Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka electrolux EW 1110T nie odciąga wody prosze o pomoc

xyloza 25 Gru 2008 21:31 2974 3
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich i bardzo prosze o pomoc. Moja pralka (electrolux EW 1110T) nie odciaga wody. Ze 3 - 4 lata pracowala bez zarzutu. Jest w stanie dobrym. Wirowanie jest ok programator sie kreci wode pobiera (chyba tylko w pierwszym cyklu). Potem kiedy wode powinna wypuscic jest dzwiek dziwnego chrobotania. Na koniec prania woda jest w bebnie. Filtr jest ok i waz tez nie jest zatkany:). Pralke rozkrecilem ale nic szczegolnego tam nie zobaczylem. Nie znam sie wogole na elektronice. Wiec prosze o rade zanim wezwe kogos do naprawy. Moze to cos prostego.
    Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc
  • Specjalista AGD
    Turbinka pompy zablokowana, lub silnik pompy do wymiany.
  • Poziom 39  
    Sprawdź pompę spustową. Prawdopodobnie silnik do wymiany lub coś do niej wpadło,
  • Poziom 10  
    Prawdopodobnie użyłeś zbyt pieniacego środka piorącego. Proponuję abyś sprawdził HYDROSTAT. Miałem podobny problem w swojej pralce WHIRLPOOL. W przypadku zatkania przewodu programator nie odczytuje impulsu i nie działa prawidłowo. Też początkowo myślałem, że to pompa spustu. Wystarczyło tylko zdjąć gumową rurkę z obudowy bębna, która idzie do Hydrostatu następnie zaciągnąć powietrze do siebie i delikatnie dmuchnąć i wszystko powtórzyć kilka razy. W moim przypadku pomogło czego i Tobie Życzę. W mojej pralce silnik pompy był na 220V i pracował po podłączeniu na "krótko" bez problemu.