Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dysk twardy Maxtor 320 GB

27 Dec 2008 13:57 3151 15
  • Level 9  
    mam problem spalil mi sie zasilacz i teraz dysk twardy maxtor 320 GB diamond max 21 wogle nie startuje i robi zwarcie po odpieciu go komputer normalnie startuje wielki dzieki za pomc Czy mozna go naprawic domowym sposobem
  • Level 36  
    Dużym młotkiem, wal mocno po elektronice.

A tak na poważnie, to możesz próbować tą elektronikę wymieniać, ale raczej możesz mieć z tym kłopoty. Zanim jednak zaczniesz działać, opisz problem z zasilaczem, który namieszał Ci w kompie, mimo, że nie powinien. Jaki aktualnie masz zasilacz?
  • Level 9  
    zasilacz byl 600 ale sie spalił bo od początku były z nim kłopoty bo po wyłączeniu napięcia musiałem go resetować czyli zwierać zielony kabelek z czarnym a teraz założyłem zasilacz 300 bo narazie tylko taki mam jak podepne dyski twarde (2) to komputer nie odpala a po odpięciu maxtor komp chodzi tylko bez systemu bo to był dysk systemowy
  • Level 36  
    Nie chodzi mi o moc, ale o firmę, która wyprodukowała zasilacz. Możesz wsadzić i 1000, a jeżeli będzie to jakiś noname, to zapewniam Cię, że z czasem cały komputer pójdzie Ci z dymem.
  • Level 9  
    była to jakaś angielska firma masz załączone zdięcie to 600 a 300 w komputerze jest firmy ISO zasilacz musze kupić jakiś firmowy naj bardziej rozchodzi mi się o ten dysk twardy bo czytałem taki sam przypadek ale z dyskiem segeda na forum elektrody i ten dysk dało sie naprawić po wylutowaniu jakiegoś tranzystora zabezpieczającego

Dodano po 2 [minuty]:

• Level 36  
    Używając czegoś takiego nie możesz się dziwić, że coś Ci poszło w komputerze. Ciesz się, że to tylko dysk, który nie jest taki drogi. Byś płakał jakby Ci płyta z prockiem poszły.
    Cytując jakąś tam stronę z google:
    Quote:
    hmmm wiesz colorsic moze:
    1.wybuchnac odrazu
    2.odejsc po kilku h po wlozeniu nowej grafy
    3.pasc po kilku tygdniach/miesiacach
    4.dzialac bezproblemowo (najmniej prawdopodne).

Zainwestuj w porządny zasilacz zanim znowu włączysz komputer.

A z dyskiem ja Ci niestety nie pomogę.

EDIT
    Bożesz Ty mój, zasilacz ISO? Ludzie (jesteś kolejnym tego przykładem) myślą, że zasilacz tylko prąd dostarcza i wkładają jakieś g.... do komputera. Wywal to za okno i idź do sklepu po nowy. A najpierw przeczytaj to -> http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=142996
  • Level 9  
    dzięki wielkie
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Dysku nie wyrzucaj tylko najpierw poszukaj tematów dotyczących transilu zabezpieczającego dysk.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Kolego matikorcia, proszę podać dokładniejsze dane tego dysku model, typ; ATA? SATA?, wyraźne foto tej elektroniki również może być pomocne.
    Jeżeli jest to Maxtor z serii ST_, to jest już produkt ze stajni Seagate.
    matikorcia wrote:
    dysk dało sie naprawić po wylutowaniu jakiegoś tranzystora zabezpieczającego
    Jeżeli wylutujesz wspomniany transil (pozbędziesz się zabezpieczenia) i znów podłączysz dysk do marnej jakości zasilacza, który robi przepięcia i zwarcia, to doprowadzi do nieodwracalnego uszkodzenia całego dysku (jak chcesz to ryzykujesz na własną odpowiedzialność).

PS. Przejrzyj również temat Wklejanie zdjęć.
  • Level 9  
    Maxtor DiamondMax 21 STM3320820AS SATA 320 GB
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    matikorcia wrote:
    Maxtor DiamondMax 21 STM3320820AS SATA 320 GB
    Proszę sprawdzić te 2 elementy, które zaznaczyłem na poniższej fotce, miernik (multimetr) ustawiony na pomiar diody Dysk twardy Maxtor 320 GB
    Sprawny transil będzie przewodził tylko w jednym kierunku, ale jak wspomniałeś ze komputer wcale nie chce się uruchomić z tym dyskiem, to jeden będzie miał zwarcie (będzie przewodził w obu kierunkach).
    Uszkodzony transil wymienić, choćby z innego dysku, który ma bad sektory, lub zakupić samą elektronikę lub same transil'e w dobrze zaopatrzonym sklepie elektronicznym.

PS. I zaopatrz się w lepszy zasilacz bo uruchomienie dysku bez zabezpieczeń nadprądowych / przepięciowych (bez transila) jest dość ryzykowne.
  • Level 9  
    Dzieki za porade zrobie to dzisiaj jak wroce z pracy i napisze jakie sa wyniki WIELKIE DZIEKI narazka pozdrawiam matikorcia
  • Level 9  
    wielkie dzięki dysk dało sie naprawić po wylutowaniu jednego transilu dysk śmiga jak nowy jeszcze raz wielkie dzięki ale mam jeszcze jedną prośbę kolega ma dysk z takim samym uszkodzeniem tylko że jest to samsung sata 160 GB /7200 rpm /8m HD160 JJ i czy mógł bym mieć prośbę o wskazanie transili zabezpieczających na tym dysku z góry za poradę wielkie dzięki matikorcia
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Matikorcia, pamiętaj że dysk nie ma teraz zabezpieczenia żadnego, i skok napięcia na 12V go zabije nieodwracalnie.
  • Level 9  
    wielkie dzieki temat uwazam za zamkniety