Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lexus LS 5661 PST brak reakcji na pilota

27 Dec 2008 18:34 1573 5
  • Level 2  
    witam. mam w domu Telewizor Lexus LS 5661 PST. telewizor działa ale nie reaguje na pilota. pilot jest sprawny gdyż sprawdzałem go na innych telewizorach. proszę o pomoc. nie mam pojęcia co mogło się stać. czy jest to wina sensora ir czy procesora ST6387???
  • User removed account  
  • Level 2  
    Bogdan K wrote:
    Jak sprawdzałeś na innych telewizorach masz wszystkie takie same telewizory w domu.
    Rozbierz ten pilot przemyj gumę i płytkę ze ścieżkami, możesz pokusić się i wymienić kwarc.

zanim napisałem tego posta wyczyściłem pilota i pogrzałem wszystkie luty. nie jest to uniwersalny pilot jest to oryginalny pilot od tego lexusa. sprawdzałem go na thomsonie i ten na niego reaguje aczkolwiek nie tak jak na własnego pilota ale to raczej normalne. natomiast lexus nie reaguje na żadnego pilota nawet na nowego pilota RC F-10 (oryginalny pilot w zestawie lexusa). napięcie do sensora dochodzi w wartościach zgodnych ze schematem przejścia również są dobre.
  • Helpful post
    Level 19  
    Witam piszesz że napięcie dochodzi na "sensor" a czy na drugiej nóżce tego 'sensora" w czasie naciskania na pilocie zmienia się napięcie.
  • Level 2  
    nie zmienia sie nic
  • Helpful post
    Level 19  
    Na 'IR' masz 5V,5V zmieniające się i masa mierz napięcie względem masy IR miałem przerwę na masie IR , jak wszystko jest ok. to wymień IR może to robić.