Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP uszkodzony sterownik, dysk, plyta?

27 Gru 2008 03:52 2052 5
  • Poziom 15  
    Witam. już nie ma siły do swojego kompa dlatego zwracam się z prośba o pomoc lub podpowiedz.komp to:

Microsoft Windows XP Home Edition
    Intel Pentium 4 530, 3000 MHz (15 x 200)
    ATI Radeon X300 Series (128 MB)
    Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]
    MAXTOR STM3500320AS (465 GB, IDE) oczywiście SATA

kontroler na plycie glownej to:
    Intel(R) 82801GB/GR/GH (ICH7 Family) Serial ATA Storage Controller - 27C0

parę miesięcy temu miałem płytę główna intela i do pewnego czasu wszystko śmigało. nagle samo uruchamianie systemu trwało ponad 3 minuty(po załadowaniu systemu sytuacja się nie poprawiała). myślałem ze padła płyta główna. ram sprawdziłem , dysk tez był ok .jedynie procka nie miałem jak sprawdzić . sprawdziłem odczyt z dysku, nie był większy niż 2 MB/s czyli beznadziejnie. więc kupiłem płytę główna.

do nowej płyty głównej dałem nowy dysk, RAM i taśmę SATA, przełożyłem stary zasilacz,starą grafikę,
    chodziło wszystko do dziś. dziś zrobiło się to samo(nagle system zaczął sie wieszać i powolnie chodzić). a o jednym nie dopisałem . gdy przepiąłem dysk na SATA1 chodził normalnie, jak padł(za kilka dni) przepinałem na kolejne aż mi zabrakło portów. w tej nowej płycie dokładnie tak samo . jadę na drugim już porcie SATA. a nie chce już pakować się w dalsze koszty jeśli nie jestem pewien co jest nie tak.Nie chce wieżyc ze dysk uszkadza porty SATA bo ten chodził u znajomego 2 tygodnie. Ręce już opadają. ktoś miał podobną sytuację?
    :cry:
  • Poziom 23  
    Witam! W jakim trybie pracują kanały SATA na płycie głównej.Informację tę znajdziesz w BIOS.Czy dokonałeś sprzątania antywirusami i ew. S&D?
  • Poziom 43  
    Sterowniki do płyty głównej zainstalowane ?
    Przedstaw screen'y z HDTune - wszystkie zakładki.
    Zapomniałeś napisać o najważniejszym, a mianowicie jaki masz zasilacz - marka i moc.
  • Poziom 15  
    Dziś zrobiłem zdjęcia z biosu dla ostawień SATA:

i możliwe tryby do wyboru:

a jeśli chodzi o zasilacz to :

i oczywiście nazwę płyty głównej:Gigabyte GA-946-S3 Link
    co do sterowników jak najbardziej zainstalowałem .Co do zrzutów z HD tune postaram sie jak najszybciej wrzucić .muszę przełączyć s powrotem na poprzedni port SATA i czekać aż się uruchomi ten demon prędkości.

możliwe jest ze wywala mi sterowniki SATA? starałem się drugi raz zainstalować ale instalator zapewne zauważa ze są i od razu kończy instalacje.
  • Poziom 15  
    na dzień dzisiejszy nie mam stacjonarki. uszkodził się dysk .mimo ze kreci talerzami to nie wykrywa go. Dysk maxtor model: STM3500320AS 500GB . niby na gwarancji jeszcze ale nie mogę znaleźć paragonu. Ktoś orientuje się czy mogę go odesłać na gwarancji bez dowodu zakupu? Jakieś sugestie? już sam nie wiem co robić.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Zasilacz który kolega ma w komputerze jest - delikatnie mówiąc - bombą zegarową, która najprawdopodobniej zadziałała.