Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PDN 1085 - nie wiruje

paweltaki 26 Gru 2008 11:46 4233 22
  • #1 26 Gru 2008 11:46
    paweltaki
    Poziom 12  

Witam wszystkich
    mam taki problemik, posiadam pralkę polara pdn 1085 ma 6 lat i ostatnio zaczęła mi szwankować a mianowicie prać pierze , wypompowuje wodę tylko nie odwirowuje wody (ustawiam na odwirowanie samo,po praniu i za którymś razem zadziała) po prostu jak by ten proces pomijała, myślę że to jest programator, czy mogę w jakiś sposób sprawdzić czy to jest właśnie usterką (bez kupowania w ciemno drugiego programatora tylko do sprawdzenia)i ewentualnie sam to naprawić. za pomoc dziekuję
    pozdr.
    paweltaki

0 22
  • Sklep HeluKabel
  • #2 26 Gru 2008 12:04
    eeban
    Specjalista AGD

paweltaki napisał:
    Witam wszystkich
    mam taki problemik, posiadam pralkę polara pdn 1085 ma 6 lat i ostatnio zaczęła mi szwankować a mianowicie prać pierze , wypompowuje wodę tylko nie odwirowuje wody (ustawiam na odwirowanie samo,po praniu i za którymś razem zadziała) po prostu jak by ten proces pomijała, myślę że to jest programator, czy mogę w jakiś sposób sprawdzić czy to jest właśnie usterką (bez kupowania w ciemno drugiego programatora tylko do sprawdzenia)i ewentualnie sam to naprawić. za pomoc dziekuję
    pozdr.
    paweltaki

do wyczyszczenia uklad hydrostatu >>w twojej sa dwa hyd...ty

0
  • #3 26 Gru 2008 12:10
    paweltaki
    Poziom 12  

Czyli ten hydrostat odpowiada za odwirowanie pralki
    prawdę mówiąc nie znam się na tym spróbuje sam tam pogrzebać lub jak możesz mi opisać krok po kroku co mam zrobić za pomoc dzięki

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 26 Gru 2008 12:46
    mirofalcon
    Poziom 24  

Przechyl pralkę na bok od strony dozownika na proszek
    Od góry znajdziesz gumowy wąż od zbiornika do pompy a do niego przyklejony cienki wężyk z końcówką prowadzącą do hydrostatu,wyczyść te wężyki

1
  • #5 26 Gru 2008 17:44
    paweltaki
    Poziom 12  

ok
    jutro od rana zaczynam naprawę (jeśli to można tak nazwać)
    a mam jeszcze jedno pytanie bęben troszkę głośno chodzi myślę że to łożyska, gdzie je mogę zakupić ma ktos jakieś linki do sklepów z takimi częściami i czy te łożyska muszą być konkretnie do tego modelu pralki czy są jakieś uniwersalne?

Dodano po 28 [minuty]:

Mirofalcon mam jeszcze pytanie abym się dostał do tego wężyka pralkę muszę rozebrać z góry czy z tyłu ?

0
  • #7 26 Gru 2008 18:41
    paweltaki
    Poziom 12  

jakbyś zobaczył kiedy dołączyłem do elektrody to byś nie osądzał tak szybko kogoś
    pozdr. wesołych świąt !!

0
  • #8 26 Gru 2008 22:42
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika

paweltaki napisał:
    jakbyś zobaczył kiedy dołączyłem do elektrody to byś nie osądzał tak szybko kogoś
    pozdr. wesołych świąt !!

Bez obrazy,ale zanim zadasz pytanie warto chyba zaznajomić sie ze stroną , zwłaszcza że dzisiaj za pracę sie nie weżmiesz a i myśle czasu trochę masz.

0
  • #9 27 Gru 2008 19:12
    paweltaki
    Poziom 12  

Witam
    wyczyściłem układ hydrostatu i pralka faktycznie zaczęła odwirowywać pranie ale pojawił się kolejny objaw zaczęła pomijać koleje programy i na jednym potrafiła się zatrzymać i nic - dalej ręcznie musiałem ją przełączyć i poszła dalej i co Wy na to Panowie ? i co tym razem może być ?

0
  • #10 27 Gru 2008 21:56
    marqs-60
    Poziom 20  

Witam. Jeśli możesz sprawdź, po jakim czasie ,,biegnie'' i potem zatrzymuje(czy zatrzymuje na ,,stopie''?)

0
  • #11 28 Gru 2008 11:45
    paweltaki
    Poziom 12  

zatrzymuje na stopie i zadowolona jak by pranie dobiegło końca

0
  • #12 28 Gru 2008 14:46
    zbyszeks0
    Specjalista AGD

Czy wyczyściłeś również dokładnie gumę czy same wężyki.Jeżeli same wężyki to robota do poprawki.

2
  • #13 28 Gru 2008 16:49
    marqs-60
    Poziom 20  

Jeśli,, biegnie" do ,,stopu" po upływie ok. 15 min.(czy grzeje wodę?) jeśli nie sprawdź grzałkę oraz NTC.Co do hydrostatu są dwa.

