Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Na jakiej wysokości liczniki energii elektrycznej w bloku.

26 Gru 2008 11:44 7569 22
  • Poziom 10  
    Witam.

Podczas remontu mieszkania w 10 piętrowcu postanowiłem przenieść licznik energii elektrycznej na klatkę schodową.

Jakimi przesłankami kierować się przy wyborze miejsca przymocowania skrzyneczki z licznikiem na klatce??
    Czy przepisy określają maksymalną wysokość na jakiej musimy być licznik??

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
  • Poziom 22  
    A jak idą piony zasilające licznik korytarzem czy specjalnym kanałem w mieszkaniu.
  • Poziom 10  
    Korytarzem.
    Pomiędzy moim mieszkaniem a skrzynką bezpiecznikową (topik) na korytarzu jest jakieś 6 metrów.
  • Poziom 26  
    Na klatce może być dość dużo liczników więc może być problem z z montażem ich na tej samej wys.Przyjmij wysokość odczytu na wys 140 - 160.Pozdro
  • Poziom 22  
    To jest przeróbka instalacji i musisz mieć zgodę administracji i ZE.
  • Poziom 26  
    Licznik należy do ZE a nie do administracji. ZE na pewno pozwoli oby tylko wsjo było z przepisami.Pozdro
  • Poziom 10  
    Czy wysokość odczytu 160 to jest max wysokość ??
  • Poziom 22  
    Panie kolego on mieszka w bloku mieszkalnym i tu obowiązują inne przepisy spółdzielniane nie może być tak że komuś się zachce i będzie przerabiał instalacje czy to elektryczne czy inne,i tylko licznik należy do ZE a reszta instalacji do zarządcy budynku.
  • Poziom 10  
    Widzę że konkretnej odpowiedzi to ja nie uzyskam tutaj.

Najlepiej będzie jak udam się do energetyka ze spółdzielni.

Pozdrawiam i dziękuję za zaangażowanie i żeby wam w sylwestra w gardłach nie zaschło.

Czołgiem

Dodano po 7 [minuty]:

Dziękuję "zbyszek_" -oki za konkretną i treściwą odpowiedź.
    Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Odpowiedz na zadane pyt. " Na jakiej wysokości liczniki energii elektrycznej w blok ",tylko możesz mieć delikatny problemik, ale do rozwiąznia.Pozdro
    .
  • Poziom 22  
    A ja widzę panie kolego że ty idziesz na skróty popracujesz kilkadziesiąt lat to zrozumiesz.
  • Poziom 26  
    Pan Panie kol.jurekN chyba idzie na skróty odpisałem na pyt resztę o możliwości wyniesienia licznika za zewnątrz należy pouzgadniać dlatego małe problemiki ale myślę do przeskoczenia.Natomiast co do latek pracy to obyś ty miał tyle wiosenek życia jak ja lat pracy. Pozdro
  • Poziom 22  
    Myślę że dyskusja idzie w złym kierunku ,nie można mu dać takiej odpowiedzi tylko na jakiej wysokości postawić licznik, a jeśli chodzi o lata to skąd możesz wiedzieć ile ja mam na pewno mam mniej niż dalej do końca.Czy trzydzieści lat pracy w zawodzie to mało czy dużo.Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Właśnie i to dobrze zauważyłeś że idzie w złym kierunku.Tylko szkoda że nie odp. kol.jurekN na zadane pytanie. To ty zboczyłeś z toru i pytasz o latka. On już wszystko zrozumiał i popyta jak to rozwikłać a ty dalej drążysz temat bez żadnego sensu. Pozdro
  • Poziom 22  
    Pracuję w spółdzielni i wiem jak te sprawy się załatwia.
  • Poziom 26  
    To że pracujesz w spółdzielni to jeszcze nie wszystko. Nie takie sprawy załatwiało się w spółdzielni, tylko oczy prz dobrej woli. Kol.Rorlund dał pyt. bez więcej jakichś szczegółów, ty nie byłeś na wizji lokalnej i nie wiesz jakie są war. np na klatce więc nie mów że nie da się etc, etc.Kończę dyskusję bo nie prowadzi do ni kąt. PA. Wesołych Świąt.Pozdro

