Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kontrolka oleju świeci na żółto po starcie Seat Leon 1.9TDi

Nussi 28 Mar 2004 00:56 31343 8
    Nussi
    Level 15  
    Witam !

Kolega ma problem, gdyż w Seacie Leonie 1.9 TDi 110PS 2002 rok świeci mu się na żółto kontrolka oleju po starcie (odpaleniu) silnika. Po przekręceniu stacyjki kontrolka oleju pali się na czerwono, a po starcie silnika od razu zapala się na żółto. Wymieniliśmy olej spuszczając go z miski olejowej oraz wsadziliśmy nowy filtr oleju. Nic to nie dało. Poziom oleju jest w porządku. Czyżby był zepsuty któryś z czujników ? Czujnik ciśnienia lub poziomu oleju ? A może słabe jest ciśnienie oleju ?

Za pomoc z góry dziękuję.
    JACU626

Level 27  
    Stawiam na czujnik poziomu oleju, podobny objaw widziałem w mitsubischi
    Nussi
    Level 15  
    Po odłączeniu akumulatora i podłączeniu go ponownie kontrolka zgasnęła. Usterce uległ sterownik wentylatorów klimy i chłodzenia, który znajduje się pod akumulatorem. Prawdopodobnie silnik uległ przegrzaniu i błąd ten został zapamiętany. Wcześniej ani nie chodził wentylator przy przegrzaniu, ani przy klimie.
    artryba
    Level 1  
    Witam!
    Widze, ze post jest stary, ale moze ktos bedzie szukal odpowiedzi... Otoz opisywany problem pojawia sie, jezeli poziom oleju spadnie ponizej minimum i wyczuje to czujnik. W tym przypadku nie wystarczy dolaie oleju, ani wyzerowanie komputera. Rozwiazaniem jest odlaczenie na chwile akumulatora. Pozniej dopiero jezeli nie pomoze trzeba wyzerowac blad komputera (najprostszy vag nie wystarczy - nie wykryje tego bledu). I to wszystko. Kiedys mialem ten problem i niestety w serwisie seata sobie z tym nie poradzili...
    ADI_Si
    Level 19  
    ten problem ma inne rozwiazanie
    ja sie kontrolka zapali to trzeba maske otworzyc wtedy jest syganl ze ktos zajrzal tam czyli otwierasz maske sprawdzasz poziom i kontrolka ma zniknac
    lukasz1979
    Level 10  
    Witam.
    Niestety u mnie otwarcie maski nie pomogło tylko dopiero to co napisał "artryba", czyli odłączenie akumulatora. Korzystajac z okazji - czy ktoś wie jaki sygnał jest nadawany gdy czujnik jakosci oleju wykryje jego nieprawidłowy stan?
    Majki22
    Level 1  
    W trakcie drogi zaświeciła mi się żółta kontrolka od stanu oleju. W moim wypadku wystarczyło otworzyć i zamknąć maskę, nawet nie gasiłem silnika.
    A co do Twojego pytania lukasz1979 to w takim przypadku może migać czerwona kontrolka.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Bo jeszcze musi być sprawny czujnik otwarcia maski, ten w zamku, żólta kontrolka mówi o za niskim stanie oleju.