Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Referat-pomoc (monitory)

Nethoni 27 Gru 2008 11:27 1702 2
  • #1 27 Gru 2008 11:27
    Nethoni
    Poziom 9  

Witam...
    Po swietach w szkole musze przedstawic klasie referat na temat monitorow LCD/plazma/crt
    W zwiazku z tym chcialbym sie do wiedziec od Was(bardziej doswadczonyc userow) co jest najwazniejsze, na co zwrocic uwage przy zakupie danego sprzetu, ktory z nich najlepszy itd.
    Zwracam sie do was poniewaz ja znam tylko te podstawowe dane, a chce wypasc jak najlepiej na forum klasy.
    Mam nadzieje ze mnie zrozumielście

0 2
  • #2 27 Gru 2008 13:03
    witek2323
    Poziom 12  

Co do monitorów lcd przy wyborze należy się kierować:
    - czasem reakcji przełączanego pixela.
    - kątami widzenia
    - jasnością, kontrastem
    Dochodzi do tego jeszcze przekątna, rozdzielczość i format obrazu.
    Czas przełączania jest związany z zastosowaniem w lcd tzw. efektu Cerra (odsyłam do wikipedii), ciekły kryształ potrzebuje czasu, aby zmienić swą strukturę i jest to związane z pewnym opóźnieniem - zamazaniem obrazu. Co do kątów widzenia, to komórka Cerra jest tak zbudowana, że najlepszy kontrast uzyskujemy patrząc wprost na matrycę, jeśli patrzymy pod kątami obraz staje się jasnawy, bądź zaciemniony. Lcd mają tą wadę, że nie można na nim uzyskać idealnej czerni. Jako ciekawostkę możesz podać, że najmniejszy pobór mocy występuje w lcd kiedy jest wyświetlany biały kolor.
    W przypadku plazmy nie ma problemu związanego z czasem reakcji przełączanego pixela. Minusem jest to, iż plazma po pewnym czasie się wypala i kolory nie są już takie "żywe". Telewizor plazmowy pobiera znacznie większą moc niż lcd, jest to związane z tym, iż plazma świeci i wydziela dużo ciepła. Na ogół telewizory plazmowe cechują się lepszymi kątami.
    Telewizory crt charakteryzują sie bardzo dobrymi kątami, obraz pod każdym kątem jest wyraźny, są ponadto duże. Ich wyświetlacz nie jest płaski, pobierają dużą moc.

0
  • #3 27 Gru 2008 13:34
    Usunięty
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo