Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris centralny zamek

wowerman 25 Dec 2008 21:17 10325 5
    wowerman
    Level 23  
    Witam.
    Brat kupił samochód toyotę yaris 2001r.W książce serwisowej jest adnotacja o zamontowaniu zamka centralnego o numerze LK305.Zamek ten nie działa.Zamek został zamontowany przez dealera Toyota więc domniemam ,że to zamek typowo dla Toyoty.Czy sterownik zamontowany jest gdzieś pod zegarami i gdzie ewentualnie warto robić pomiary?Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    adampl1
    Level 14  
    Szukaj albo lewy próg albo za licznikiem
    wowerman
    Level 23  
    Sprawa załatwiona.Przepalony bezpiecznik przed sterownikiem oraz luźny przewód +12V.Ogólnie zacząłem sprawdzanie usterki od rozebrania tapicerki drzwi bo chciałem sprawdzić czy cięgno od zamka dobrze porusza głównym "stycznikiem".Trochę czasu zajęło zdjęcie rączki podnoszenia szyby.Sterownik schowany był koło progu pod plastikową osłoną.Dodatkowo powiem,że dostęp do gniazd bezpieczników pod kolumną kierownicy jest dla ludzi o małych rękach.Pozdrawiam
    adampl1
    Level 14  
    Jeżeli był tam bezpiecznik 15 A to wymień na większy 25 albo nawet 30 bo 15-ka spali się na pewno :) a wiem że takie są standartowo w zestawach
    arturmsi
    Level 10  
    Witam,
    Mi również nie działa centralny zamek w yaris 2003, czy ktoś jest w stanie podać mi dokładnie jaki bezpiecznik mam sprawdzić? czy to jest jakaś duża kostką która jest w bezpiecznikach pod kierownicą czy w komorze silnika?
    Centralny zwykły na kluczyk, w ogóle nie reaguje na kluczyk zarówno od strony kierowcy jak i pasażera.