Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Metoda na skasowany folder

27 Gru 2008 15:22 3164 5
  • Poziom 20  
    Przypadkowo skasowałem folder na laptopie Pavilion. Było to skasowanie z naciśniętym shift, czyli ostateczne. Windows Vista.

Proszę o podanie skutecznej metody. WIndows po skasowaniu tego folderu nie był już odpalany.

Z góry dziękuję
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Więcej informacji!
    Ten folder znajdował się na partycji systemowej (np. w Moje dokumenty itp.) czy na innej, dodatkowej partycji?

Jeżeli na dodatkowej partycji to właściwie nie masz się czym przejmować, tylko należy pamiętać by nie wprowadzać tam nowych danych (i czy na pewno któryś z zainstalowanych programów nie tworzy na owej partycji swoje pliki tymczasowe TEMP), zaopatrzyć się w darmowy program np. Recuva lub DMDE itd. , znaleźć i odzyskać dane z usuniętego folderu na inną partycję.

Natomiast jeżeli ten folder był na partycji systemowej tam gdzie Windows Vista, to jest większy problem, ponieważ podczas ponownego uruchomienia systemu (jak również podczas poprzedniego zamknięcia) może dojść do częściowego lub całkowitego nadpisania poprzednich danych.
    Wówczas najlepiej nie uruchamiać już tego laptopa z systemu na jego dysku, a rozsądne było by wyciągnięcie go z laptopa i podłączenie do innego komputera ten dysk jako drugi "podrzędny" nie systemowy, i następnie wykonać skanowanie pod kątem odzysku danych.

Równie dobrym pomysłem może być płyta LiveCD z Linux'em wcześniej zaopatrzyć się w program do odzyskiwania danych lub od razu ściągnąć innym komputerem Live CD z TestDisk i odzyskiwać dane na inną partycje, lub na zewnętrzny dysk lub pendrive na USB.

I to cała filozofia, jak można postąpić. :D
    Powodzenia.
  • Poziom 20  
    Tak, na partycji systemowej.

Zagrożenie nadpisania jest mi znane, dlatego po skasowaniu tego folderu wyszedłem z windows i już nie wchodziłem.

Próbowałem zastosować narzędzia do odzysku z płyty Hiren's Boot, ale tylko program Easy Recovery Ontrack odnajdywał nazwę skasowanego folderu. Jednak program ten pokazuje ten folder kilkakrotnie, czasem jako pusty, i za każdym razem z niepełną zawartością, aczkolwiek być może sumarycznie zawartość jest pełna.

Niemniej skanowanie tym programem trwa kilka godzin, potem odhaczanie znalezionych folderów o szukanej nazwie jest dość żmudne, a do tego podczas ww. odhaczania już 3x program się zawiesił, tak więc do samego odzyskiwania nie doszło ani razu.

Stąd dla mnie najważniejsze jest , jakim programem, bo większość tych programów jest z tego co widzę mało skuteczna.

Owszem odnajdują foldery , ale nie ten, który skasowałem jako ostatni. Może dlatego , że był stosunkowo duży ok. 1 GB.

Dzięki za propozycje programów, posprawdzam je. Zastanawiam się jeszcze nad Getdataback for ntfs.

Pozdrawiam
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Jeżeli juz kolega wydal ponad 2000 zł na Easy Recovery Pro to zadziwiające jest, dlaczego kolega nie zapyta supportu producenta tego programu? Przecież kolega ma do tego pełne prawo. A zamiast tego kolega ma zamiar popełnić kolejny wydatek i kupić drugi program.
  • Poziom 20  
    Dzwoniłem do supportu, ale dziś nie pracują. Odebrał ochroniarz i powiedział, że on tylko fat.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    To poczekamy w takim razie do poniedziałku, jak pokaże się ochroniarz od ntfs.
    Proszę o nie dodawanie postów dopóki autor tematu nie przedstawi nam w poniedziałek swojej rozmowy z supportem.