Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer z Windows XP PRO SP2 dość wolno działa

26 Dec 2008 16:40 10954 68
  • Helpful post
    #31
    Mihas66
    Level 22  
    powiem tak co do czyszczenia xp to z własnego doświadczenia wiem że jak Windows był instalowany więcej jak rok temu to już po prostu padaka nawet jak byś go czyścił ze dwa dni to nadal są rzeczy które będą pozostałościami po czymś tam... nie rozumiem tego co ktoś napisał ze format zabija dysk-sam mam wiekowe 40gb samsunga co ma blisko 6 lat i powiem tak na nim wszystkiego się uczyłem i ile on Windowsów/Linuksów itp maił to nawet ja tyle piwa w życiu nie wypiłem a nadal chodzi bardzo dobrze... zabijające dla dysku jest i to sam stwierdziłem przenoszenie go non stop a nie format...

    ale co do tematu wg najlepiej jest dać świeżego xp a jak chcesz się bawić to polecam program easycliner albo jakoś tak-usuwa błędne wpisy w rejestrze itp, a jak chcesz bić rekordy prędkości to proponuje powyłączać niepotrzebne usługi- panel sterowania->narzędzia administracyjne->usługi tylko czytaj od czego ona jest...

    wg. mnie wszystkie aktualizacje do Windowsa jakie ja robiłem tylko go spowalniały więc się w to nie bawię...
  • Helpful post
    #32
    Paulus27
    Level 11  
    Witam wszystkich na forum.

    Jestem tu nowy i mam ten sam problem z spowolnionym komputerem i zajętym w 100% procesorem.
    Proszę mi powiedzieć gdzie i w jaki sposób wkleić loga z hijackthis bym mógł dostać analizę do naprawy ?
  • Helpful post
    #33
    kubus_puchatek
    Level 18  
    Myli się kolega co do nieistnienia dysku w wersji RAID. na stronie producenta w szczegółowych parametrach widać różnicę między zwykłym HDD a wersją przewidzianą do RAID. Wewnętrzne transfery dla wersji RAID są prawie 2 x większe. daje to znaczne zwiększenie prędkości.
    Co do przyzwoitości pracy XP z 256 MB ram to nie jestem flegmatykiem i dostaję przy takim sprzęcie apopleksji z powodu ciągłego mieszania swapem przez wingrozę.
  • Helpful post
    #34
    Pytong
    Level 32  
    kubus_puchatek wrote:
    Myli się kolega co do nieistnienia dysku w wersji RAID. na stronie producenta w szczegółowych parametrach widać różnicę między zwykłym HDD a wersją przewidzianą do RAID. Wewnętrzne transfery dla wersji RAID są prawie 2 x większe. daje to znaczne zwiększenie prędkości.

    To poproszę linki, dane, informacje, fakty. Może kolega zrewolucjonizuje świat komputerów.
    kubus_puchatek wrote:

    Co do przyzwoitości pracy XP z 256 MB ram to nie jestem flegmatykiem i dostaję przy takim sprzęcie apopleksji z powodu ciągłego mieszania swapem przez wingrozę.

    O widzisz i na takie komputery trzeba polecać dysk RAID, a nie dokładać pamięci. :D
  • Helpful post
    #35
    Brutus3
    Level 15  
    Mam prośbę do wszystkich, przestańcie mieszać.
    Kolego hubertp, pierwsze nie ulega wątpliwości że masz za mało pamięci 256MB to jest wystarczająca ilość pod Windowsa 98.
    Pod Windowsa XP minimum 512MB RAM-u inaczej będzie ci komputer wolniej chodził masz płytę Abit IS-10 to możesz śmiało wstawić dwa pakiety po 512MB/400/CL 3 RAM-u i nie musisz wstawiać od razu wszystkie dwa dziś jeden jutro drugi aby były tej samej firmy i o tych samych parametrach. Po drugie gdybyś po instalacji systemu i jego aktualizacji oczyścił system z zbędnych wpisów i folderów programem np. Odkurzacz 11, do tego powyłączał zbędne procesy. Nie miałbyś już takiego problemu oczywiście zakładam że masz zainstalowany antywirus np. Avast, firewalla np. PC Tools Firewall Plus, do tego Spybot-Search&Destroy i nim od czasu do czasu skanował komputer miął byś spokój ale przy minimum 512MB RAM-u.
    Teraz tak Windows w momencie uruchomienia gromadzi wiele informacji tak założyli jego programiści, wiele informacji jest zupełnie zbędnych których ty nie wykorzystujesz i nie wykorzystasz część tych informacji jest zapisywana w miejscu nie dostępnym nawet dla programów optymalizujących system i nawet nie pomoże Combofix jak i ten drugi do usunięcia zbędnych śmieci dlatego system po pewnym czasie zacznie co raz to dłużej się wczytywać i zamykać. W czasie pracy zaczną się spowolnienia oraz zawieszenia komputera. W czasie pracy komputera po pracy niektórych programów zostają resztki które zostaną usunięte albo poprzez zresetowanie komputera/czyli wyłączenie go na krótko albo mieć program do optymalizacji RAM-u w czasie pracy komputera pracującego w tle. Jedyny i najbardziej skuteczny sposób na oczyszczenie komputera jest stosowanie okresowego odświeżania systemu wystarczy raz do roku jeśli masz i używasz wyżej wymienione programy. W twoim przypadku na spowolnienie/mulenie komputera nie wpłynął wirus tylko zbędne śmieci gromadzone przez nie tylko system Windows ale każdy program jaki używasz odkłada pewne informacje które wykorzystuje przy ponownym jego uruchomieniu. Dam ci przykład przeglądarka Mozilla Firefox zajmuje 6.5MB a po pewnym czasie patrzysz a ona ma 100MB dlaczego bo wszelkiego rodzaju dodatki, aktualizcje, historię stron, ba bufor wewnętrzny przeglądarki ustawiony na 50MB i w niego jest wiele informacji wpisywanych jakie nie będę się rozpisywał wystarczy wejść w opcję Narzędzia i Opcje a tam w Zaawansowane. Jednym słowem 256MB RAM nie spełnia podstawowych wymogów by komputer pracował bez jakichkolwiek problemów.
    Teraz pozostaje ci jedynie i tylko wykonać ale prawidłowy format partycji systemowej, nie musisz od razu robić całego dysku.
    Po wykonaniu prawidłowego przygotowania dysku do instalcji systemu instalujesz go i też w tym czasie musisz spełnić parę warunków by uniknąć na przyszłość wszelkich niespodzianek.
    Na płycie głównej masz podwójne gniazdo na SATA i DMA, jeśli masz dysk twardy podpięty pod SATA masz transfer max 1,5 GB/s tu jest szybszy transfer od transferu z gniazd DMA, jak masz dysk o pojemności 10GB to ci wystarczy, problem tylko z zapisem archiwalnym danych. Optymalnie bylo by dobrze mieć dysk 30GB i podzielić go na trzy partycje C/D/E nagrywarka miałaby F.
    Teraz decyzja należy do ciebie jeśli zdecydujesz się wykonać format jak sugeruję to wtedy daj znać i przed przystąpieniem do formatu napiszę ci wszystko po kolei jak należy prawidłowo i bezpiecznie tę operację wykonać.
    Teraz uwaga do wszystkich o trwałości pracy dysku twardego nie decyduje ilość kasowania i zapisu. W momencie uruchomienia komputera dysk twardy cały czas pracuje kasując i wpisując pewne dane, głowica nie stoi i czeka na polecenie zapisu czy odczytu jak w starszych typach komputerów zwłaszcza 8 bitowych. Dysk pracuje z max prędkością, o trwałości i bezawaryjności pracy dysku decydują warunki pracy czyli otoczenie. W czasie pracy dysku wydzielana jest temperatura z racji choćby prędkości obrotowej talerzy a wiec należy utrzymać temperaturę dysku nie większą jak do 45ºC jest to maksymalna temperatura na jaką można sobie pozwolić w gorące upalne dni w lecie. Optymalna temperatura to 38ºC do 40ºC zbyt niska temperatura też jest szkodliwa dla dysku wtedy następuje szybsze zużycie części mechanicznych, przy wysokiej temperaturze powłoka ferromagnetyczna ulega uszkodzeniu.
    Dlatego formatować dysk możesz sobie tyle ile producent określił w czasie żywotność sprzętu np. jak wyznaczył 600.000 godz to w tym czasie możesz sobie zrobić tyle formatów ile zdążysz.
    I nie polecać systemu RAID system ten jest wtedy potrzebny jeśli jest jego zasadność zastosowania a w tym przypadku nie widzę potrzeby czegoś takiego instalowania tym bardziej że wiąże się to z bezzasadnym wydatkiem zakupu dodatkowego dysku twardego i innych przyczyn, system RAID owszem umożliwia szybszy czas szukania i dostępu do danych ale do takiego komputera i w domu to chyba tylko dla szpanu przed kolegami.
  • Helpful post
    #36
    Pytong
    Level 32  
    Brutus3 wrote:
    Mam prośbę do wszystkich, przestańcie mieszać.
    Coraz ciekawiej. Teraz się dowiaduje, że mieszam :D

