Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z pobieraniem rapidshare

WojciechC. 26 Gru 2008 14:57 7450 14
  • #1 26 Gru 2008 14:57
    WojciechC.
    Poziom 9  

Mam problem z pobieraniem plików z peb.l (rapidshare), nie wiem czy to jest problem sieci czy ustawień w komputerze, przeglądarce (zarówno firefox jak internet explorer).
    Proszę o pomoc, poniżej wkleiłem komendę jaki się pojawia.

Your IP address 89.187.232.11 is already downloading a file. Please wait until the download is completed.
    Premium members can download any number of files simultaneously. Become a Premium member now. The download will be available shortly.

0 14
  • #2 26 Gru 2008 15:02
    piotrek662
    Poziom 14  

Witam, rapidshare ma zabezpieczenie aby osoba bez premium z jednego IP pobierała tylko jeden plik. Ten komunikat oznacza, że ktoś z twojego IP właśnie pobiera plik. Jeśli masz internet z sieci osiedlowej lub czegoś w tym rodzaju wystarczy, że jedna osoba pobiera plik z rapidshare'a aby nikt inny z tej sieci nie mógł pobrać nic z rapidshare'a (jeden IP zewnętrzny).

Pozdrawiam.

0
  • #3 26 Gru 2008 15:06
    PAWEŁ74
    Poziom 27  

Jest to typowy komunikat jeśli został wyczerpany limit pobrań z danego IP... Niestety jeśli jesteś w sieci np. osiedlowej to serwer rapidshare widzi IP Twojego dostawcy a nie twój IP. Jeśli ktoś w Twojej sieci pobiera czy pobierał coś to limit darmowego pobierania jest wyczerpany.
    Rada to po prostu być cierpliwym i często próbować pobierania aż uda Ci się trafić...

Pozdrawiam i powodzenia

0
  • #4 26 Gru 2008 15:08
    WojciechC.
    Poziom 9  

Czyli jak jestem podłączony do sieci osiedlowej (a jestem) to szansa na pobranie czegokolwiek jest nikła???!!!

0
  • #5 26 Gru 2008 15:20
    PAWEŁ74
    Poziom 27  

Nie do końca, mnie udało się w jedną noc ściągnąć z rapidshare 1,7GB danych. ale wymagało to cierpliwości i zarwanej nocki ;(...

0
  • #6 30 Gru 2008 16:04
    matigck149
    Poziom 9  

Sory za odgrzebywanie tematu, ale jest możliwość pobierania bez ograniczeńz rapidshare bezpłatnie.Wystarczy program AOL (America Online) wersja 9.0 . Trzeba się tam zarejestrować wg procedur a następnie ustawić program, zalogować się i po chwili ip we wszystkich przeglądarkach zmieniane jest na unikalne udostępniane przez AOL. Pamiętaj, że aby pobrać plik musisz wejść do pobierania poprzez przgelądarkę, którą normalnie używasz, a nie poprzez AOL. Zapewniam Cię, że ten sposób działa na 100%, sam jestem w sieci, mam radiówkę i stałe IP.

Powodzenia w pobieraniu.

0
  • #8 12 Sty 2009 22:47
    lepper_pl
    Poziom 10  

Nie chciałem tworzyć nowego wątku więc zapytam tutaj.
    Mam łącze 1Mg i wykupione konto premium na 1 miesiąc. Do tej pory korzystałem jako free user i pobierałem z prędkościami od 120 kb/s do 220kb/s
    teraz jak mam premiuma to pobieram ciągle z prędkościami 120kb/s do 190kb/s
    Zrobiłem test szybkości łącza i wyszedł tak jak w załączniku.
    Jest tam podane że upload to 697 kb/s to dlaczego mi pobiera z duża mniejszą prędkością skoro konto premium ma wykorzystywać pełną szybkość łącza.
    Instalowałem takie menadżery pobierania jak free download czy internet download i nic to nie dało. Ciągle pobieranie jest na takim samym poziomie.
    Tak więc to jest wszystko co to łącze potrafi czy może coś mam źle skonfigurowane.
    teraz wywaliłem te menadżery i korzystam z normalnego modułu pobierania w mozilli.
    Jakie są wasze opinie na ten temat.
    z góry dzięki za odpowiedzi.

0
  • #9 13 Sty 2009 07:23
    granat12
    Poziom 11  

Jeśli masz 1 Mb/s to powinieneś wyciągać maksimum 128kB/s i wydaje mi się że wyciągasz nawet więcej

lepper_pl napisał:
    prędkościami od 120 kb/s do 220kb/s
    teraz jak mam premiuma to pobieram ciągle z prędkościami 120kb/s do 190kb/s
    bo chodziło ci o kB/s? bo w takich jednostkach podaje większość menadżerów pobierania i Mozilla.

