Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z podgrzewaniem lusterek golf V 1.9 TDI 2005 r.

cemey603 26 Gru 2008 15:42 5446 7
  • #1 26 Gru 2008 15:42
    cemey603
    Poziom 9  

Witam. Wsiadam rano do samochodu, odpalam, wlaczam tylna wycieraczke patrze, ze nie dziala. Nastepnie patrze w lusterko kierowcy a tam stopione szkło tzn wkład! Gaszę auto, zapalam jeszcze raz i wycieraczki działaja no ale szkła raczej już nikt mi nie odda, pytanie brzmi co mogło paść? Czy może jakies zwarcie zwiazne ze stycznikami, bezpiecznikami? Prosze o podanie nr-u bezpiecznika odpowiedzialnego za podgrzewanie lusterek. Posiadam schemat ale tylko w języku francuskim więc nie mam pojęcia gdzie należy szukac tego bezpiecznika, cos mi sie wydaje, ze bedzie on razem z tymi tyknymi wycieraczkami lub tylną szybą. Dziwne to troche, bo bezpiecznik powinnien byl sie chyba przepalic, zeby nie doszlo do tego typu sytuacji. Pozdrawiam

0 7
  • #2 26 Gru 2008 17:06
    TheBill
    Poziom 24  

Bezpiecznik numer 1 (5 A) i przekaznik R8

1
  • #3 26 Gru 2008 19:00
    cemey603
    Poziom 9  

Dzięki za info, a co według Ciebie mogło paść?

Dodano po 1 [godziny] 27 [minuty]:

Problem z podgrzewaniem lusterek golf V 1.9 TDI 2005 r. Prosze zobaczyc co zostalo z lusterka.

0
  • #4 26 Gru 2008 19:49
    dawidsokus
    Poziom 9  

miałeś jakieś przebicie i wieksze napięcie trafiło do podgdzewacza z tyłu lusterka.sprawdz instalacje która dochodzi od lusterka do przekażnika

0
  • #5 27 Gru 2008 00:36
    cemey603
    Poziom 9  

Chyba najrozsądniej będzie podłączyć samochód pod VAG. Ciekawi mnie jakim sposobem przeszło to przez stycznik i bezpiecznik, przecież powinno spalić bezpiecznik.

Dodano po 4 [godziny] 40 [minuty]:

Kolega wyżej napisał, że jest to bezpiecznik nr 1 i przekaźnik 8, czy mógłby ktoś to potwierdzić? Znalazłem instrukcje w jezyku polskim i niestety schemat opisany jest bardzo ogolnikowo. Nikt tam nawet nie wspomnial o podgrzewaniu lusterek.

0
  • #6 27 Gru 2008 15:25
    cemey603
    Poziom 9  

A jednak technika gubi czlowieka, ostatnim moim samochodem byl golf IV a tam podgrzewanie lusterek było z podgrzewaniem szyby. Okazalo sie, ze w V ogrzewanie lusterek jest przy regualcji lusterek i caly czas bylo ono wlaczone, dlatego tez doszlo do stopienia materialu. Cale szczescie, ze tylko jedno lusterko szlag trafil. Teraz juz wszystko ok.

0
  • #7 03 Sty 2009 23:32
    endrius
    Poziom 11  

Nie wiem jak to jest w przypadku Golfa V, ale w np. w Subaru Foresterze poprzedniej generacji ogrzewanie tylnej szyby i lusterek zarazem wyłącza się samoczynnie po 15 minutach.

0
  • #8 29 Sty 2009 16:02
    cemey603
    Poziom 9  

w vw juz tak fajnie nie jest i jak sam nie wylaczysz to sie beda grzaly az do przepalenia.

1