0
  • #14 28 Gru 2008 18:37
    paweltaki
    Poziom 12  

witam
    nie znam się na tym dokładnie ale opiszę co dokładnie zrobiłem :
    od bębna odchodzi gruby przewód który idzie do pompy wodnej , od tego przewodu jest taki odstojnik gumowy który jest połączony z cienkim i ten idzie do hydrostatu (hydrostat działa jak dmuchałem w wężyk to pyka czyli działa tak wyczytałem gdzieś) wyczyściłem ten wężyk od hydrostatu i ten odstojnik (skierowałem go w dół i wycisnąłem wszystek brud który w nim był zaczęła lecieć czysta woda) tak wyglądała moja praca, nie wiem czy dobrze robiłem jeśli nie proszę o radę
    pozdr.

0
  • #15 31 Gru 2008 19:16
    paweltaki
    Poziom 12  

Witam wszystkich
    awaryjna pralka a wszystko zaczęło się od :
    mam taki problemik, posiadam pralkę polara pdn 1085 ma 6 lat i ostatnio zaczęła mi szwankować a mianowicie prać pierze , wypompowuje wodę tylko nie odwirowuje wody (ustawiam na odwirowanie samo,po praniu i za którymś razem zadziała) po prostu jak by ten proces pomijała, myślę że to jest programator, czy mogę w jakiś sposób sprawdzić czy to jest właśnie usterką (bez kupowania w ciemno drugiego programatora tylko do sprawdzenia)i ewentualnie sam to naprawić

dzięki forum udało mi się usunąć tą usterkę ale :
    - zaczęła pomijać koleje programy aż zatrzymała się na stopie i na jednym potrafiła się zatrzymać i nic dalej ręcznie musiałem ją przełączyć i poszła dalej

a i jeszcze opiszę moją pierwszą pracę :

nie znam się na tym dokładnie ale opiszę co dokładnie zrobiłem :
    od bębna odchodzi gruby przewód który idzie do pompy wodnej , od tego przewodu jest taki odstojnik gumowy który jest połączony z cienkim i ten idzie do hydrostatu (hydrostat działa jak dmuchałem w wężyk to pyka czyli działa tak wyczytałem gdzieś) wyczyściłem ten wężyk od hydrostatu i ten odstojnik (skierowałem go w dół i wycisnąłem wszystek brud który w nim był zaczęła lecieć czysta woda) tak wyglądała moja praca, nie wiem czy dobrze robiłem jeśli nie proszę o radę

Moderowany przez skryn:

Tematy scaliłem.

0
  • #16 31 Gru 2008 19:29
    dyziowaty1
    Poziom 12  

Witam; Z twojego opisu wygląda że to programator szwankuje ,jakby się zacinał. Jeżeli masz na tyle odwagi żeby go sprawdzić ,to rozbierz powoli ,może mieć nadpalone styki lub zużytą krzywkę .pozdro.

0
  • Pomocny post
    #17 31 Gru 2008 19:47
    eeban
    Specjalista AGD

Kolego przecież ci pisałem abyś wyczyścił oba hydrostaty tam są dwa !!

jeden obok drugiego wyczyść komorę >>biały zbiorniczek pod kołem pasowym
    tu masz lekturę to dobra pralka warto naprawić :D

1
    Załączniki:
  • #18 01 Sty 2009 13:13
    paweltaki
    Poziom 12  

witam
    a więc ten drugi hydrostat też może być zapchany
    dzięki eeban jutro biorę się do pracy
    pozdr.

0
  • #19 07 Sty 2009 22:31
    paweltaki
    Poziom 12  

witam
    dzięki eeban miałeś rację drugi też był zapchany
    oczyściłem i jest ok
    a masz może jakiś schemat do wymiany łożysk w tym modelu z góry dzięki (ps. na forum łożyska nie znalazłem żadnego schematu tylko jakie łożyska idą )
    z góry dzięki
    pozdr.

0
  • #20 07 Sty 2009 22:37
    eeban
    Specjalista AGD

masz kompletną serwisówkę poszukaj

0
  • #21 07 Sty 2009 22:53
    paweltaki
    Poziom 12  

przeglądałem ten plik od Ciebie ale szczerze powiedziawszy nie ma tam takiej konkretnej instrukcji i wyszczególnienia jak naprawić krok po kroku pralkę (nie chciał bym coś popsuć) a u nas taka naprawa kosztuje 200 zł to troszkę dużo bo koszt łożysk to jest jakieś nie całe 30 zł Jeśli masz coś takiego i możesz udostępnić to z góry dzięki.
    pozdro.

0
  • #23 07 Sty 2009 23:14
    paweltaki
    Poziom 12  

szczerze przeglądałem całe to forum ale nie znalazłem nic takiego co by mi pomogło
    zaryzykuje może nic nie popsuję

0
  Szukaj w 5mln produktów