Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Novatherm ZW/ZS 20 KE b. dł. podawanie iskry po zap.

ppo 27 Gru 2008 13:28 3637 15
  • #1 27 Gru 2008 13:28
    ppo
    Poziom 10  

Witam

Mam piec Junkers Novatherm ZW/ZS 20 KE. Od pewnego czasu zdarza się, że kiedy na piecu podawana jest iskra "piec się zapala" a iskra podawana jest dalej przez ok 10 sek. (normalnie iskra podawana była po zapaleniu jeszcze przez 2-3 sek). Następnie na chwilę zapala się czerwona dioda (!).
    Potem dioda gaśnie i wszystko wraca do normy.

Taka sytuacja występuje tylko czasami. Poza opisaną sytuacją piec pracuje prawidłowo. Czy można prosić o jakąś podpowiedź. Pozdrawiam

2 15
  • #2 27 Gru 2008 18:00
    akwedukt
    Specjalista - systemy grzewcze

Brak prądu jonizacji .

0
  • #3 27 Gru 2008 22:27
    mauri_b

akwedukt, to żeś powiedział :( ppo, należy sprawdzić elektrodę jonizacyjną, przede wszystkim ją wyczyścić i zobaczyć co się dzieje. jeśli nie wiesz o czym mówię, wezwij serwis, żeby sobie zaoszczędzić zdrowia, a może i życia

0
  • #4 27 Gru 2008 22:37
    akwedukt

Masło maślane ,jeśli nie wiesz o czym mówię.

0
  • #5 27 Gru 2008 22:44
    mauri_b

masło maślane, to jest odpisanie na post w stylu "brak prądu jonizacji". Co ma laik wiedzieć na temat prądu jonizacji? Tu trzeba jakiejś konkretnej odpowiedzi albo w ogóle. Lepiej czasem milczeć.

0
  • #6 27 Gru 2008 22:55
    akwedukt

A czego się spodziewałeś,,wezwij serwis,, choć myśle że to byłoby najlepsze.

0
  • #7 28 Gru 2008 17:13
    ppo
    Poziom 10  

Dzięki zainformacje.

Oczywiście resztą zajmie się już serwis. Pytałem dlatego, bo w dokumentacji pieca brak było opisu takiej sytuacji.

0
  • #8 15 Sie 2010 08:53
    zig_priv
    Poziom 11  

Koledzy mam podobny problem i prosze o rade ( rade w postaci zadzwon po serwisanta znam ! )
    Ciepla wode jest. Po wylaczeniu zapotrzebowania na ciepla woda piec chce przejsc do grzania CO ( rozwarte wej zegara ) - pompa zaczyna krecic i pieco kilka sek chce zapalic gaz ktorego w tym czasie nie ma. No i pozniej alarm . Czy ktos wie co to moze byc? Piec ma 8 lat .

0
  • #9 15 Sie 2010 15:19
    akwedukt

No to odpowiedź znasz ,po co pytasz.

0
  • #10 19 Lip 2011 23:21
    zig_priv
    Poziom 11  

Kolega akwedukt pomogl mi niezmiernie tj nie napisal nic z czego wyniakalaby jakakolwiek jego wiedza. Na szczescie mojemu Junkersowi samo przeszlo i jak widze prawie rok dzialal bez problemow. Niestety kilka dni temu zalalo nam kotlownie w ktorej piec wisi.
    Woda nie zalala zadnych urzadzen jednak wilgoc panujaca w kotlowni byla duza . I Junkers to odczul. Po wlaczeniu zasilania od razu piezo chce zapalic gaz pomimo braku zapotrzebowania na ciepla wode i CO. Po kilku sekundach alarm . Dodam , ze gdy ma grzac wode , to grzeja ja bez zadnego problemu. Bardzo prosze o info co powinienem sprawdzic?

0
  • #11 19 Lip 2011 23:43
    serwisszulborski.pl

Błąd termostatu na płycie elektronicznej kotła ,jeśli możesz wyłącz kocioł w tryb lato termostatem ściennym. Spróbuj pokręcić kilka razy termostatem kotła w lewo-prawo to może przejdzie...Jeśli cw działa bez przerywania to czujnik NTC sprawny. Sprawdź czy nie masz wycieków wody z armatury do mikroprzełącznika.

0
  • #13 22 Lip 2011 20:31
    serwisszulborski.pl

Część : czarna, płaska, zakończona małą zaślepką od dołu. Jeżeli są tam ślady wody to wilgoć mogła wniknąć do wnętrza... i spowodować fałszywe uruchamianie. Zacznij jednak od termostatu.

0
  • #14 24 Lip 2011 06:46
    zig_priv
    Poziom 11  

witam w sloneczna niedziele.
    Termostat w takim przypadku trudno sprawdzic . ale powiem Ci co zrobilem: wypialem zew zegar , wrzucilem zwore ( ustawienia fabryczne ) i niestety dalej to samo.
    Ale co zauwazylem: to "wymuszenie zaplonu" rowniez uruchamia pompe czyli to cos pochodzi z obwodu CO . Testowo odpinalem sterowanie zaworu trojdroznego ale nic nie dalo.

Czy masz jeszcze jakas IDEA ?

0
  • #15 24 Lip 2011 14:04
    Bazyl Jarecki
    Poziom 10  

Witam !
    Jak sugerował kolega w poprzednim poście. Taka czarna "klamka" z zaślepką od dołu. Trzeba wyjąc zaślepkę, pojawi się śrubka z wcięciem na płaski mały wkrętak (regulacja mikroprzełącznika). Należy wkręcić śrubkę (bezpiecznie będzie 1/2 obrotu max). Jeśli problem nie zniknie problem jest poważniejszy niż regulacja (zalany mikroprzełącznik, zacierający się popychacz rerulatora przepływu np.)
    Powodzenia!

0
  • #16 24 Lip 2011 20:28
    zig_priv
    Poziom 11  

b dziekuje
    bede walczyl z ta "klamka"
    ale jak wczesniej pisalem piec ma juz ponad 10 lat
    "doroslem" do wymiany na nowy - czy do 5 tys ktos moze mi podpowiedziec co mozna kupic ale takiego aby po forach pozniej wiele nie buszowac :) ?

Dodano po 1 [godziny] 12 [minuty]:

Wielkie , wielkie dzieki - odkrecenie 1/2 obrotu pomoglo
    jesli bedziesz mial kolego dylemat w kwestii Nikon sprzet foto wal do mnie smialo.

A sprawa zakupu przeze mnie nowego pieca nadal aktualna - prosze o porade

0