    Brutus3 wrote:
    Kolego hubertp, pierwsze nie ulega wątpliwości że masz za mało pamięci 256MB to jest wystarczająca ilość pod Windowsa 98.
    Wystarczająca ilość pamięci dla systemu Windows 98 to 64MB.

    Brutus3 wrote:
    Pod Windowsa XP minimum 512MB RAM-u inaczej będzie ci komputer wolniej chodził
    W temacie tym już chyba wszystko powiedziano. Minimum dla Windows XP to 128MB. 256MB pozwala na całkiem dobrą prace, 512MB pozwala na prace komfortową.

    Brutus3 wrote:
    masz płytę Abit IS-10 to możesz śmiało wstawić dwa pakiety po 512MB/400/CL 3 RAM-u i nie musisz wstawiać od razu wszystkie dwa dziś jeden jutro drugi aby były tej samej firmy i o tych samych parametrach. Po drugie gdybyś po instalacji systemu i jego aktualizacji oczyścił system z zbędnych wpisów i folderów programem np. Odkurzacz 11, do tego powyłączał zbędne procesy. Nie miałbyś już takiego problemu oczywiście zakładam że masz zainstalowany antywirus np. Avast, firewalla np. PC Tools Firewall Plus, do tego Spybot-Search&Destroy i nim od czasu do czasu skanował komputer miął byś spokój ale przy minimum 512MB RAM-u.
    Po co tej biednej babci gigabajt pamięci?

    Brutus3 wrote:
    Teraz tak Windows w momencie uruchomienia gromadzi wiele informacji tak założyli jego programiści, wiele informacji jest zupełnie zbędnych których ty nie wykorzystujesz i nie wykorzystasz część tych informacji jest zapisywana w miejscu nie dostępnym nawet dla programów optymalizujących system i nawet nie pomoże Combofix jak i ten drugi do usunięcia zbędnych śmieci dlatego system po pewnym czasie zacznie co raz to dłużej się wczytywać i zamykać. W czasie pracy zaczną się spowolnienia oraz zawieszenia komputera. W czasie pracy komputera po pracy niektórych programów zostają resztki które zostaną usunięte albo poprzez zresetowanie komputera/czyli wyłączenie go na krótko albo mieć program do optymalizacji RAM-u w czasie pracy komputera pracującego w tle. Jedyny i najbardziej skuteczny sposób na oczyszczenie komputera jest stosowanie okresowego odświeżania systemu wystarczy raz do roku jeśli masz i używasz wyżej wymienione programy. W twoim przypadku na spowolnienie/mulenie komputera nie wpłynął wirus tylko zbędne śmieci gromadzone przez nie tylko system Windows ale każdy program jaki używasz odkłada pewne informacje które wykorzystuje przy ponownym jego uruchomieniu.
    Ogólniki wszystkim znane. A jak się zna ogóły zamiast szczegółów, to można dorabiać ciekawe teorie i twierdzenia.

    Brutus3 wrote:
    Dam ci przykład przeglądarka Mozilla Firefox zajmuje 6.5MB a po pewnym czasie patrzysz a ona ma 100MB dlaczego bo wszelkiego rodzaju dodatki, aktualizcje, historię stron, ba bufor wewnętrzny przeglądarki ustawiony na 50MB i w niego jest wiele informacji wpisywanych jakie nie będę się rozpisywał wystarczy wejść w opcję Narzędzia i Opcje a tam w Zaawansowane. Jednym słowem 256MB RAM nie spełnia podstawowych wymogów by komputer pracował bez jakichkolwiek problemów.

    Kurde jak my pracowaliśmy w firmie na tych kompach z FF i z 256MB pamięci :D cuda. Poza tym komputer babci ma jedynie IE.

    Brutus3 wrote:
    Teraz pozostaje ci jedynie i tylko wykonać ale prawidłowy format partycji systemowej, nie musisz od razu robić całego dysku. Po wykonaniu prawidłowego przygotowania dysku do instalcji systemu instalujesz go i też w tym czasie musisz spełnić parę warunków by uniknąć na przyszłość wszelkich niespodzianek.

    Jakaś wiedza utajniona, Brutus3 nie zdradza szczegółów jakież spełniać warunki w czasie instalacji systemu :D
    Brutus3 wrote:
    Na płycie głównej masz podwójne gniazdo na SATA i DMA
    Gniazda DMA. Hmm co to jest?
    Brutus3 wrote:
    jeśli masz dysk twardy podpięty pod SATA masz transfer max 1,5 GB/s tu jest szybszy transfer od transferu z gniazd DMA
    Na SATA 1,5GB/s :D jakieś kosmiczne technologie (to chyba SATA IV lub V :D)
    Brutus3 wrote:
    Jak masz dysk o pojemności 10GB to ci wystarczy, problem tylko z zapisem archiwalnym danych. Optymalnie bylo by dobrze mieć dysk 30GB i podzielić go na trzy partycje C/D/E nagrywarka miałaby F.
    W temacie już jest wszystko wyjaśnione. Komputer babci ma dysk 40GB.
    Brutus3 wrote:
    Teraz decyzja należy do ciebie jeśli zdecydujesz się wykonać format jak sugeruję to wtedy daj znać i przed przystąpieniem do formatu napiszę ci wszystko po kolei jak należy prawidłowo i bezpiecznie tę operację wykonać.
    Rządny kolejnych nowości tez chętnie popatrzę :D
    Brutus3 wrote:
    Teraz uwaga do wszystkich o trwałości pracy dysku twardego
    :shocked!:
    Brutus3 wrote:
    nie decyduje ilość kasowania i zapisu. W momencie uruchomienia komputera dysk twardy cały czas pracuje kasując i wpisując pewne dane, głowica nie stoi i czeka na polecenie zapisu czy odczytu jak w starszych typach komputerów zwłaszcza 8 bitowych
    :shocked!: Dyski twarde z czasów komputerów 8-bitowych? Kompromitujesz się.
    Brutus3 wrote:
    Dysk pracuje z max prędkością, o trwałości i bezawaryjności pracy dysku decydują warunki pracy czyli otoczenie. W czasie pracy dysku wydzielana jest temperatura z racji choćby prędkości obrotowej talerzy a wiec należy utrzymać temperaturę dysku nie większą jak do 45ºC jest to maksymalna temperatura na jaką można sobie pozwolić w gorące upalne dni w lecie. Optymalna temperatura to 38ºC do 40ºC zbyt niska temperatura też jest szkodliwa dla dysku wtedy następuje szybsze zużycie części mechanicznych, przy wysokiej temperaturze powłoka ferromagnetyczna ulega uszkodzeniu.

