Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

router TPlink TD8840 rozłącza internet po DYNDNS

darek farad 27 Dec 2008 00:15 2151 3
    darek farad
    Level 13  
    TD8840 TP-link działał pod neostradą bez zarzutu kilka miesięcy, po założeniu domeny na dyndns i zlikwidowaniu jej zaraz potem (chciałem tylko sprawdzic jak to działa), zaczął mi się rozłączac internet do kilku razy na dzień, powraca zawsze po resecie routera poprzez chwilowe odłączenie od zasilania lub po szybkiej konfiguracj, sytuacja nie zmieniła się nawet po powrocie do ustawień fabrycznych-proszę o pomoc, [/code]
    abdenagof
    Level 23  
    w momencie rozłączenia co masz w zakładce status w konfiguracji routera ? najlepiej ją tu wklej

prawdopodobne przyczyny są 2

- w czasie jak bawiłeś się dyndns zmieniłeś również parametr always on albo keep connect na "idle time" tzn że po jakimś czasie nieaktywności router sam rozłącza połączenie,

- problem z synchronizacją na linii, jesli w czasie rozłączenia gaśnie ci dioda synchronizacji to dzwoń na blękitną linię i zgłoś awarie
    yaiba
    Level 22  
    W tanich modemach typu skonfiguruj i zapomnij często tak się zdarza. Też już miałem podobny przypadek ale z przekierowaniem portów.

Jak ustawisz router/modem tej klasy i działa to trzeba go tak zostawić. Często się zdarza, że po zmianie konfiguracji modem/router zaczyna działać niestabilnie.

Ja na twoim miejscu by spisał sobie całą konfigurację, zrobił reset routera/modemu (małym przyciskiem ukrytym z tyłu urządzenia) i skonfigurował je ponownie i zobaczył czy to coś da. Mi 2 razy takie coś pomogło, bo nie oszukujmy się urządzenia Cisco to nie są.
    darek farad
    Level 13  
    niestety zakładki status nie znalazłem, reset robiłem już kilkakrotnie- również "z palucha" wklejam tu część zakładki diagnostic- mimo tych "FAIL" internet w tej chwili jest.Test the connection to your DSL service provider Test ADSL Synchronization: PASS Help
    Test ATM OAM F5 segment ping: F4/F5 FAIL Help
    Test ATM OAM F5 end-to-end ping: F4 FAIL Help

pozdrawiam