Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alton 110 na imprezy - co sądzicie?

mosiek007 25 Gru 2008 21:17 1831 10
  • #1 25 Gru 2008 21:17
    mosiek007
    Poziom 10  

Witam.
    Mam pytanie:
    Co sądzicie o uzywaniu Altonów 110 do nagłaśniania małych imprez? Wkródce szykuje sie sylwester na około 50 osób i zadeklarowałem się, że wezmiemy moje kolumny do nagłosnienia. Czy dadzą one radę pograć parę godzin non-stop? Jako zasilanie mam wzmacniacz na TDA 7294. Impreza bedzie u kumpla w duzym pokoju (około 50m^2 :D domek ma nie mały) i zastanawiam się czy dadzą one radę? Wiem, że nie będzie głośno jak na koncercie ale tak aby klimat dyskotekowy był.

0 10
  • #2 25 Gru 2008 21:28
    auroxik
    Poziom 26  

Dac zawsze da:

1. Trzeba grac z glowa bo nie sa to kolumny do mega imprez a kolumny domowe.

2. Na te 50m2 bedzie to gralo dosc ok ale nie bedzie szalu jaki pewnie byscie oczekiwali czyli kopiacy bass jak w klubie i mega glosno;)

0
  • Pomocny post
    #3 25 Gru 2008 22:09
    Ścibioor 29
    Poziom 17  

Witam.
    Kolumny pewnie dadzą rade ale trzeba uważać, aby nie przesadzić z głośnościa bo poprostu uszkodzisz głośniki. Co do tego TDA to bym radził może jakiś inny wzmacniacz dać bo nasze samoróbki nie zawsze wytrzymuja długotrwałą eksploatacje. Cos około 2x100W RMS potrzebne ci jest. A co do braku bassu do jakis subwoofer by sie ci przydał to może by były lepsze efekty na imprezie.
    Jeżeli się myle prosze mnie poprawić.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 25 Gru 2008 22:12
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 25 Gru 2008 22:20
    mosiek007
    Poziom 10  

Dziekuję za odzew na mój ost:)
    Wiec altony zagraja jakoś i przy rozważnym użydkowaniu będzie wszystko oki. Suba prubuje załatwić lecz nie wiem jak ma być z tym wzmacniaczem:(
    Mam dać mocny (około 100W RMS) czy słabszy (2x35w)???

0
  • #6 25 Gru 2008 22:30
    Bubles
    Poziom 11  

James695 napisał:
    Wiem bo sam miałem, ale napędzane wzmacniaczem 2x35...

WS 442? =>

Co do tematu, to proponuję aby autor poszukał Sobie Wzmacniacza Eltron 100, 100U lub 100P. Ten wzmak wytrzyma wiele godzin łupania, nie wspominając że wyciśnie duży potencjał z Altonów...

0
  • #7 25 Gru 2008 22:31
    SzokalML
    Poziom 36  

im mocniejszy tym lepszy. 2x100 watt jak najbardziej.

ten wzmacniacz jest mono? jeśli mono to za słaby. Jeśli to 2xTDA to prędzej, chociaż przydałby sie właśnie taki 2x100 watt przy 8 ohmach!

jeślio już jesteśmy przy eltronach, to na pewno wytrzyma wzmacniacz to granie, ale trzeba spiąć kolumny równolegle, żeby były 4 ohm na wyjściu, ale i tak nie wykorzysta się w pełni mocy (eltron ma 100 wat mono więc na kolumnę przypadnie ok. 50).

Z innych sztuczek
    - ważne, żeby kolumny nie stały na ziemi, a na wysokości wzroku mniej więcej.
    - kolumny możesz ustawić przy ścianie - bas będzie trochę podbity.
    - nie podbijaj ani nie pozwól innym podbijać basów ani sopranów, upewnij się że nie ma innych podbić basu np. w EQ w winampie bądź filtra loudness/kontur.
    No i bądź pewien na imprezie, że kolumny nie grają na zniekształceniach.
    Bo najczęściej kolumny na imprezach padają właśnie dlatego.

no i zadbaj by nikt ci nie uderzył w membrany po pijaku.

0
  • #8 26 Gru 2008 08:55
    gófer
    Poziom 34  

Ogólnie imprezę można zrobić nawet na jamniku, kwestia wymagań publiki. 50 osób to już mały tłumek i szczerze to bez problemu będą wstanie zakrzyczeć te kolumny, no ale jak nie ma nic innego to musi starczyć.
    Kolumny ustaw na jakiś stołach, i postaw w narożnikach pomieszczenia (narożnik daje na wejście Pi=1 co daje spore podbicie basu, mimo iż kolumny nie stoją na ziemi), na obudowę wzmacniacza rzuć jakiś wiatrak tak aby był jakikolwiek obieg powietrza wewnątrz obudowy, w sposób wydatny zwiększy to szanse na nie uwalenie go. I tak jak kolega wcześniej pisał, żadnego podbicia basów, konturów, loudnes'ów czy bassboost'ów bo to może naprawdę kiepsko skończyć.
    I zasada nr. 1 - zero napojów przy sprzęcie, nawet jak Ty masz być trzeźwy i pilnować to zawsze się trafi jakiś zawodnik co wpadnie Ci na stolik.

0
  • #9 26 Gru 2008 11:48
    Ralf508
    Poziom 10  

WItam
    Dlaczego mowicie zeby nie dawac zadnych ustawień w winampie, co wtedy moze sie stać??

0
  • #10 26 Gru 2008 12:11
    SzokalML
    Poziom 36  

nie chodzi o "żadne ustawienia", tylko konkretnie - podbijanie częstotliwości na Equalizerze.

jak głośniki pracują na podbitym basie na dużej głośności, to idzie dużo większa moc do wzmiacniacza, i może on powodować zniekształcenia.

Może to uszkodzić (spalić), zarówno kolumny, jak i wzmacniacz.

Podbite soprany z kolei mogą spalić głośniki wysokotonowe.

Czyli: Equalizer w winampie, ma być wyłączony i ktoś musi pilnować sprzętu.

Chyba prawie wszyscy mają doświadczenie z pijanymi ludźmi, którzy chcą coś kombinować przy muzyce, puścić swój kawałek, dać głośniej, podbić bas itp. ;)
    Mój kolega na przykład, w ten sposób "pozbył się" laptopa, na który została wylana wódka.

no i dźwięk płynący z kolumn ma być czysty. Jeśli słychać zniekształcenia (pierdy, trzaski, itp.), to ściszyć, bo znaczy, że jest bardzo źle.

No i kable muszą być też dobrze zabezpieczone przed ludźmi którzy by się mieli o nie potknąć powodując zwarcie.

0
  • #11 26 Gru 2008 14:58
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto