Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozłączanie routera TP-Link W8901G

krempy 26 Dec 2008 16:01 13653 27
    krempy
    Level 13  
    Witam. Posiadam router wymieniony w tytule. Chcę go skonfigurować jakoś z jDowlnoaderem aby się rozłączał. Czy jest jakiś sposób?
    Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    yaiba
    Level 21  
    Nie ma takiej możliwości aby router współpracować z jakimś zewnętrznym programem.

Jedyne co można zrobić to ustawić na routerze opcję
    "Connect On-Demand (Close if idle for) 1 minutes" w zakładce Interface Setup / Internet

Jest to opcja, która będzie nawiązywała połączenie pppoe (jeżeli masz neostradę) jeżeli zajdzie żądanie połączenia. np uruchomisz przeglądarkę, gg itp. Jeżeli po ustawionym czasie, żaden z programów nie wyśle żądania pobrania jakichkolwiek danych router rozłączy połączenie. Tak więc można powyłączać wszystkie aktualizacje w systemie, gg, radia itp, zapodać jdownloader i jak się ściągnie plik to wtedy spadnie aktywność sieciowa do zera i router się rozłączy. Problemem może być jak program oprócz ściągania namiętnie wysyła dane to wtedy jest problem i nie da się tego obejść w żaden sposób.
    krempy
    Level 13  
    rozumiem. dzięki za pomoc
    rafal2000
    Level 15  
    Kolego wysłałem ci na PW plik wsadowy spróbuj nim mi działa jest ustawiony na ustawieniach standardowych
    192.168.1.1
    admin
    admin
    wrazie czego to edytuj i zmień na swoje.

Ps.
    jak nie pójdzie to jest jeszcze jeden sposób daj znać
    krempy
    Level 13  
    Niestety nic nie dostałem. Gdyby można było na mail lub na gg? krempykrempy(malpa)gmail.com 5724287
    rafal2000
    Level 15  
    Poszło na maila

Na prośbę Użytkowników Forum załącznik

tylko proszę pisać czy działa
    Mathey
    Level 12  
    Mam model TD-W8910G. Wynalazłem kiedyś program, który po odpowiedniej konfiguracji rozłącza bezproblemowo ruter. Działa on na zasadzie wykonywania okreslonego skryptu macro, dlatego też można go skonfigurować pod prawie każdy ruter. Zamieszczam go w załączniku. Jest tylko jedno zastrzeżenie, nie działa on pod Vist'ą. Domyślny login i pass to admin/admin. Mozna zmienić z poziomu programu edytujac linijke #1 macra odpowiednio na
    http://login:haslo@192.168.1.1/rebootinfo.cgi

pozdrawiam.
    Attachments:
    Ficu
    Level 31  
    Ja to robiłem tak:
    USDownloader z uruchomionym skryptem: po ściągnięciu uruchom program. Program, który się uruchamiał łączył się przez telnet z routerem i wpisywał komendę roboot. I tak w kółko.
    krempy
    Level 13  
    możesz mi powiedzieć jak uruchomić ten program?
    Z góry dzięki, bo jak do tej pory to nic mi nie działa
    Mathey
    Level 12  
    On jest tak skonfigurowany, że gdy go włączsz pokazuje sie ikonka w tray'u i ruter jest "po cichu" restartowany - sprawdź czy po odpaleniu programu nie zmienia Ci sie ip. Jeśli nie działa usuń S&M bot.cfg odpal na nowo program i wczytaj makro które jest w folderze z programem.
    krempy
    Level 13  
    Niestety żadna z podawanych przez was mozliwych funkcji nie dziala
    Ficu
    Level 31  
    Możesz logować się do routera przez telnet i wydać komendę reboot?
    krempy
    Level 13  
    Niestety nie wiem jak się do tego zabrać.
    dragon_kk
    Level 10  
    Mathey wrote:
    Mam model TD-W8910G. Wynalazłem kiedyś program, który po odpowiedniej konfiguracji rozłącza bezproblemowo ruter. Działa on na zasadzie wykonywania okreslonego skryptu macro, dlatego też można go skonfigurować pod prawie każdy ruter. Zamieszczam go w załączniku. Jest tylko jedno zastrzeżenie, nie działa on pod Vist'ą. Domyślny login i pass to admin/admin. Mozna zmienić z poziomu programu edytujac linijke #1 macra odpowiednio na
    http://login:haslo(małpa)192.168.1.1/rebootinfo.cgi

pozdrawiam.

