Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica 2605 nie startuje...

batopl1 25 Gru 2008 23:17 1340 0
  • #1 25 Gru 2008 23:17
    batopl1
    Poziom 1  

Witam wszystkich.
    Od 4 lat używam Amica 2605 - dwa tygodnie temu wyświetliło mi błąd braku możliwości wypompowania wody - sprawdziłem filtry, wyczyściłem, ale bez efektu - przy włączeniu słychać buczenie pompy - narastające od cichego po coraz głośniejsze aż wreszcie sygnalizuje błąd i się wyłącza. W międzyzczasie-trzeba to dodać miałem awarię kanalizy. Rura 50 zatkała się i przez pewien czas walczyłem z nawracającymi sie wybijaniem wody. Dziś Karcherem przepłukałem całą kanalizę i jest ok jeżeli chodzi o odpływ kanalizy - może to wcześniej spsowodowało problem braku odpływu. Muszę dodać, iż podczas wcześniejszego czyszczenia filtrów wykręciłem tą klapkę i plastikowe uchwyty które otaczają mocowanie filtra bo myślałemże pod spodem coś wleciało co blokuje odpływ wody. Po staiwredzeniu że nic (oprócz stojącej wody) tam nie ma, dokręciłem wszystekie te elementy spowrotem. Dziś po czyszczeniu kanalizacji, włączyłem zmywarkę żeby sprawdzić czy może tu tkwiła przyczyna btaku odrowadzania wody. Zmywarka ruszyła-szał radości z mojej strony, by po chwili zamilknąc i... wypuścić spod spodu wodę. Załamałem się - Skąd ta woda pod spodem. Rozkręciłem jeszcze raz obudowę filtra - dokręciłem jeszce raz solidniej (bo może ostatnio nie dokręciłem zbyt mocno i poleciała gdzieś dookoła filtrów?) potem bez podłączania wlałem tam miskę wody żeby zobaczyć czy jeszcze cieknie- nie ciekła. Jeszcze raz podłączyłem wszystko - pompa zaczyna pracować cicho, potem narasta aż do głośnego buczenia i wyświetla się błąd - miga 2 i 3 dioda, a 5 pali się cały czas. Co to może być. Czy mogę położyć zmywarkę na bok lub plecy i odkręcić dno żeby zobaczyć co z pompą? Jakich objawów awarii szukać? Nie stać mnie teraz po świętach na fachowca który zrobi jakiś drobiazg i skasuje mnie 200 zł. Pomóżcie proszę!!!

0 0