Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zanussi FLS 522C - przegrzewa instalację elektryczną

25 Gru 2008 21:55 1676 2
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie!

Mam problem z pralką, przynajmniej tak mi się wydaje, pacjent to pralka ZANUSSI model FLS522C. A problem jest następujący, przy praniu pralka nagrzewa instalację elektryczną, kabel od pralki jest ciepły, natomiast korki i kabel doprowadzający prąd do gniazdka są gorące. Inne urządzenia (piekarnik, mikrofala) nie powodują takich objawów, tylko automat. Korki nie wybija, myślałem że to wina korków automatycznych, ale podmieniłem jeden 16A drugi 20A i tak samo się grzeją. Umiejętności techniczne posiadam, tylko nie wiem co i jak sprawdzić w pralce co mogło by być przyczyną takiego stanu rzeczy, silnik, grzałka?? Pralka żadnych dziwnych odgłosów nie wydaje, jedyną rzeczą jaką zauważyłem to to iż im wyższa temperatura prania tym bardziej się grzeją korki.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.
    Marcin
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 17  
    Największe obciążenie masz na grzaniu - 1.8-2kW to moc samej grzałki, sprawdź styki grzałki czy nie luźne, proponowałbym również podejrzeć tak prozaiczną rzecz jak gniazdko elektryczne zwłaszcza jeśli jest made by China, może być także sprawa instalacji, zwłaszcza jeśli aluminiowa. Sprawdzałeś na innym gniazdku np poprzez przedłużacz? Jeśli tak samo będzie się grzać to przynajmniej odpadnie ci szukanie przyczyny poza pralką, jeśli odwrotnie, to już przynajmniej będziesz wiedział, że definitywnie przyczyną jest pralka.
  • Poziom 28  
    Sprawdź stan połączeń- do bezpiecznika, stań elementów w gnieździe bezpiecznika- dokręcenie wkładki z ceramiką, dokręcenie przewodów, czystość styków tych elementów, podobnie w gniazdkach i dopiero miej zastrzeżenia co do samej pralki- jak nie kontrolowałeś przez lata stanu elementów instalacji - to nie oczekuj że będzie w porządku- ja miałem taki przypadek bez obciązeń pralka automatyczna! - spadek napiecia do 12V AC !!!- a wcześniej migotania po załączeniu żarówki- wię nie pozostaje Ci nic innego jak dporowadzenie elementów instalacji do należytego stanu.
    Nie zapomnij o BEZPIECZEŃSTWIE PRACY- wszak to tylko 220 V- dość popularny zabójca domowy- do tego bezkarny!