    Standard jaki muszą spełniać dzisiejsze dyski twarde to temperatura otoczenia 5-55 stopni podczas pracy. Żadnych tajemnic w tej materii nie ma. Zakres jest dość duży.
    Brutus3 wrote:
    Dlatego formatować dysk możesz sobie tyle ile producent określił w czasie żywotność sprzętu np. jak wyznaczył 600.000 godz to w tym czasie możesz sobie zrobić tyle formatów ile zdążysz.
    :?:
    Brutus3 wrote:
    I nie polecać systemu RAID system ten jest wtedy potrzebny jeśli jest jego zasadność zastosowania a w tym przypadku nie widzę potrzeby czegoś takiego instalowania tym bardziej że wiąże się to z bezzasadnym wydatkiem zakupu dodatkowego dysku twardego i innych przyczyn, system RAID owszem umożliwia szybszy czas szukania i dostępu do danych ale do takiego komputera i w domu to chyba tylko dla szpanu przed kolegami.

    System RAID "nie umożliwia" szybszych czasów szukania i dostępu do danych. Nie wiem z jakim systemem RAID miałeś człowieku do czynienia. Chyba z żadnym.
  • Helpful post
    #37
    Anonymous
    Anonymous  
  • Helpful post
    #38
    Brutus3
    Level 15  
    Pytong nie czuj się wyróżniony, zapominasz że postęp idzie do przodu. I nie zapominaj że praca na komputerze to nie tylko Windows ale są jeszcze programy inne jakie wykorzystujemy i jak kiedyś dla Win. 98 wystarczyło 64MB plus dodatkowa pamięć wirtualna zarezerwowana na dysku. Dziś nawet 128MB ledwo wystarcza zwłaszcza jak używamy programu wymagającego dodatkowego programu np. microsoft.NET F 2.0 z SP1 (186MB) po instalacji i zoptymalizowaniu tego programu. Zainstaluj pakiet Microsoft Office i zacznij pracować tylko na edytorze tekstu.
    Od razu sobaczysz jak spowolni się praca komputera a przy 64MB będziesz miał zawieszenia komputera (oczywiście nie restarty).
    Spróbuj użyć Nero 6, ten program wymaga do płynnej pracy minimum 1GB pamięci RAM. Nawet mając 1GB pamięci RAM jak używasz Nero 6 włącz radio internetowe albo spróbuj odsłuchiwać video klip z dysku twardego a zobaczysz że zapis na płytę skończy się informacją Error.
    Jak byś uważał przy instalacji systemu Windowsa oczywiście format przeprowadzając z pod Windowsa zobaczył byś że system z ilości wyznaczonej partycji wydziela partycję free 8MB na różne wpisy do których z pod Windowsa nie masz dostępu.
    Po co babci 1GB pamięci RAM po to że jeśli chciała by przeglądać fotografie rodzinne oraz wnuczków, to grafika wymaga jednak dużo pamięci i w zależności od zainstalowanego programu, z reguły takie programy obecnie wymagają dodatkowo zainstalowania microsoft.NET F 2.0 (186MB).
    Quote:
    Kurde jak my pracowaliśmy w firmie na tych kompach z FF i z 256MB pamięci Very Happy cuda. Poza tym komputer babci ma jedynie IE.

    To było dawno w średniowieczu i wystarczały liczydła, a co babci wystarczy czy IE czy Firefox, do za taką radę destrukcyjną o de mnie miałabyś tydzień wolnego od forum (blokady wypowiedzi) abyś miał czas zapoznać się z testami i opiniami na temat tych dwóch przeglądarek.
    Quote:
    Ogólniki wszystkim znane. A jak się zna ogóły zamiast szczegółów, to można dorabiać ciekawe teorie i twierdzenia.

    Jeśli sądzisz że to ogólniki to zapoznaj się z tym co usuwa program optymalizujący np. Odkurzacz 11, i wtedy krytykuj.
    Sprawa formatu
    Quote:
    Jakaś wiedza utajniona, Brutus3 nie zdradza szczegółów jakież spełniać warunki w czasie instalacji systemu Very Happy

    Nie wiedza utajniona a tak jak przy produkcji czegokolwiek należy zachować reżim technologiczny jeśli orientujesz się o co chodzi. że nie wnosisz nic nowego tylko wnosisz odpowiednie restrykcyjne zachowanie się przy instalacji systemów i nie tylko ich lecz i innych programów.
    Quote:
    Brutus3 napisał:
    jeśli masz dysk twardy podpięty pod SATA masz transfer max 1,5 GB/s tu jest szybszy transfer od transferu z gniazd DMA
    Na SATA 1,5GB/s Very Happy jakieś kosmiczne technologie (to chyba SATA IV lub V Very Happy)

    Tak tu zaszła pomyłka bo chodziło o SATA 1,5Gb/s to 150Mb/s transfer i SATA II 3Gb/S czyli 300MB/s i z DMA chodziło o IDE.
    Quote:
    Standard jaki muszą spełniać dzisiejsze dyski twarde to temperatura otoczenia 5-55 stopni podczas pracy. Żadnych tajemnic w tej materii nie ma. Zakres jest dość duży.

    Pierwsze nie myl optymalnej temperatury środka smarującego do temperatury urządzenia. Po drugie błąd optymalna temperatura środka smarującego to 50ºC do 58ºC. Jest wyraźnie opisane że chodzi o temperaturę wpływającą na powierzchnię dysku, czyli sam dysk powinien być odpowiednio chłodzony.
    Porównanie że obecne dyski i ich praca to nie czasy komputerów 8 bitowych ma uzasadnienie.
    Quote:
    System RAID "nie umożliwia" szybszych czasów szukania i dostępu do danych. Nie wiem z jakim systemem RAID miałeś człowieku do czynienia. Chyba z żadnym.

    Brak mi sił na komentarz, pozostawiam to innym mocniejszym psychicznie.
    Ogólnie ja wiem mało może i na pewno mało wiedzy, ale twe wypowiedzi tylko w tym temacie i tym wątku udowodniłeś że wiedzy w tym temacie jest równa zeru, a nawet jak wyżej w jednej z mej wypowiedzi wykazałem że twe wypowiedzi mają nawet wypowiedzi destrukcyjnej.
    kpp_jacek
    Zgadzam się z tobą jedne dyski potrzebują 8,9ms a inne 4,7ms czas dostępu a czas wyszukiwania też jest odpowiednio dłuższy lub krótszy w zależności od typu dysku, z gniazda jakiego typu korzystamy SATA II czy IDE. Wystarczy dokonać wymiany RAM-u np. mamy zintegrowany kontroler pamięci jedno kanałowy a na płycie mamy dwa gniazda pod pamięć RAM 400MHz i w jedno wkładamy pakiet 512MB/400MHz, komputer śmiga ale od czasu do czasu się zacina, ale dodajemy następne 512MB RAM/400MHz, komputer zwalnia x2 czyli 200MHz. Więc dajemy jeden pakiet o pojemności 1GB pamięci RAM /400MHz, komputer teraz śmiga i się nie zacina. Przy pomiarze Everestem uzyskujemy 400MHz jako częstotliwość optymalna, zamiast 200MHz. Oczywiście przy kontrolerze jedno kanałowym stosujemy pakiety RAM jednostronne, inaczej komputer odmówi posłuszeństwa.
    Piszę pakiety ponieważ jak ktoś pisze "Kości RAM" to oznacza to jeden układ scalony, a wiadomo w takim pakiecie jest takich kości więcej niż jeden układ scalony.
    Dlatego nie zawsze zmiana CPU jest uzasadniona zwłaszcza że prędkość może wzrosnąć o 5% do 20% a zmiana tylko pamięci RAM to prędkość co najmniej 30% do 50%.
  • Helpful post
    #39
    mat_ed
    Level 43  
    Brutus3, nie chce mi sie czytac calych Twoich wypowiedzi teraz, jednak rzuca mi sie w oczy to,ze tak polecasz program Odkurzacz. Daruj sobie naprawde z tym programem. Osobiscie mialem juz kilka przypadkow uwalonych systemow wlasnie po uzywaniu odkurzacza, jak sama nazwa wskazuje odkurza i potrafi to zrobic naprawde skutecznie - odkurzyc caly system,ze juz sie nie podniesie.
  • Helpful post
    #40
    Brutus3
    Level 15  
    Ciekawe ja jego używam nie będę się licytował jak długo i śmiem twierdzić że jak się nie potrafi czegoś używać to zawsze będzie twierdzić że coś jest złe. Złej baletnicy to i kapcie przeszkadzają.
    Quote:
    jak sama nazwa wskazuje odkurza i potrafi to zrobic naprawde skutecznie - odkurzyc caly system,ze juz sie nie podniesie.

