Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BT i Sybmian - program na komórkę kasujące błędy w aucie itp

vadis0781 26 Dec 2008 12:47 3148 0
e-mierniki
    vadis0781
    Level 10  
    Szukam kogoś do projektu urządzenia (to ta prostsza część projektu) składającego sie z : wtyczki obd2 , max232 , modułu rs232 na bt ,
    oraz części programowej , tj.
    softu w javie lub symbian na komórki .

urządzenie - soft na poczatek eksperymentów mogłby robić cokolwiek - byle by zapanować nad przesyłem danych przez BT jako transmisja szeregowa rs232

docelowo chciałbym by przesyłał transmisję - komunikował sie z wybranym sterownikiem w samochodzie.
    miało by to służyć np. :::

korekcji liczników
    resetowaniu błędów airbag
    kasowaniu inspekcji
    kasowaniu kodów usterek itp

może później czemuś bardziej rozbudowanemu - np. diagnostyce , przeglądaniu parametrów pracy silnika

temat wydaje sie bardzo ciekawy

jeśli chodzi o protokół transmisji na złączu obd2 - jest ich pare - ISO9141 , KWP2000 , to podstawowe dla vw i audi.

Dodam , iż sprawa komplikuje sie dla aut powyzej 2004 gdyz producenci przeszli z komunikacji wolnej opartej o linię K na linie CAN - szybka transmisje dwuprzewodową. Jednak są już publikacje , a i gotowe aplikacje

wiem że każdą transmisje można zczytać z gotowego urządzenia np. za pomocą starego term95 , lub hyperterminal -

Mam nadzieję że zaszczepię Was tym tematem, można zarobić nieco kasy na tym, wielu by chciało miec w kieszeni wtyczke obd2 z odbiornikiem bluetooth , i w drugiej kieszeni komorke , ktorą to da sie skasowac swiecące sie poduszki , cofnąć licznik itp

na poczatek nie musi byc to symbian , , może byc java , jednak uwazam że java nie ma wystarczających zabezpieczeń by zbudować to w oparciu o tę platformę. Więc raczej wchodzi w rachubę programowanie pod symbian np. w C++

są gotowe układy scalone na BT i auta , mają zaimplementowane komendy - rozkazy - jednak tylko dotyczące obsługi silnika - w ramach diagnostyki OBD2 - przykładem jest ELM327 , jednak to wg mnie zbedne rozwiązanie.

cały przebieg transmisji wykonywał by telefon - nowe nokie posiadają obsługę usługi com port dla bluetooth , wiec na wyjciu danych z modułu BT-rs232 wg mnie taka transmisja po przesłaniu przez BT była by tą którą wysyłamy z komórki zgodnie z zachowaniem wszystkich założeń.

Uważam że każdy kto ma wiedzę mógłby sie dołączyć do projektu.
    Potraktujmy ten wątek jako projekt otwarty.

Jeżeli kogoś martwi co i jak w transmisji komunikacji z autem , jakie ramki , jaka zawartość oraz jaka predkosc wywołania komunikacji , a jaka samej komunikcaji - sa pomysły jak i co zeskanować , mam też kolegę który ma doswiadczenia w pisaniu w asemblerze różnych programików do komunikacji ze sterownikami w aucie.

zachęcam wszystkie mądre głowy do rozbudowy wątku
  • e-mierniki