Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potencjometr wieloobrotowy - pomocy

mizi21 27 Gru 2008 17:01 1171 8
  • #1 27 Gru 2008 17:01
    mizi21
    Poziom 9  

Witam. Poszukuje takiego czegoś:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ec9a3f806e56c4bb.html

Nie jestem pewien myśle że jest potencjometr wieloobrotowy. Potrzebuje kupić 50 - 100 sztuk.

Szukam informacji o tym potencjometrze wieloobrotowym- nazwy, producenta, rezystencji - wszystkiego

Proszę o pomoc Piotr. mizi21(malpa)o2.pl

dziękuje serdecznie i bardzo proszę o pomoc - to dla mnie ważne.

Mój tel: 514-186-905

EWentualnie poszukuje zamiennik tylko musze mieć 100% że będzie działał tak jak dotychczasowy potencjometr. Prosze o namiary gdzie moge to zdobyć.

Serdecznie dziękuje

• #2 27 Gru 2008 17:23
    fuutro
    Poziom 43  

To jest hellitrim - montarzowy potencjometr wieloobrotowy, rezystancja 5kΩ.

• #3 27 Gru 2008 17:31
    mizi21
    Poziom 9  

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Mógłbyś jeszcze dać mi namiary gdzie moge takie potencjometry kupić? Szczerze dziękuje i pozdrawiam Piotr

Dodano po 6 [minuty]:

Może umiesz podpowiedzieć mi jakim potencjometrem wieloobrotowym moge zastępić ten mój? Żeby miał takie same wartości a był łatwodostępny i tani gdyż potrzebuje tego dużo. Prosze pomóż. Dzięki

• #6 27 Gru 2008 17:57
    mizi21
    Poziom 9  

Dzięki z tym że ja widziałem tą strone i nie widze na niej odpowiadającemu mojemu potencjometru - jeśli ty widzisz podaj mi model. Przepraszam za kłopot. Naprawde dziękuje za pomoc. Piotr

Dodano po 9 [minuty]:

Nie rozumiem jeszcze jednej żeczy. Mój potencjometr to 5k i potem jest 64P albo 64W albo 64K itd. co oznaczają te literki bo na moim jest napisane 64 i taki dziwny znaczek - nie wiem co on oznacza? czy nie będzie pasował jak zamiast 64W użyje 64K?

• #7 27 Gru 2008 17:59
    niutat
    Poziom 37  

5k to pierwszy potencjometr w linku który Ci podałem, na stronie którą podał Ciz są podobne.

---

Z tego co widzę to ta litera oznacza chyba typ wyprowadzenia końcówek a liczba to może ilość obrotów.

• #8 27 Gru 2008 18:03
    mizi21
    Poziom 9  

Tak widze, ale ten potencjometr inne dane ma inne. Czy są one nie istotne? Czy wystarczy jak kupie potencjometry w takiej samej obudowie 5K i reszta jest nieważna? czy 64P czy W itd.? Jeśli moje pytania są głupie to przepraszam za to ale autentycznie nie wiem a nie chce kupić 100złych potencjometrów. Dzięki serdeczne za odpowiedzi.

• #9 27 Gru 2008 18:35
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przeniosłem z: Elementy Elektroniczne