    Tak jak się nie wie co można usunąć a co nie tylko polega się bezmyślnie na programie to świadczy o tym że nawet nie czytasz instrukcji dołączanej do programu.
    Komputer z Windows XP PRO SP2 dość wolno działa
    Zobacz są dwa pliki jakie nie wolno usuwać a według twej wypowiedzi jak miałeś Nero to usunąłeś te dwa pliki jako zbędne.
    Dalej szkoda komentować stosuj zasadę "Przed użyciem nie wyrzucać lecz należy przeczytać instrukcję obsługi"
    Po drugie system się podniesie bo masz automatycznie wykonywaną kopię usuwanych plików. Czy ty miałeś z tym programem styczność wątpię.
  • Helpful post
    #41
    mat_ed
    Level 43  
    Quote:
    Czy ty miałeś z tym programem styczność wątpię.

    Styczność miałem ale to nie mi padały systemy tylko moim klientom, właśnie niedoświadczonym tak jak napisałeś. Dlatego nie uważam aby to był bezpieczny program. Poza tym ja ogólnie rzecz biorąc staram się z tego typu oprogramowania nie korzystać.
  • Helpful post
    #42
    Brutus3
    Level 15  
    I widzisz dałeś odpowiedź tylko tak na okrętkę :D, wniosek jeden każdy program jest zły do puki nie poznamy a zwłaszcza programy przy pomocy których wykonujemy manipulacje w rejestrach czy usuwamy cokolwiek nie wiedząc co usuwamy.
    Dlatego napisałem "Przed użyciem nie wyrzucać tylko przeczytać instrukcję obsługi" i nie każdy program może obsługiwać przeciętny użytkownik. A tak Proponuję koledze powrót do Odkurzacza 11 i zapoznać się z nim ( zawsze jestem do dyspozycji i wyjaśnię to co wiem ale nie wszystko). Nie będę się licytował o czasie od kiedy mam do czynienia z komputerem, proszę mi wierzyć że w miarę dużo programów przetestowałem ale nie wszystkie wiele programów nie znam i tu się nie wypowiadam.
  • Helpful post
    #43
    PZ IX
    Level 35  
    Jeśli chodzi o szybkości różnych dysków twardych, to zależy sporo właśnie tak jak napisali przedmówcy - od kontrolerów na płycie głównej, interfejsu, rozmiaru pamięci podręcznej (cache) na HDD, właściwości mechaniki. Jednakże nie rozumiem kolegi, który twierdzi, ze:
    ZooMpl wrote:
    Dlamnie odwrotnie , im mniejszy dysk tym szybsza praca.

    Przecież dysk IDE 8-10 gigabajtów nie będzie nigdy szybszy od 80 GB! Ale dalej to być może już mniej jest widoczne; przykładowo mamy dysk 80 GB SATA II i HDD 250 GB SATA II. Tutaj już w dużej mierze daje cache, czas dostępu - wydaje mi się, że w tym miejscu dużą rolę odgrywa zagęszczenie zapisu. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
    Co do pamięci RAM o sumarycznej pojemności 1GB dla zastosowań biurowych, internetowych w Windows XP - nie skomentuję. 512 megabajtów to wystarczająco!
  • Helpful post
    #44
    Brutus3
    Level 15  
    Proszę brać przykład z instalacji sytemu Lunix, tam wyraź nie jest napisane, jakie wymagania taki system potrzebuje by po zainstalowaniu nie mieć problemów. To samo system Windows proszę zainstalować system, antywirus firewall, program do optymalizacji i program do usuwania wirusów, trojanów, i innych śmieci np. Spybot-Search&Destroy. Kto wie jak programy pracują to wie że oprócz pamięci jaką one zajmują potrzebują jeszcze pewien obszar pamięci do przeprowadzenia operacji arytmetyczno-logicznych (porównawczych prawda, fałsz). Do tego dodajmy pakiet biurowy w wersji podstawowej i już mamy problem. Dlatego obecnie wielkość pamięci RAM ma duże znaczenie i oczywiście częstotliwość jej pracy (MHz).
    A wielkość dysku do prędkości odczytu czy dostępu do pliku obecnie nie odgrywa dużej roli choć są dyski o prędkości obrotowej talerzy 10.000 obr/min ale są one głośne w czasie pracy, drogie i jeszcze o małej pojemności a dane o danym pliku zawsze są zapisywane w jednym miejscu i stop, myślę że to wystarczy wyjaśnień w tym wątku.
  • Helpful post
    #45
    Anonymous
    Anonymous  
  • Helpful post
    #46
    Aniakwiat
    Level 10  
    Tak z ciekawości pytanie do Brutus3.
    Co rozumiesz przez prawidłowy format partycji systemowej? Jak można dokonać nieprawidłowego formatowania?
    I jakiż to reżim technologiczny trzeba zachować przy formatowaniu partycji i instalowaniu systemu?

    Generalnie używasz bardzo ciekawych słów ;)
  • Helpful post
    #47
    Fredw
    Level 23  
    Ja bym poprosił o wyjaśnienie tych twierdzeń:
    Quote:
    Dlatego formatować dysk możesz sobie tyle ile producent określił w czasie żywotność sprzętu np. jak wyznaczył 600.000 godz to w tym czasie możesz sobie zrobić tyle formatów ile zdążysz.

    Co się stanie jak sformatujemy dysk w 600.001 godzinie ? Wybuchnie czy co ? 8-O

    Quote:
    Wystarczy dokonać wymiany RAM-u np. mamy zintegrowany kontroler pamięci jedno kanałowy a na płycie mamy dwa gniazda pod pamięć RAM 400MHz i w jedno wkładamy pakiet 512MB/400MHz, komputer śmiga ale od czasu do czasu się zacina, ale dodajemy następne 512MB RAM/400MHz, komputer zwalnia x2 czyli 200MHz. Więc dajemy jeden pakiet o pojemności 1GB pamięci RAM /400MHz, komputer teraz śmiga i się nie zacina.

    No to ja czegoś znowu nie rozumiem, jakim cudem w takim razie uzyskałem WIĘKSZĄ wydajność przy konfiguracji 2*512 niż przy 1*1024 :?

    Quote:
    Jak byś uważał przy instalacji systemu Windowsa oczywiście format przeprowadzając z pod Windowsa zobaczył byś że system z ilości wyznaczonej partycji wydziela partycję free 8MB na różne wpisy do których z pod Windowsa nie masz dostępu.