Dodano po 5 [minuty]:

A skoro pracujesz w Spółdzielni to podpowiedz chłopu całą ścieżkę od czego ma zacząć, a na czym skończyć i jak mu można pomóc. Ułatwisz mu może zadanie i nie nachodzi się, a w dodatku nic nie załatwi. Pozdro
  • Poziom 10  
    zbyszek dobrze gada.
    Jak pracujesz pan w spółdzielni, to znasz pan konkretnie problem,a nie umoralniające gadki wklejaj tylko konkretnie:

Gdzie mam umieścić licznik i na jakiej wysokości.

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Ja nie powiedziałem że się nie da ale trzeba zacząć od administracji ,a props troszeczkę kultury.
  • Poziom 11  
    Witam
    Panowie było krótkie proste pytanie, jeżeli ktoś chce i potrafi na nie odpowiedzieć to niech odpowie. Jałową dyskusję można posłuchać i obejrzeć w TV. A w czasie Świat przydałoby się odrobinę wyrozumiałości i życzliwości.
    Pozdrawiam Wszystkich.
  • Poziom 10  
    Witam!

Rorlund: mam pytanie, gdyż sam się przymierzam do podobnej operacji przy okazji remontu kapitalnego całego mieszkania. Czy masz jakąś podstawę prawną aby posłużyć się nią w Administracji budynku, aby wydała zgodę na umieszczenie licznika na klatce?
    W moim przypadku miejsca na licznik na klatce jest, ale jeszcze nie byłem w Administracji z tym pytaniem i zastanawiam się czym ich przekonać, poza tym iż w całości pokryje koszty przeniesienia.
    W jakiej skrzynce masz zamiar umieścić licznik?
    Poza tym szukając podobnych informacji natknąłem się na taką iż maksymalna wysokość do okienka to 180cm, ale nikt nie podał żadnej normy ani przepisu.

pozdro
    GOLDEN!!!
  • Poziom 22  
    Licznik możesz zainstalować na wysokości oczu przeciętnego wzrostu dorosłego człowieka i żeby inkasent nie latał ze stołkiem, w zelpie w bloku liczniki zaczynają się czasami od 60 cm.
  • Poziom 26  
    Ja nie pracuję w Spółdzielni choć podobnych spraw załatwiałem kilka i nie było aż takich problemów. Ale w rzeczy należy najpierw zacząć od administratora czyli spółdzielni, czy pozwolą , mają swoich ludzi zrobią wizję lokalną , ocenią etc, etc. Potem normalna procedura zgłoszenie do ZE, wykonanie /Przeniesienie /, zgłoszenie i zaplombowanie.I problem znika. Każdy ZE che aby właśnie liczniki pomiarowe były na zewnątrz i wcześniej czy później one będą.Doczekamy się jeszcze jak właśnie ZE zmusi SPÓŁDZIELNIĘ do wyrzutki liczników na zewnątrz i to właśnie wtedy SPÓŁDZIELNIA będzie miała problem jak to zrobić / kto ma pokryć koszty /.A teraz klient chce finansuje i jest problem, PANOWIE nie wierzę w to aby ktoś chciał robić problemy nie ponosząc żadnych kosztów, no chyba , że prezes ale to już tych z lat 60 chyba nie ma. Co do wysokości to niestety jest pewien problem bo nie wiadomo ile na klatce ma być nawet w przyszłości liczników, odczyt tarczy powinien być taki żeby inkasent mógł normalnie odczytać / czyli jak wcześniej napisałem 140 - 160 /, no jak będzie ich 20 na klatce / a klateczka niestety mała to będzie się musiał położyć aby odczyt zrobić /. A co do kulturki to niestety trzeba się troszeczkę nauczyć i mieć swoje latka, ale spoko to samo przychodzi z wiekiem więc nie martw się.Pozdro
  • Poziom 22  
    Kolego Zbyszek daruj sobie te dygresję bo widzę że twoje musi być zawsze na wierzchu.