Witam
    Kolega ma racje ściągnąć program,jednak plik s&m bot mcro trzeba zmienić na:http://192.168.1.1/rebootinfo.cgi ,
    w tym samym pliku po jego edycji musimy jeszcze zrobić zapis
    poniżej
    [MacroSendDelay]
    http://admin:admin/adsl connection --down.cgi
    Gdzie admin:admin,jest domyślne ,a jeżeli dałeś hasło ,to wpisz je w miejsce drugiego admin.Zapisujemy plik no i próba.
    pojawi się okno do wpisu login i hasła ,wpisujemy i ponowna próba powinno zadziałać.
    zele
    Level 1  
    Trzeba wejść w ustawienia-Router-Start pliku tylko jak wejść w te ustawienia -Router-Start pliku .Napisz jak możesz szczegółowo zrozumiale dla laika bo nie wiem jakie to ustawienia?
    L.mArK
    Level 10  
    witam

Ja ściągam pliki za pomocą jdownloadera i w ustawieniach rozłączania mam wpisany skrypt

<CryptLoad><Router name="TP-LINK W8910G" /><Command method="Auth" action="" /><Command method="GET" action="rebootinfo.cgi" /></CryptLoad>

działa to, tylko że rozłączenie i ponowne połączenie trwa ok minuty, jak zrobić żeby było zdecydowanie szybciej?
    shalashaska
    Level 15  
    L.mArK wrote:
    witam

Ja ściągam pliki za pomocą jdownloadera i w ustawieniach rozłączania mam wpisany skrypt

<CryptLoad><Router name="TP-LINK W8910G" /><Command method="Auth" action="" /><Command method="GET" action="rebootinfo.cgi" /></CryptLoad>

działa to, tylko że rozłączenie i ponowne połączenie trwa ok minuty, jak zrobić żeby było zdecydowanie szybciej?

A w którym dokładnie oknie wpisałeś ten skrypt, bo ja od dwóch dni nie potrafię prawidłowo ustawić tego programu a mam taki sam router.Pozdrawiam
    krempy
    Level 13  
    Witam. W końcu rozpracowałem ten router ;) .
    W Ustawienia - Moduły - Ponowne połączenie - LiveHeader\Curl wklejamy ten skrypt:

W Ustawienia - Moduły - Zaawansowane - czas oczekiwania na nowy adres IP ustawiamy na 60.
    U mnie działa jak należy. Pozdrawiam.

Moderated By DriverMSG:

Post edytowałem - takie wpisy, wstawiaj w załączniku.

nasu
    Level 21  
    Witam
    U mnie to co powyżej nie działa
    Utworzyłem skrypt LiveHeader\Curl
    http://192.168.1.1/ Maintenance/SysRestart/System Restart with:Current Settings/RESTART
    Restartuje on cały ruter, (synchronizuje DSL nawiązuje połączenia LAN i WLAN) trwa to dość długo i tracę łączność po LAN i WLAN
    Gdzie w TP-Link W8901G jest zmiana IP (połączenia) tylko dla DSL

Firmware Version: 3.0.1 Build 091015 Rel.02846
    ADSL Firmware Version: FwVer:3.11.2.167_TC3086 HwVer:T14.F7_5.0
    Line State:Showtime
    Modulation:ADSL2
    Annex Mode:ANNEX_A

Moderated By DriverMSG:

Post edytowałem - takie wpisy, wstawiaj w załączniku.

Kapelmajster
    Level 11  
    krempy wrote:
    Witam. W końcu rozpracowałem ten router ;) .
    W Ustawienia - Moduły - Ponowne połączenie - LiveHeader\Curl wklejamy ten skrypt:

wstawiłem ten skrypt co kolega podał, odlicza Jdownloader jednak 5 minut co chwile w pasku modułow na dole pojawia sie ze nie powiodło sie połaczenie bla nla , w koncu po odliczeniu tych 5 minut łaczy sie normalnie, odlicza bilet i zaczyna sciagać, czy to normalne czy coś jeszcze trzeba zmienic, ustawić, 5 min troche długo mi sie wydaje
    Kapelmajster
    Level 11  
    nasu wrote:
    W winXP jest, a w win7 trzeba włączyć.
    Menu start > uruchom > telnet Lub z konsoli cmd wpisujesz telnet. Lub zmień rozszerzenie pliku "wan adsl reset.txt" na "wan adsl reset.bat" i masz gotowca tylko ewentualne zmieniasz hasło ;)

tylko ze w systemi Win XP SPEED(system pozmieniany) telnetu nie ma wcale, w usługach, nigdzie:) jest podejrzewam poprostu wywalona ta usługa:) poza tym na skrypcie w LiveHeader (podawanym chyba również na forum w jakim stemacie) ponowne połaczenie trwa 2 minuty niby ip zmienia sie łaczy, odlicza bulet i sciaga, ale sam komunikat w pasku moduły wyswietla ze połaczenie nie powiodło sie. ale po 2 minutach nawiazywania i odleczeniu biletu ssie:) nie wiem co jest:)
    Kapelmajster
    Level 11  
    ok dzięki nasu, działa malina, połaczenie nawiązuje około 1 i paru sekund, robi sie buźka i odlicza bilet i ssie, dzieki:))