    O kurde :shocked!:
    Ja nie mam tych 8MB, bo partycjonowałem dysk spod zewnętrznego menadżera. Co ja mam teraz zrobić ? :cry:
  • Helpful post
    #48
    Pytong
    Level 32  
    W życiu nic mnie nie bawi tak, jak ludzie którzy twardo trwając w swoich racjach, żyją w błogiej nieświadomości o swojej niewiedzy. Takie konta jak twoje Brutus3 pojawiają się i znikają. Przez tyle lat jak tu jestem, takich wypowiedzi i różnych mądrości można poczytać na pęczki. Czasami wchodzę tu żeby jeszcze bardziej poprawić sobie humor. No ale do rzeczy.
    Brutus3 wrote:
    Pytong nie czuj się wyróżniony, zapominasz że postęp idzie do przodu.
    Do czegoś pijesz. Nikt nie wie do czego.
    Brutus3 wrote:
    I nie zapominaj że praca na komputerze to nie tylko Windows ale są jeszcze programy inne jakie ....
    Ale komu to tłumaczysz? no komu po co po raz 10-ty ten sam wątek, w którym wszystko jest jasne. Ja się obracam w konkretach. Wymagania windows to wymagania windows. Pytanie<-> odpowiedź. Ty tworzysz jakieś historie. Tylko nie wiem skąd czerpiesz ich treść.
    Brutus3 wrote:
    wykorzystujemy i jak kiedyś dla Win. 98 wystarczyło 64MB plus dodatkowa pamięć wirtualna zarezerwowana na dysku
    No przecież pisałem już to wcześniej, że 64MB pamięci dla systemu, w momencie gdy ty tworzyłeś opowiadanie o tym, że wystarcza 256 pamięci (a teraz odwrót -> 64MB + swap :D )
    Brutus3 wrote:
    Dziś nawet 128MB ledwo wystarcza zwłaszcza jak używamy programu wymagającego dodatkowego programu np. microsoft.NET F 2.0 z SP1 (186MB) po instalacji i zoptymalizowaniu tego programu. Zainstaluj pakiet Microsoft Office i zacznij pracować tylko na edytorze tekstu.
    Nie wiem skąd bierzesz te innowacyjne informacje. "NET framework 2.0" >>>link<<<. Jakie 128MB? pamięci jakiej operacyjnej? czy wolnej. Bo nie wiem już o jakim systemie piszesz. I skąd 186MB? ktoś wie? NET framework 2.0 to nie jest program za pomocą, którego otwierasz inny program. NET to jest platforma, która w środowisku programowania CLR, wymaga swoich bibliotek, do uruchomienia aplikacji pod nią tworzonych. Napisze to dla niewiedzących. Taka alternatywa dla javy.
    Brutus3 wrote:
    Od razu sobaczysz jak spowolni się praca komputera a przy 64MB będziesz miał zawieszenia komputera (oczywiście nie restarty).
    Nigdy pewnie nie używałeś .NET na win98, więc znowu jakieś historie.
    Brutus3 wrote:
    Spróbuj użyć Nero 6, ten program wymaga do płynnej pracy minimum 1GB pamięci RAM.
    Ehh. Ty to sam wymyślasz? >>>link<<<. Zresztą nie przypominam sobie problemów z nero 6, bez względu na to czy miałem komputery WinXP na 256MB czy WinXP na 512MB.
    Brutus3 wrote:
    Nawet mając 1GB pamięci RAM jak używasz Nero 6 włącz radio internetowe albo spróbuj odsłuchiwać video klip z dysku twardego a zobaczysz że zapis na płytę skończy się informacją Error.
    Jak to mówią. Albo rybki albo akwarium. Jak się nagrywa płyty to się nie ogląda z tego samego dysku filmów, bez względu na ilość pamięci operacyjnej i oprogramowania do nagrywania.
    Brutus3 wrote:
    Jak byś uważał przy instalacji systemu Windowsa oczywiście format przeprowadzając z pod Windowsa zobaczył byś że system z ilości wyznaczonej partycji wydziela partycję free 8MB na różne wpisy do których z pod Windowsa nie masz dostępu.
    Jak zawsze pod wrażeniem twojej wymyślonej wiedzy. Nie tworzy partycji 8MB, tylko w momencie zarezerwowania całego dysku na jedną partycje, pozostawia wolne nieprzydzielone miejsce potrzebne w celu repartycjonowania dysku.>>>link>>>
    Brutus3 wrote:
    Po co babci 1GB pamięci RAM po to że jeśli chciała by przeglądać fotografie rodzinne oraz wnuczków, to grafika wymaga jednak dużo pamięci i w zależności od zainstalowanego programu, z reguły takie programy obecnie wymagają dodatkowo zainstalowania microsoft.NET F 2.0 (186MB).
    Heh. 1GB do przeglądania fotografii wnuczków : PP rewelacja dnia :spoko:
    Brutus3 wrote:
    To było dawno w średniowieczu i wystarczały liczydła, a co babci wystarczy czy IE czy Firefox, do za taką radę destrukcyjną o de mnie miałabyś tydzień wolnego od forum (blokady wypowiedzi) abyś miał czas zapoznać się z testami i opiniami na temat tych dwóch przeglądarek.
    o kurcze ...
    Każdą twoją bajkę można obalić jednym zdaniem, odwołując się do rzeczywistego źródła i na temat. Mity odnośnie wyższości FF nad IE wyślij do producenta jednego lub drugiego produktu. Następny ewangelizator Firefox się znalazł. Dużo tekstu i testów zebranych z internetu o dość wątpliwej prawdzie (zależy kto robi test).
    Brutus3 wrote:
    Jeśli sądzisz że to ogólniki to zapoznaj się z tym co usuwa program optymalizujący np. Odkurzacz 11, i wtedy krytykuj.
    Osobiście nigdy nie słyszałem o takim wynalazku, ale już nazwa jest kiepska. Co prawda nie używam XP od dawna i jak widzę nie tylko ja. Ogólnie to tak brzmi jak w zaleceniu lekarskim, że lewatywa dobra na wszystko; czyli odkurzaczem go Panie, odkurzaczem. I wtedy wreszcie XP stanie się idealnym wymarzonym systemem operacyjnym.
    Brutus3 wrote:
    Sprawa formatu
    Quote:
    Jakaś wiedza utajniona, Brutus3 nie zdradza szczegółów jakież spełniać warunki w czasie instalacji systemu

    Nie wiedza utajniona a tak jak przy produkcji czegokolwiek należy zachować reżim technologiczny jeśli orientujesz się o co chodzi. że nie wnosisz nic nowego tylko wnosisz odpowiednie restrykcyjne zachowanie się przy instalacji systemów i nie tylko ich lecz i innych programów.
    Jakież znowu restrykcje? O ja cie :D Normalnie wrzucasz instalację i idziesz na kawę. Koniec restrykcji hehe. Ale o wiedzy utajnionej się nie dowiedzieliśmy. W końcu to tajne.
    Brutus3 wrote:
    Tak tu zaszła pomyłka bo chodziło o SATA 1,5Gb/s to 150Mb/s transfer i SATA II 3Gb/S czyli 300MB/s i z DMA chodziło o IDE.
    Mylisz podstawowe sprawy. To są już takie błędy, że wstyd by mi było tutaj wchodzić. 1,5Gb/s to nie jest ani 150Mb/s ani nawet 150MB/s. Podawane w standardach SATAI i SATAII: 1,5Gb/s oraz 3Gb/s to jest tzw. transfer-rate. Nie można tego przeliczać w sposób dosłowny, bo 3Gb/s to rzeczywiście jakieś 375MB/s. Natomiast gdybyś trochę znał praktyki zamiast się mądrzyć napisałbyś o 8b/10b encoding. Wtedy rzeczywiście wiadomo, skąd pojawia się 300MB/s w standardzie SATAII 3Gb/s czy 150MB/s w standardzie 1,5Gb/s SATAI.
    Brutus3 wrote:
    Quote:
    Standard jaki muszą spełniać dzisiejsze dyski twarde to temperatura otoczenia 5-55 stopni podczas pracy. Żadnych tajemnic w tej materii nie ma. Zakres jest dość duży.

    Pierwsze nie myl optymalnej temperatury środka smarującego do temperatury urządzenia. Po drugie błąd optymalna temperatura środka smarującego to 50ºC do 58ºC. Jest wyraźnie opisane że chodzi o temperaturę wpływającą na powierzchnię dysku, czyli sam dysk powinien być odpowiednio chłodzony.
    Człowieku kogo w eksploatacji dysku obchodzi temperatura jakiegoś smarowidła. Odbiorca końcowy czyta w specyfikacji lub na obudowie urządzenia: temperatura otoczenia podczas pracy dysku powinna mieścić się w granicach 5-55 stopni celsjusza. To są temperatury jakie dysk może napotkać w środku obudowy. Więc nie pisz o jakichś temperaturach powierzchni dysku.
    Brutus3 wrote:
    Porównanie że obecne dyski i ich praca to nie czasy komputerów 8 bitowych ma uzasadnienie.

