To typowy chinski chłam.
  • Poziom 21  
    Witam.
    Jeśli kupisz taki chiński agregat to możesz nie dokończyć budowy.
  • Poziom 23  
    Kolego Sylwek jeżeli Masz pozwolenie na budowę to w czym problem?.
    Zleć wykonanie przyłącza energetycznego docelowego ,w granicy posesji
    postawić złącze kablowo-rozliczeniowe .Od tegoż złącza już po pomiarze
    wyprowadzić kablem np:YKY 5x10 do planowanego budynku wraz z
    zapasami, ustawić skrzynkę z gniazdami 1 i 3 fazowymi , odpowiednimi
    zabezpieczeniami nadmiarowymi i różnicowymi.Skrzynka zamykana
    chroniona przed deszczem i dostępem osób trzecich.Płacisz za energię
    wg taryfy G11/bytowa/ a nie budowlana /droższa/.Masz wtedy na budowie
    prąd do budowy a później tylko Wyrzucasz tą skrzynkę a kabel Wciągasz
    do budynku do pierwszej rozdzielni.Wykonujesz instalację i po kłopocie.
  • Poziom 22  
    Elmont nie masz racji nikt nie da mu taryfy do celowej jak nie będzie miał odbioru budynku ,przyłącze docelowe owszem energetyka zrobi które i tak będzie wcześniej czy później musi wykonać i zapłacić za to . Co do ceny energii to jest to kilka groszy na kilowacie tylko dochodzi opłata co miesięczna w zależności od mocy dla 15KW to jakieś 50zł w sumie więcej płacisz tej mocy jak za prąd.
  • Poziom 23  
    Kol Enpro w odchodzącym roku 3 /trzy/ budowy tak zostało załatwionych
    pozytywnie w rejonie w którym mieszkam ,bez najmniejszych problemów.
  • Poziom 22  
    Kolego Elmont na moim terenie takie przekręty nie są możliwe.
  • Poziom 33  
    Enpro napisał:
    Kolego Elmont na moim terenie takie przekręty nie są możliwe.

Na moim też nie.