Cytat:
    Zrobiłem test szybkości łącza i wyszedł tak jak w załączniku.
    Jest tam podane że upload to 697 kb/s to dlaczego mi pobiera z duża mniejszą prędkością skoro konto premium ma wykorzystywać pełną szybkość łącza.
    upload niema znaczenia do prędkości ściągania

0
  • #10 13 Sty 2009 10:31
    lepper_pl
    Poziom 10  

w takim razie dzięki za odpowiedź. Szkoda że tak wolno ale nie ma co narzekać w sumie. pozdrawiam

0
  • #11 07 Mar 2009 18:18
    Lucf2
    Poziom 10  

Witam, nie chciałem zakładać nowego tematu.
    Od pewnego czasu na forach chodzi niby prosty problem, który jednak jak przeczytałem prawie na 10ciu forach nie został do końca rozwiązany. I spotkał mnie :(

mam stałe zewnętrzne IP, sam dla siebie , łącze radiowe [ruther (EDIMAX model chyba IEEE 802.11g 54Mbps) podłączony do anteny na dachu] i wszystko szło ok przez 4 tygodnie, ale rano akurat coś się podczas ściągania przyciął Internet Explorer i teraz wywala mi komunikat: "Your IP address 87.xxx.xxx.xxx is already downloading a file. Please wait until the download is completed.''

a nie ściągam nic. Problem był testowany na trzech różnych kompach podpiętych do mojego łącza. Więc raczej coś jest w ustawieniach albo połączenia alba rapida : ( Używam opcji Free.

PS
    Wyczytałem na forach takie rady:
    "sproboj wejsc w ustawienia tcp/ip spisz wszystkie ustawienia na notpadzie, nastepnie wybierz opcje manualna, pisz wszystkie dane z kartkie, nastepnie zmien swoj Ip adres , ostatnia cyfre na inna nie wieksza od 254."
    ale nie wiem jak to zrobić :| i czy rzeczywiście da się zmienić swój stały adres nadany przez dostawcę netu.

i może jeszcze to:
    "jest tak że twoje ip jest za NATem i przy próbie pobierania plików z rapida nie sprawdza twoje ip tylko numer trackera twojego dostawcy internetu,wiem to ze swojego doświadczenie przez 2 lata męczyłem się z radiówką"

o jakie trackery chodzi? Jak to sprawdzić? Jak temu ewentualnie zadziałać? I ja mam podobno lepszą radiówkę 4mb + moje IP zewn. , i to nie w technologii 2.4 [czyli niezalezne od pogody].

Proszę o pomoc - może inny użytkownicy też będą mogli to przeczytać i naprawić ten dziwny przypadek. niektórzy czekali nawet kilka dni i "SAMO" się nie odblokowało. Taka zacinka na serwerze rapidshare {jeśli to u nich błąd} może przecież wisieć w nieskończoność ;(

0
  • #12 07 Mar 2009 21:06
    PAWEŁ74
    Poziom 27  

Jeśli chcesz ściągać coś za co ktoś chce kasę to jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o tą właśnie kasę...
    serwer rapidshare wprowadza ograniczenia dla chcących pobierać za friko, selekcjonuje ich za pomocą adresu IP.
    I nie ma takich zwisów serwera o których piszesz bo np. ja potrafiłem ściągać z rapida przez tydzień, zassałem kilkadziesiąt giga danych praktycznie non-stop ściągałem... Sąsiad chcąc coś ściągnąć pewnie myślał jak Ty że serwer rapidshare się zwiesił, a dla niego po prostu ten adres IP już ściąga dane ....

0
  • #13 07 Mar 2009 23:44
    Lucf2
    Poziom 10  

Hm... sugerujesz, że ktoś podkrada mi IP ?

0
  • #14 08 Mar 2009 12:55
    PAWEŁ74
    Poziom 27  

Nie, raczej chodzi o to iż dla serwera rapidshare Twoje IP jest nie widoczne... widzi tylko adres Twojego dostawcy internetu, który udostępnia swoje łącze wielu użytkownikom, takim jak Ty. Twój dostawca ma sieć komputerowa w której między innymi jesteś TY, tą sieć obsługuje serwer i to IP tego serwera widzi serwer rapidshare. Wszyscy użytkownicy Twojej sieci chcąc coś pobrać z rapidshare wysyłają zapotrzebowanie na dane po przez serwer Twojej sieci. Dlatego jeśli sąsiad który jest podłączony do tej samej sieci co Ty zacznie pobierać jakiś plik z rapidshare to Twoje "zapotrzebowanie" jest odrzucane...

0
  • #15 02 Kwi 2010 19:00
    bjorghul
    Poziom 2  

generalnie do tego typu spraw polecam pobieranie z rget.pl , na pewno taniej niż konto premium na RS-ie:D pozdro

0