    Nie ma uzasadnienia. Dyski twarde praktycznie nie istniały w epoce komputerów 8-bitowych. A jak nie istniały to nie ma czego porównywać.
    Brutus3 wrote:
    Quote:
    System RAID "nie umożliwia" szybszych czasów szukania i dostępu do danych. Nie wiem z jakim systemem RAID miałeś człowieku do czynienia. Chyba z żadnym.

    Brak mi sił na komentarz, pozostawiam to innym mocniejszym psychicznie.
    Jaki ty jesteś biedny ehehe. Czas dostępu w RAID bez znaczenia na zastosowany level i tak zależy od prędkości obrotowej dysków, a nie od RAID :D W pewnych sytuacjach i zastosowanych układach macierzy, parametry czasów dostępu związanych z odczytem lub zapisem bywają nawet gorsze niż na pojedynczym dysku. Ale no cóż lubisz bajki opowiadać.
    Brutus3 wrote:
    Ogólnie ja wiem mało może i na pewno mało wiedzy, ale twe wypowiedzi tylko w tym temacie i tym wątku udowodniłeś że wiedzy w tym temacie jest równa zeru, a nawet jak wyżej w jednej z mej wypowiedzi wykazałem że twe wypowiedzi mają nawet wypowiedzi destrukcyjnej.
    Nie wiem skąd się wziąłeś. Z forum o2? Tutaj ludzie mają ogromna wiedzę. Jeśli nie wiesz o czym mówisz to nie wypowiadaj się, bo narażasz się na śmiech. A trochę było nam śmieszno na gg :D Tu na tym forum liczą się konkretne informacje. A nie opowieści z życia i oczytane po forach głupoty. Tworzysz tak długie posty zamiast odpowiedzieć jednym zdaniem, że nikomu się tego nie chce czytać. Tym bardziej trzeba się namęczyć, bo prawie wcale nie ma przecinków.
    Brutus3 wrote:
    Wystarczy dokonać wymiany RAM-u np. mamy zintegrowany kontroler pamięci jedno kanałowy a na płycie mamy dwa gniazda pod pamięć RAM 400MHz i w jedno wkładamy pakiet 512MB/400MHz, komputer śmiga ale od czasu do czasu się zacina, ale dodajemy następne 512MB RAM/400MHz, komputer zwalnia x2 czyli 200MHz. Więc dajemy jeden pakiet o pojemności 1GB pamięci RAM /400MHz, komputer teraz śmiga i się nie zacina. Przy pomiarze Everestem uzyskujemy 400MHz jako częstotliwość optymalna, zamiast 200MHz. Oczywiście przy kontrolerze jedno kanałowym stosujemy pakiety RAM jednostronne, inaczej komputer odmówi posłuszeństwa.
    Piszę pakiety ponieważ jak ktoś pisze "Kości RAM" to oznacza to jeden układ scalony, a wiadomo w takim pakiecie jest takich kości więcej niż jeden układ scalony.
    To nie od tego zależy. Jednokanałowy kontroler ma szerokość magistrali 64bity, a dwukanałowy 128. Co zwiększa odczyt z 3,2 do 6,4GB/s. To nie zależy od żadnych MHz, bo częstotliwość efektywna pamięci PC3200 to było jest i będzie 200MHz.
    Brutus3 wrote:
    Dlatego nie zawsze zmiana CPU jest uzasadniona zwłaszcza że prędkość może wzrosnąć o 5% do 20% a zmiana tylko pamięci RAM to prędkość co najmniej 30% do 50%.
    Do tego jeszcze odkurzacz 11 i masz Panie 70% szybciej. :D
    mat_ed wrote:
    Brutus3, nie chce mi sie czytac calych Twoich wypowiedzi teraz
    Nie tylko Tobie :D
    Brutus3 wrote:
    Złej baletnicy to i kapcie przeszkadzają
    Powiedzenia też tworzy nowe .. :D "Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy"
    PZ IX wrote:
    Przecież dysk IDE 8-10 gigabajtów nie będzie nigdy szybszy od 80 GB!
    Nie skądże :D ten pierwszy będzie mieć 10MB/s ten drugi 40MB/s. Rzeczywiście różnica niewielka :D
    Brutus3 wrote:
    Kto wie jak programy pracują to wie że oprócz pamięci jaką one zajmują potrzebują jeszcze pewien obszar pamięci do przeprowadzenia operacji arytmetyczno-logicznych (porównawczych prawda, fałsz).
    Nie pogadasz :D
    Brutus3 wrote:
    10.000 obr/min ale są one głośne w czasie pracy, drogie i jeszcze o małej pojemności a dane o danym pliku zawsze są zapisywane w jednym miejscu i stop, myślę że to wystarczy wyjaśnień w tym wątku.
    No jeśli kilkaset GB pojemności to mało. No to nie wiem :D A o tym tajnym zapisie danych w jednym miejscu dysku i stopach, posłucham z zaciekawieniem.
    Aniakwiat wrote:

    Tak z ciekawości pytanie do Brutus3.
    Co rozumiesz przez prawidłowy format partycji systemowej? Jak można dokonać nieprawidłowego formatowania?
    I jakiż to reżim technologiczny trzeba zachować przy formatowaniu partycji i instalowaniu systemu?
    Całemu temu topicowi towarzyszy niejako kurtyna tajemniczości :D i klimat bajkowego świata.
    Fredw wrote:
    Co się stanie jak sformatujemy dysk w 600.001 godzinie ? Wybuchnie czy co ?
    W ogóle na to nie zwracaj uwagi, bo to się ma nijak do całego tematu.
    Fredw wrote:
    No to ja czegoś znowu nie rozumiem, jakim cudem w takim razie uzyskałem WIĘKSZĄ wydajność przy konfiguracji 2*512 niż przy 1*1024
    Bo te informacje nie wiem skąd się wzięły. Ktoś wie?
    Fredw wrote:
    Ja nie mam tych 8MB, bo partycjonowałem dysk spod zewnętrznego menadżera. Co ja mam teraz zrobić ?
    Nie słuchać głupot :|
    Brutus3 wrote:
    ... każdy program jest zły do puki nie poznamy ...
    Hmm. Nie znam takiego zwrotu: co to jest puka?
  • Helpful post
    #49
    Brutus3
    Level 15  
    Pytong
    Quote:
    Ale komu to tłumaczysz? no komu po co po raz 10-ty ten sam wątek, w którym wszystko jest jasne. Ja się obracam w konkretach. Wymagania windows to wymagania windows. Pytanie<-> odpowiedź. Ty tworzysz jakieś historie. Tylko nie wiem skąd czerpiesz ich treść.

    Dla tych co nie są tak obeznani z komputerem jak ty, forum to nie ty a ty to nie forum zdaje się ze różni ludzie tu zaglądają i nie są takim guru w temacie jak ty, i zdaje się że o tym zapomniałeś.
    Resztę wyjaśnień jak mi czas pozwoli to prywatnie aby nie robić zamieszania na forum.

