Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Identyfikacja dziwnych głośników.

26 Gru 2008 00:21 726 2
  • Poziom 9  
    Witam. Na początku chciałbym się przywitać, ponieważ to mój pierwszy post na tym forum. Od razu też mówię, że nie do końca jestem pewno, gdzie dać ten temat, więc jeśli dałem nie tam gdzie trzeba, proszę o przeniesienie.

Wracając do tematu. Nie dawno, znajomy robił porządki w garażu i znalazł 4 głośniki. Nie wiedząc z czego one są i do czego służą, ofiarował je mnie.

Są to 2 głośniki i średnicy ~20cm, oraz 2 o średnicy ~10cm. Jeden duży głośnik ma przyczepioną do magnezu(?) jakąś elektronikę. Natomiast jeden mniejszy ma dłuższy magnez, co widać na zdjęciach. Na głośnikach nic nie pisze.
    Daję fotki:

I oto moje pytanie:
    - Co to są za głośniki?
    - Do czego służą?
    - Ile są warte?
    - Co można z nich zrobić?

Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji tych ciekawych głośników.

Pozdrawiam.

Chodziło mi bardziej oto, jakie to są głośniki. Soprany, basowe, średnio tonowe czy może estradowe?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Cześć

Są to głośniki z radia lampowego. Produkowała je w Niemczech firma isophon. Lata ok 50-60. Ten mniejszy to wysokotonówka. Ten większy to szerokopasmówka. Oczywiście te głośniki nie nadają sie do głośnego grania.

Jeśli będziesz chciał więcej info pisz na PW
  • Pomocny post
    Uczeń
    To "coś" przyczepione do magnesu do zwrotnica. ;)
    Za duże to one nie są warte. Ale zawsze można je sprzedać i kupić za nie inne nowe jakieś lepsze.

Nie rozumiem twojego pytania do czego służą.
    Może i nadają się do głośnego grania jeśli miał byś do nich jakiś dobry lampowy wzmacniacz jednak nie spodziewaj się gleby basu.

Uprasza się Kol.flamaster444 by pisał w jakimś normalnym - znanym języku.
    Regulamin p.15
    (dj-MatyAS)