Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z zasilaczem symetrycznym

27 Mar 2004 22:18 1005 7
  • Poziom 10  
    Proszę mi pomóc, mam taki problem: zrobiłem zasilacz, trafo teroidalny 2x30V 3.33A 200W.podłączyłem do zasilacza i na wyjściu otrzymuje 44, 0, 44V .Na mierniku nie powinno wskazywać -44, 0, 44? a u mnie w zależności jak podłacze kable trafo to mam dwa razy 44 albo +albo -. Może źle podłączam trafo są cztery kable dwa zielone obok siebie i dwa żółte również obok siebie i na jednym z każdego koloru jest koszulka nałóżona, ona oznacza , + ? I jeszcze jedno pytanie gdzie mam 0V z zasilacza podłączyć? do wzacniacza? czy gdzieś do masy? na płytce jest tylko wejście +44 i -44. Dokładnie jest Kit JABELA J-35.Może ktoś go już montował.
  • Poziom 10  
    oczywiście zasilacz ma mostek na 10A ,dwa kondensatory 4700,ale nie wiem czy nie powinien miernik wskazywać -44, 44, 0 .A wskazuje albo samo 44 albo z minusem po zmianie podłączenia trafo.Nie wiem czy jasno się wyrażam :) Na wyświetlaczu miernika.
  • Poziom 42  
    Jeżeli "czarną-COM" końcówkę miernika podłączymy do "0" a dodatnią "czerwoną" do "+44V" miernik pokażę wartość +44V, jeżeli do "-44V" miernik pokaże -44V. Źle połaczone masz środkowe wyprowadzenia transformatora; ta koszulka to początek uzwojenia.
    w/g wyprowadzeń:

"zielony_1" KOSZULKA > do mostka

"zielony_2"
    "żółty_1" KOSZULKA > "zielony_2" "żółty_1" oba zwarte ze sobą > 0V

"żółty_2" > do mostka

Założyłem, że "zielony_1" "zielony_2" jedno uzwojenie;
    "żółty_1" "żółty_2" drugie uzwojenie
  • Poziom 10  
    Dzięki już podłączyłem trafo i jest ok:)
    Podłączyłem pod wzmacniacz zasilanie i pod sieć i mi się rezystory palą w tym wzmacniaczu ,dwa mi się schajczyły :( , piszą żeby przy uruchamianiu obciążyć wyjście rezystorem dużej mocy,to dałem żarówke :idea: nie wiem czy dobrze?? Możę ktoś to już uruchamiał ?
  • Poziom 24  
    A czy ten uklad napewno ma byc zasilany az z 44 V? , moze to dlatego sie pala rezystory bo masz za duze napiecie i trzeba by zrobic jeszcze do tego jaks stabilizacje ?
  • Poziom 10  
    no właśnie układ ma mieć niby 40V a trafo 2x28 200W, ja mam 2x30 i daje mi po wyprostowaniu około 44V ,ale jak jest nieobciążony,myślałem że jak się podłączy do wzmaka to troche spadnie i będzie ok, sam już nie wiem co ma robić :(