    Instalacja systemu jako przykład porównam to do zamiatania podłogi i pytam się jeśli zamiatasz to miotłą ruszasz do siebie czy od siebie. To samo z czymkolwiek byś nie robił musisz wiedzieć jak należy to robić byś uzyskał jak najlepsze wyniki. Tak postąpili Japończycy kupując od amerykanów licencje pierwsze układy scalone produkowane w USA były gorszej jakości od układów Japońskich. Czemu bo podnieśli poprzeczkę reżimu technologicznego i to samo dotyczy instalacji sytemu i nie tylko bo wszelkich programów. Pierwsze to nie należy instalować systemu przy włączonym internecie chodzi o wyłączenie modemu z sieci. Po drugie nie należy (w przypadku systemu Windowsa), wykonywać formatowania i instalować systemu (dlaczego a złap wirusa lub innego śmiecia i niech ci system rozsypie, po powtórnej takiej instalacji będziesz miał to samo co przed albo i gorzej jest to sprawdzone ja tak miałem), co należy zrobić to wcześniej pisałem.
    I dopiero po tym formacie można spokojnie instalować system (jak w czasie instalacji padnie pytanie czy instalować na tej partycji to potwierdzamy nie formatujemy powtórnie).Oczywiście na końcu instalacji będzie pytania o włączenie automatycznej aktualizacji sytemu wyłączamy tę opcję. Potem sterowniki do płyty głównej, przeglądarkę, antywirusa, firewalla, program do optymalizacji systemu i program XP-AntiSpy do wyłączenia zbędnych procesów i programów.
    Dopiero po takiej instalacji, aktywujemy połączenie internetem i dokonujemy aktualizacji wszystkich programów, bez Windowsa. Teraz włączamy opcje aktualizacji Windowsa i jak ktoś ma legalnego włącza opcję automatyczną. Tak zainstalowany system i podstawowe oprogramowanie pozostawiamy włączone na pół dnia by umożliwić ściąganie i instalację poprawek do systemu. Nie instalujemy żadnych innych programów nie uruchamiamy przeglądarek. Po ściągnięciu aktualizacji, dokonujemy czyszczenia komputera z zbędnych plików, folderów, wpisów w rejestrach a zobaczycie ile tego będzie leciutko ponad 300MB jak nie więcej uzyskacie wolnego miejsca na dysku twardy a i sam system przyśpieszy, dodatkowo pozbędziecie się miejsc gdzie wirusy się z reguły zagnieżdżają.
    Uwaga dla tych wszystko wiedzących (guru) te informacje nie są dla was ale dla tych co mają problem z instalacją i po instalacji systemu.
    Jeśli chodzi o dyski twarde proszę sobie przeczytać jeszcze raz wpływ temperatury na powierzchnię płyty pokrytej warstwą ferro magnetyczną, przy zbyt wysokich temperaturach warstwa ulega destrukcji i powstają tg. dziury magnetyczne i potem jest to odczytywane jako złe sektory nie do zapisu/odczytu. Czas powstawania takich dziur uzależnione jest od działania czasu i wysokości temperatury w jakim były poddane płyty w dysku twardym. Producent podaje optymalną temperaturę łożyska a nie całego urządzenia.
    Sumując wiadomość dla autora wątku i co mają problem z powolnym komputerem (muleniem zacinaniem) wpierw sprawcie ile macie programów na raz uruchomionych i wyłączyć co najmniej połowę, jak to nie pomaga to zwiększyć ilość pamięci RAM a instalację systemu zrobić jak opisałem.
    A gwarantuję wam że problemów nie będziecie mieli do puki sami coś w systemie/komputerze nie zepsujecie.
    Jest to opis z doświadczenia mego i mych znajomych i nie tylko.
    Co do Pytonga:
    Chcesz używać przeglądarki IE to sobie ją używaj, ale nie krytykuj innych. Bo jak wiesz przeglądarki mają dziury przez które wchodzą wszelkiego rodzaju śmieci tylko że IE ma nie dziury ale otwory w stosunku do FF. Cóż jesteś miłośnikiem IE a ja miłośnikiem bezpiecznej przeglądarki a opinię opieram na użytkownikach a nie na producentach dlaczego nie trzeba komentarza.
    Jeszcze jedno gdyby pan czytał uważnie a nie wyrywkowo i przestał się uważać za guru, to zwrócił by pan uwagę że niektóre wartości są podane jako przykład a więc są to wartości orientacyjne bo są zmienne dotyczy to np. platformy
    Quote:
    Nie wiem skąd bierzesz te innowacyjne informacje. "NET framework 2.0" >>>link<<<. Jakie 128MB? pamięci jakiej operacyjnej? czy wolnej. Bo nie wiem już o jakim systemie piszesz. I skąd 186MB? ktoś wie? NET framework 2.0 to nie jest program za pomocą, którego otwierasz inny program. NET to jest platforma, która w środowisku programowania CLR, wymaga swoich bibliotek, do uruchomienia aplikacji pod nią tworzonych. Napisze to dla niewiedzących. Taka alternatywa dla javy.

    Używając programu graficznego który wymaga wyżej wymienionej platformy raz potrzebuje 1MB pamięci RAM innym razem 20MB wiesz pan że jedna fotografia średnio potrzebuje 5MB w zależności jakim aparatem było wykonywane i w jakiej rozdzielczości. A skąd wiem że 186MB proszę włączyć opcję w Windowsie "Dodaj lub usuń programy" i tam masz pan podane wielkości faktyczne danego pliku/programu.
    Widać że potrafisz pan krytykować wszystko co nie jest po pańskiej myśli a przez to uniemożliwiasz pan innym userom do słusznej mającej rację wypowiedzi.
  • Helpful post
    #50
    Jack14
    Level 38  
    Zastosowałem się do rady moderatora (zmieniłem post).

    Pozdrawiam.
  • Helpful post
    #51
    Kolobos
    IT specialist
    Przed zamknieciem i usunieciem wyroznienia tematu warto usunac bzdurne posty.
  • Helpful post
    #52
    Pytong
    Level 32  
    Kolobos wrote:
    Przed zamknieciem i usunieciem wyroznienia tematu warto usunac bzdurne posty.


    Dodałem temu topic-owi nieco "rzeczywistości" i chyba tyle w temacie. Brutus3 i tak nic z tego nie zrozumiał. Dalej zdziera tą samą płytę.
  • Helpful post
    #53
    Fredw
    Level 23  
    Quote:
    Nie słuchać głupot Neutral

    No cóż, moje wypowiedzi były ironiczne, ale nie będę krył, że czekałem na odpowiedź kolegi Brutusa.

    ps. Ja wiem, że to głupota, ale czy inni też ?
    Ja gdybym nie znał się kompletnie na komputerach to mógł bym to wziąć za pewniki, dużo tekstu, "mądre", "fachowe" zwroty i..... i to by było na tyle, bo sensu w tych elaboratach to chyba nigdy się nie doszukamy.

    Pozdrowienia dla wszystkich, którzy prostują te "fachowe" wypowiedzi :)
  • Helpful post
    #54
    tzok
    Moderator of Cars
    Quote:
    Jak byś uważał przy instalacji systemu Windowsa oczywiście format przeprowadzając z pod Windowsa zobaczył byś że system z ilości wyznaczonej partycji wydziela partycję free 8MB na różne wpisy do których z pod Windowsa nie masz dostępu.
    Te mityczne 8MB to obszar zarezerwowany na potrzeby ewentualnej konwersji na wolumin dynamiczny, można ich nie zostawiać, ale konwersja będzie wtedy niemożliwa:
    http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;225822


    Quote:
    Używając programu graficznego który wymaga wyżej wymienionej platformy raz potrzebuje 1MB pamięci RAM innym razem 20MB wiesz pan że jedna fotografia średnio potrzebuje 5MB w zależności jakim aparatem było wykonywane i w jakiej rozdzielczości. A skąd wiem że 186MB proszę włączyć opcję w Windowsie "Dodaj lub usuń programy" i tam masz pan podane wielkości faktyczne danego pliku/programu.
    To obszar jaki program/pakiet zajmuje na dysku, nie ma większego związku z tym ile pamięci RAM zajmuje... a tak swoją drogą to na 9x nie da się zainstalować .NET 2.0

    Quote:
    Kto wie jak programy pracują to wie że oprócz pamięci jaką one zajmują potrzebują jeszcze pewien obszar pamięci do przeprowadzenia operacji arytmetyczno-logicznych (porównawczych prawda, fałsz).
    Gdzieś bije ale nie wiesz w którym kościele... coś tam słyszałeś pewnie o architekturze von Neumana i Harvardzkiej tylko nie bardzo wiesz o co tam chodziło i która jest która ;) Mówią Ci coś pojęcia pamięć kodu i pamięć danych? Bez względu na architekturę operacje są wykonywane w procesorze z wykorzystaniem ALU i rejestrów wewnętrznych, a nie pamięci operacyjnej ani nawet podręcznej.


    Naprawdę proponuję zebrać wypowiedzi kolegi Brutus3 i umieścić je w dziale... Na wesoło, przynajmniej jakiś pożytek z tego będzie.
  • Helpful post
    #55
    blackrage
    Level 14  
    Nie no - takiego steku bzdur, jakie wypisuje Brutus3 to dawno nie czytałem

    przez naprawdę długi czas używałem XP SP2 ze 128MB DDR, procek Duron 1G, dysk 20G, płyta asusa - modelu juz nie pamiętam - i płytki w nero nagrywałem !

    a już czary z instalacją to całkiem powalają,

    odłączanie internetu - owszem był czas, że wyszedł taki robal, który restartował kompa po minucie ( nazwy nie pamietam ) i ten robal, przy instalacji xp wwalał się przez podpiętego neta - ale to było przed XP SP2, przy XP z SP2 - takiego zagrożenia nie ma

    ( ciekawostka - po zakupie nagrywarki dvd, płytkę potrafiło mi nagrywać godzinę, okazało się, że dysk ma za małą prędkość odczytu i musiałem zakupić nowe 120G, - możliwe, że wtedy miałem już 128MB + 256MB pamięci )

    a i jeszcze jedno - na pierwszej stronie wątku kolega telefon123 - napisał, że preferuje reinstlację systemu jako remedium na jego spowolninie, potem wypowiedź była moderowana.
    i następnie w wypowiedziach jeszcze kilka osób było dokładnie za tym samym rozwiązaniem, dlaczego nie rozdaje dalszych nominacji do klubu ?
    Ja także uważam, że co jakiś czas system jest dobrze postawić od nowa.
    Oczywiście nie bawię się w instalowanie wszystkiego kolejno - system postawiłem raz, wrzuciłem sterowniki, wrzuciłem programy, pokonfigurowałem sobie wszystko zgodnie z moimi preferencjami, a potem zrobiłem obraz partycji i teraz przywrócenie systemu zajmuje mi 10-15 min
  • Helpful post
    #56
    tzok
    Moderator of Cars
    Robal, a właściwie robale to Blaster i Sasser.

    Co do 128MB - ok, ale XP bez SP, przy SP1 256MB jeszcze starczało do w miarę wygodnej pracy, ale przy SP2 i SP3 to już 512MB wydaje mi się być minimum.
  • Helpful post
    #57
    Pytong
    Level 32  
    tzok wrote:
    Robal, a właściwie robale to Blaster i Sasser.

    Co do 128MB - ok, ale XP bez SP, przy SP1 256MB jeszcze starczało do w miarę wygodnej pracy, ale przy SP2 i SP3 to już 512MB wydaje mi się być minimum.

    I to są wreszcie konkrety. 128MB to faktycznie minimum, ale są osoby które pracowały w takich warunkach i jakoś "przeżyli"
  • Helpful post
    #58
    Brutus3
    Level 15  
    Quote:
    Cytat:
    Quote:
    Używając programu graficznego który wymaga wyżej wymienionej platformy raz potrzebuje 1MB pamięci RAM innym razem 20MB wiesz pan że jedna fotografia średnio potrzebuje 5MB w zależności jakim aparatem było wykonywane i w jakiej rozdzielczości. A skąd wiem że 186MB proszę włączyć opcję w Windowsie "Dodaj lub usuń programy" i tam masz pan podane wielkości faktyczne danego pliku/programu.

    To obszar jaki program/pakiet zajmuje na dysku, nie ma większego związku z tym ile pamięci RAM zajmuje... a tak swoją drogą to na 9x nie da się zainstalować .NET 2.0

    To zobacz :
    Komputer z Windows XP PRO SP2 dość wolno działa
    Jak klikniesz to zobaczysz za duży rozmiar obrazka.
    Czyli da się zainstalować i chodzi jakby co.

    [quote]a już czary z instalacją to całkiem powalają, [/quote
    Dotyczy sposobu instalacji systemu nie czary a zdrowy rozsądek i sprawdzona praktyka.
    Quote:
    odłączanie internetu - owszem był czas, że wyszedł taki robal, który restartował kompa po minucie ( nazwy nie pamietam ) i ten robal, przy instalacji xp wwalał się przez podpiętego neta - ale to było przed XP SP2, przy XP z SP2 - takiego zagrożenia nie ma

    Głupotą jest być ignorantem, zawsze istnieje zagrożenie, to tak jak twierdzenie że po zainstalowaniu programu anty wirusowego mamy na 100% zabezpieczony komputer przed infekcją.
    Quote:
    a i jeszcze jedno - na pierwszej stronie wątku kolega telefon123 - napisał, że preferuje reinstlację systemu jako remedium na jego spowolninie, potem wypowiedź była moderowana.
    i następnie w wypowiedziach jeszcze kilka osób było dokładnie za tym samym rozwiązaniem, dlaczego nie rozdaje dalszych nominacji do klubu ?
    Ja także uważam, że co jakiś czas system jest dobrze postawić od nowa.
    Oczywiście nie bawię się w instalowanie wszystkiego kolejno - system postawiłem raz, wrzuciłem sterowniki, wrzuciłem programy, pokonfigurowałem sobie wszystko zgodnie z moimi preferencjami, a potem zrobiłem obraz partycji i teraz przywrócenie systemu zajmuje mi 10-15 min

    Nie jestem wyznawcą że na wszelkie bolączki to jest ponowna instalacja systemu ale bywa czasami tak że tylko ona może przywrócić komputer to stanu używalności/przeznaczenia.
    Quote:
    Cytat:
    Kto wie jak programy pracują to wie że oprócz pamięci jaką one zajmują potrzebują jeszcze pewien obszar pamięci do przeprowadzenia operacji arytmetyczno-logicznych (porównawczych prawda, fałsz).
    Gdzieś bije ale nie wiesz w którym kościele... coś tam słyszałeś pewnie o architekturze von Neumana i Harvardzkiej tylko nie bardzo wiesz o co tam chodziło i która jest która Wink Mówią Ci coś pojęcia pamięć kodu i pamięć danych? Bez względu na architekturę operacje są wykonywane w procesorze z wykorzystaniem ALU i rejestrów wewnętrznych, a nie pamięci operacyjnej ani nawet podręcznej.

    Pamięć wirtualna wyznaczana na dysku twardym jako pamięć podręczna wykorzystywana przez system w przypadku jak zabraknie pamięci RAM, proszę sobie sprawdzić wykorzystując do tego jeden z programów np. Everest z reguły jest ona daw razy większa od faktycznej pamięci RAM np. jak mamy 512MB to wielkość pamięci wirtualnej ma 1GB.
    Quote:
    Cytat:
    Jak byś uważał przy instalacji systemu Windowsa oczywiście format przeprowadzając z pod Windowsa zobaczył byś że system z ilości wyznaczonej partycji wydziela partycję free 8MB na różne wpisy do których z pod Windowsa nie masz dostępu.
    Te mityczne 8MB to obszar zarezerwowany na potrzeby ewentualnej konwersji na wolumin dynamiczny, można ich nie zostawiać, ale konwersja będzie wtedy niemożliwa.

    Jakiej konwersji czego z kodu z binarnego na dziesiętny wytłumacz jak już podważasz podaną prze zemnie informację.
    Coś bije a nie wiesz co.
  • Helpful post
    #59
    Jack14
    Level 38  
    To ja może przypomnę kolegom o co chodziło pytającemu:

    cyt.: Witam,

    Moja babcia ma komputer stacjonarny z 256 MB RAM, który chodzi dość wolno.
    Usunąłem jednego wirusa przez !Avast .
    System to legalny Windows XP Professional SP2 PL.
    Przeczyściłem rejestr i usunąłem ponad 25 tysięcy plików temp.
    Czy ktoś mógłby przejrzeć logi i zobaczyć co jest nie tak?
    Jakie jeszcze logi załączyć?

    Czy ktoś jeszcze odpowiada na zadane pytanie ?

    Czy ten temat dotyczy zupełnie innego zagadnienia?


    Już się "pogubiłem" :cry:

    (proszę jesze raz zobaczyć wpisy w combo "te dla Babci")
  • Helpful post
    #60
    Brutus3
    Level 15  
    O i ja odpisałem zwiększyć pamięć RAM, to moja zasadnicza odpowiedź, jeszcze coś dodałem (wszystkich grzechów nie pamiętam).